Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мисия до Луната

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    [quote="Airfan"] Нещо от мен лично - в голяма грешка си, че подобна снимка не може да се направи през тези години. Всъщност могли са да направят значително по-качествени от много съвременни лентови апарати. [/url]Напълно подкрепям това. Фотоапаратът, използван при всички лунни мисии, би сложил в малкия си джоб повечето съвременни апарати. Разровете се и ще научите, че за целта е произведен специален модел на легендарната шведска фирма "Hasselblad". Те сега произвеждат и цифрови фотоапарати, като последно за тях се чу, че са представили 50 мегапикселов такъв, на скромната цена от $37 000. Между другото, астронавтите в лунните мисии са ползвали и специално избран ръчен часовник-хронометър. Едва ли някой ще се учуди, че е марката му е била "Omega"
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    Коментар


      #47
      niko_ymn написа:
      http://www.vbox7.com/play:493d91beи нали на луната няма атмосфера, защо тогава американското знаме се ветрее от вятъра на тази снимка:http://grin.hq.nasa.gov/IMAGES/MEDIU...0-001131.jpgи в отражението на скафандъра на предната снимка в големия размер се вижда, че фотографа зад статива и без костюм (лакти и крака по панталони се виждат)
      Ами знамето се вее щото, не щеш ли, в космоса има т.нар. космически ветрове.А фотографа и аз нещо не го виждам.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #48
        Според мен най-силният аргумент в полза на това ,че са кацнали е фактър ,че руснаците никога не са го оспорвали ..Те(руснаците) са имали (а сигурно и не само те) възможност да прихващат излъчванията от аполо към земята и обратно и са наясно че са кацали.Рсунаците биха използвали подобна фалшификация с/у непримиримия си идеологически опонент без да се поколебаят и биха разполагали с доказателства-най-малкото техният "луноход" също е достигал луната.Още повече ,че американците не биха си позволили подобна опашата лъжа ,защото рано или късно мисия до луната ще има пак и ако те наистина не са били там не биха били намерени артефакти,като знамето модула и тн и това би било катастрофално.Бих допуснал друго-в един от многото документални филми по темата един руснак от тяхната космическа кариера каза,че те знаят че американците са били на луната и не се съмняват в това,НО е напълно възможно снимките да не са били използваеми(доколкото знам хаселблата няма визьор) тоест да не са имали пропагандна стойност и на земята да са заснети други.

        Коментар


          #49
          [quote="stivst"]
          Airfan написа:
          Нещо от мен лично - в голяма грешка си, че подобна снимка не може да се направи през тези години. Всъщност могли са да направят значително по-качествени от много съвременни лентови апарати. [/url]Напълно подкрепям това. Фотоапаратът, използван при всички лунни мисии, би сложил в малкия си джоб повечето съвременни апарати. Разровете се и ще научите, че за целта е произведен специален модел на легендарната шведска фирма "Hasselblad". Те сега произвеждат и цифрови фотоапарати, като последно за тях се чу, че са представили 50 мегапикселов такъв, на скромната цена от $37 000. Между другото, астронавтите в лунните мисии са ползвали и специално избран ръчен часовник-хронометър. Едва ли някой ще се учуди, че е марката му е била "Omega"
          нещо Фиатско немат ли бе? (шегичка)
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #50
            Разстоянието до там е 384 400 км, и с фиата може да се отиде;сянката на фотографа е по целия пясък - как може да не я виждате - можеби не сте отворили снимката в пълния размер за да погледнете отблизо:
            Прикачени файлове
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #51
              niko_ymn написа:
              Разстоянието до там е 384 400 км, и с фиата може да се отиде
              А как ще се сменя маслото в безтегловност?

              Коментар


                #52
                Airfan написа:
                Аз колкото и да се напъвам, не го виждам този фотограф по гащи на отражението. Мисля, че прекалено много вярвате на световната конспирация... хитлер е жив, гагарин е жив и т.н.
                Аз също не виждам фотограф...
                Airfan написа:
                Знамето не се вее, тъй като вятър няма, а е разпънато и си седи както е разпънато, тъй като теглото му е пренебрежимо малко в условията на ниска гравитация.
                Флагът изглежда, че се вее, защото е намачкан. Да не мислите, че преди да го забият/монтират са го изгладили с космическа ютия?
                sachma написа:
                Ами знамето се вее щото, не щеш ли, в космоса има т.нар. космически ветрове.А фотографа и аз нещо не го виждам.
                Космическите ветрове са нещо друго, не е насочено движение на въздух, което може да развее пряпорец

                Коментар


                  #53
                  Абе къде го даваха това филмче - по дискавъри ли беше, по нешънъл ли беше, или пък дали не беше в БТВ документите - правиха анализ на снимките, и анализираха пейзажа - планини, скали, кратери, и се оказа че на един и същи фон, на който се виждат конкретни планина и кратер, са заснети лунния модул и космонафтите в различни мащаби - веднъж изглеждат все едно са снимани от 5 метра, веднъж - от 5 километра. А контура на планината и кратерите - абсолютно еднакви. Отделно от това подробно се анализираха светлосенките, движенията на хората, и дадоха някои доста интересни кадри - как в условията на слаба гравитация се движат с лекота, а всъщност по-скоро са в някое студио, закачени на въжета, които ги дърпат нагоре. Доказателство беше как единия космонафт е залитнал сякаш пада, и изведнъж СИЛАТА го изправя на крака, демек въжето на което е закачен го издърпва. Имаше и доста други сериозни аргументи, за които сега не се сещам. Като цяло според мен снимките, всички снимки, са правени в специално подготвени студиа. А дали са кацали на луната - това е отделен въпрос.Ако трябва да съдим за това дали са кацнали на луната, само по снимките които се представят - чшшшшш алоооо, хамериканците, вие нас за идиоти ли ни мислите? космонафт е човек който си маже космите с нафта Колкото до горната снимка - очевадно е че отражението в скафандъра, и по-точно сянката която е по целия пясък, е същата сянка, която хвърля конкретния сниман космонафт. Илюзията се създава от извивката на самия скафандър.

                  Коментар


                    #54
                    Надали руснаците не са го опровергавали. Можеби поне не като цяло, но едно тяхно светило доколкото разбрах е написал цяла книга по въпроса. Не съм я чел, но мисля да я подкарам тея дни, мое и да има нещо интересно написано... Може и да има нещо пикантно и различно от досега знайните от мен факти. А филмчето го даваха скоро по БТВ Документите, ето го линкчето, само изберете от списъка с предавания "БТВ Документите" и то излиза (засега) на първо място: http://btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?

                    Коментар


                      #55
                      Жалко,че е на руски -сега ще остана в неведение...

                      Коментар


                        #56
                        bubachko написа:
                        Надали руснаците не са го опровергавали. Можеби поне не като цяло, но едно тяхно светило доколкото разбрах е написал цяла книга по въпроса. Не съм я чел, но мисля да я подкарам тея дни, мое и да има нещо интересно написано... Може и да има нещо пикантно и различно от досега знайните от мен факти. А филмчето го даваха скоро по БТВ Документите, ето го линкчето, само изберете от списъка с предавания "БТВ Документите" и то излиза (засега) на първо място: http://btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?
                        Поздрави за тази книга.Зачетох се и вече съм на втора глава. Темата се разглежда доста по-задълбочено, отколкото оспорването на някои снимки. Може и да промени възгледите ми по въпроса...

                        Коментар

                        Working...
                        X