Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вреди от GSM и Wireless(вече)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вреди от GSM и Wireless(вече)

    За сефте чувам, а може би изобщо май не съм се замислял, че Wireless-a вреди на човека....Дали е сериозна и вярна статията....Ще ми е интересно да чуе мнения по темата и най-вече от ilkor. Съшо така ми е интересно когато в телефона ми съм изключил Wireless-a WLAN ili WiFi както се нарича, дали вреди по някакъв начин?А ето и самата статия която ще ме накара да спирам нощно време рутера.http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=422

    #2
    Че то в дългосрочен план са вредни всички неща - яденето в по-големи дози, пиенето н повече от бира, дишането на въздух (да не се бърка с кислород). Най-вредно е живеенето - единственото заболяване, което винаги е с летален изход... и грамотни и неграмотни почнаха да пишат... силен сигнал от WiFi? Wtf? 2mW??? Силен? Сравнимо с 600W на микровелето?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Не съм я писал аз тая статия...вероятно има вреди..Няма как да се пазим от всичко, но това което можем да го ограничим, защо да не го направим...В случая трябва да направя 2 крачки да изключа рутера, а сутринта да почакам 1 мунита да зареди, защото ще съм забравил да го включа и ще се чудя що няма нет

      Коментар


        #4
        Re: Вреди от GSM и Wireless(вече)

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Тая статия че е изсмукана от пръстите и е говорено наизуст - така е. Но като си представя всичките електромагнитни излъчвания наоколо....като почнеш от сградната ел инсталация, минеш през джиесем клетките, всякакви уайърлеси, жици на тролеи, телевизия, радио, та чак до динамото на колата. Аз не казвам кое от тях е вредно и кое не, обаче всичките накуп - е не може да не се отрази. Плащаме си цената на цивилизацията, това е. Да не отваряме темата за това което ядем и пием, че там е още по-страшно.

            Коментар


              #7
              Re: Вреди от GSM и Wireless(вече)

              coolboby написа:
              За сефте чувам, а може би изобщо май не съм се замислял, че Wireless-a вреди на човека....Дали е сериозна и вярна статията....Ще ми е интересно да чуе мнения по темата и най-вече от ilkor. Съшо така ми е интересно когато в телефона ми съм изключил Wireless-a WLAN ili WiFi както се нарича, дали вреди по някакъв начин?А ето и самата статия която ще ме накара да спирам нощно време рутера.http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=422
              Боби ти ще изключиш твоя рутер /и аз така нощем го изключвам/- ама този на комшията едва ли ще го изключиш. Аз примерно като ползвам моя в съседната стая ми вреди точно толкова и колкото този на комшията зад др. стена. И пак нашите рутери са капка в морето. А тези на интернет доставчиците, ами тенденцията за Wi-Fi мрежи в целите градове. Няма спиране на тази тенденция - това е ясно. А и че вредно също е ясно, но не по - вредно от хиляди други неща с които сме свикнали за да можем да живеем в т.нар технологично време.
              Punto SX 1.1 55

              Коментар


                #8
                Веднага давам полезна идея как да намалите вредите от електромагнитните лъчения около вас вечер. Стаята в която спите я обличате с тънък слой алуминиево фолио или каквото и да е метално фолио. Слагате метална ситна мрежа на прозорците и обковавата врата със същата. Свързвате всичко в непрекъсната верига и заземявате качествено. Така хем всичко около вас ще се гмурка в земята, хем на прозорците ще си имате мрежа против комари Ако случайно пък затряскат светкавици - сте на най-сигурното място в света Лошо обаче е друго - няма да можете да слушате радио, да гледате телевизия и доста вероятно - да говорите по телефона, мобилния Но пък нали това е целта?
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  Веднага давам полезна идея как да намалите вредите от електромагнитните лъчения около вас вечер. Стаята в която спите я обличате с тънък слой алуминиево фолио или каквото и да е метално фолио. Слагате метална ситна мрежа на прозорците и обковавата врата със същата. Свързвате всичко в непрекъсната верига и заземявате качествено. Така хем всичко около вас ще се гмурка в земята, хем на прозорците ще си имате мрежа против комари Ако случайно пък затряскат светкавици - сте на най-сигурното място в света Лошо обаче е друго - няма да можете да слушате радио, да гледате телевизия и доста вероятно - да говорите по телефона, мобилния Но пък нали това е целта?
                  И обличате скафандър да ходите с него по улиците или пък едно време от задцитата на ладите и москвичите стърчаха едни антистатични ленти - връзвате една да се влачи за крака ви след вас и сте ок. Каквото и да правите просто вредите от изобретенията на нашето време са си неизбежни.
                  Punto SX 1.1 55

                  Коментар


                    #10
                    И обличате скафандър да ходите с него по улиците или пък едно време от задцитата на ладите и москвичите стърчаха едни антистатични ленти - връзвате една да се влачи за крака ви след вас и сте ок. Каквото и да правите просто вредите от изобретенията на нашето време са си неизбежни.
                    Вредите са неизбежни, но и ползите не са малко.........
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Преди известно време по телевизията излъчиха репортаж, за това как яйце се свари в момента ,когато е разположено между два свързани по-между си GSM-а !!! И аз усещам някво сваряване ,че даже пренапичане по мозъчните ми гънки/не са много и си ги знам/! Почти навсякъде около нас има зловещи отрови,но в такива количества ,че не са опасни за нашето здраве. Параноята е нещо страшно и може би е по-вредна от всичко останало!
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Веднага давам полезна идея как да намалите вредите от електромагнитните лъчения около вас вечер. Стаята в която спите я обличате с тънък слой алуминиево фолио или каквото и да е метално фолио. Слагате метална ситна мрежа на прозорците и обковавата врата със същата. Свързвате всичко в непрекъсната верига и заземявате качествено. Така хем всичко около вас ще се гмурка в земята, хем на прозорците ще си имате мрежа против комари Ако случайно пък затряскат светкавици - сте на най-сигурното място в света Лошо обаче е друго - няма да можете да слушате радио, да гледате телевизия и доста вероятно - да говорите по телефона, мобилния Но пък нали това е целта?
                        Доколкото на мен ми е известно, ако "облечеш" стаята в алуминиево фолио няма да постигнеш друг ефект освен "глобално затопляне" или "ефекта на печената кокошка" - сиреч само ще се испотиш в някой хубав слънчев ден . Но виж металната мрежа - да, за нея съм съгласен. Доколкото знам вълните от които се плашите се спират само от метална решетка, но не и от плътен метал, като едрината на решетката спира само вълна с определена дължина... с една решетка може да блокираш радио, ама не и ГСМ и обратното. Другото дето си мисля е (не съм чел статията, ма като гледам коментарите е някаква боза), надали лъчеието на тея безжични джаджи може да повреди някой или не поне в близките 1000 години... Високоволтовите кабели, мрежата от кабели по стените, металната арматурна решетка в бетона под краката на всеки от нас (надали не спира някои полезни земни излъчвания), та даже радиото и телевизията да доста по-облъчващи от едно рутерче... Не знам някой да е мутирал досега 100 години след електрифицирането и още толкова след започването на първите радио- а по късно и телевизионни излъчвания... Да не споменавам и ГъСъМъ-татаПо опасничко е там където има яко ватове и киловати излъчване. Нямате си идея как звънти ламаринен склад, когато през него мине лъча на 2000В радарна станция, а аз бях в такова поделение, а и станцията не беше една... като камбанка е, ба ли го как смила мозъка. Нооооо пак не е гаранция за вредата, след като там има хора дето са на по 10-20 години служба и пак не са мутирали...Така че - Споко, ближи си сладоледа, чаткай си в нета, ползвай си Ви-Фи то и да не ти дреме... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38

                        Коментар


                          #13
                          ами .. фолио + 4-5 вида мрежи - да можем да елиминираме всичко вредно... собствено климатизиране, но пасивно - климатика в другата стая и подава хладното по филтриран с мрежи въздуховод по възможност - леглото да е хамак - така се лишаваме и от една камара вредни вибрации
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Статията е писана абсолютно дилетански. Дори не си дадох труд да я прочета изцяло.Има няколко верни факта, около които се правят неверни заключения Трябва да свикваме че постепенно кабелите ще изчезнат ...

                            Коментар

                            Working...
                            X