Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контролен електромер - идеи ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контролен електромер - идеи ?

    Здравейте,искам да пусна наематели на един етаж и се чудя по какъв начинда им засичам тока. Първия вариант който ми идва на ум е да купя електромер + часовник, ама много обемисто ми се вижда. Втория - четох някъде, че има електромер с вграден часовник(спестяваме малко пространство). И изобщо ще трябва ли часовник при положение, че на главното табло има.Третия - давайте идеи, че като цяло съм далеч от тази област.Гледах и едни електронни устройства за засичане на ел. енергия, ама те са с контакт, а не ми се преработваа и не знам дали ще стане.п.с. да добавя - варианти с узаконяване на нов електромер не ми вършат работа.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    Най-добре викни един електротехник да види и да го направи.След като си нямаш идея за какво става въпрос, по-добре изобщо не се захващай!
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Re: Контролен електромер - идеи ?

      trace написа:
      Здравейте,искам да пусна наематели на един етаж и се чудя по какъв начинда им засичам тока. Първия вариант който ми идва на ум е да купя електромер + часовник, ама много обемисто ми се вижда. Втория - четох някъде, че има електромер с вграден часовник(спестяваме малко пространство). И изобщо ще трябва ли часовник при положение, че на главното табло има.Третия - давайте идеи, че като цяло съм далеч от тази област.Гледах и едни електронни устройства за засичане на ел. енергия, ама те са с контакт, а не ми се преработваа и не знам дали ще стане.п.с. да добавя - варианти с узаконяване на нов електромер не ми вършат работа.
      Ще ти трябва или електромер с вграден часовник или електромер и часовник отделно. Часовника - общия в кооперация ако си няма как да ти върши работа - от него тръгва кабел със сигнал за обръщане на тарифите но той е до таблото с ел.мерите. Тоест до твоя вътре в стаята няма как да стигне. Ако си в самостоятелна къща - вероятно таблото ти е на границата на имота и там са ти и и електромера и часовника - тоест пак няма как сигналния кабел да стигне до твоя ел.мер вътре в помещението.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        За да ти се отговори коректно на въпроса,трябва да се знае как ти е направена инсталациата?Трябва да се знаят примерно тези неща.Целият етаж ли ще даваш под наем или не?Как е изпълнено захранването на този етаж,в смисъл дали е направено независимо от другият етаж директно от таблото?Къде ти е главното табло с електромера?Сигурно и други въпроси ще възникнат,но кратко казано,трябва да се познава ел.схемата на къщата ти,за да ти се отговори как да го направиш.

        Коментар


          #5
          Аз много е разбрах идеята - какъв е проблема да си ги засичаш от електромера на ЕС-дружеството?Или с един и същ електромер се мери за цялата къща, а ти искаш на отделен етаж да мериш отделно?Най-добре е наистина ел-техник да ти го направи, въпреки, че и да сложиш часовник, няма гаранция дали ще да е синхронизиран с търговския. Гледам нашия часовник във входа - редовно показва някакво измислено време - я с час назад, я с два напред...По принцип най-доброто решение е, да се направят отделни табла за всеки етаж, и без това щом са самостоятелни етажите, все някога ще се наложи да се разделя електричеството...

          Коментар


            #6
            Ето как е главното табло. Задрасканото със зеленото не ни интересува.Така, има 2 бушона (предпазителя), свързания е за да речем 1-я етаж, втория който още не есвързан ще е за 2-ия. Но всичко се измерва от един електромер.Значи до втория етаж отива кабел с фаза и нула. Там трябва да се направи още едно табло снай-удачното решение за измерване.Не искам да се узаконява още един електромер, защото даването под наем ще е за известно време само,пък и така като поразгледах из нета, струва скромните 750-1000лв. (освен ако не бъркам)А я давам точно защото строим и ни трябват пари. Така че и колкото по-евтино, толкова по-добре.Всъщност за самото свързване, направа на ел. табло ще се справя. Мисълта ми беше кой ще е най удачния вариант засамото измерване.п.с. Къща е.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Щом до етажа отива отделна фаза и нула, слагаш до електромера още един и си свиркаш. Управляващ сигнал за тарифите можеш да вземеш от съществуващия часовник, като пуснеш едно кабелче до новия електромер. Щом имаш и табло, то тогава няма смисъл да правиш още едно за другия етаж. Така единият електромер ще отчита изразходваната енергия за цялата къща, а другия (подотчетния) - само на 2-рия етаж.Аз съм електротехник и не случайно ти препоръчах да извикаш някой колега да огледа инсталацията и да ти препоръча решение, защото така от разстояние няма как да стане, още повече, че каза че не вдяваш много от материята
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Така както пишеш явно трябва да има схема,но аз поне не я виждам.Ти в таблото можеш ли да пипаш?Ако да и ако има място в това табло,направо там слагай електромера и ще му подадеш сигнал от часовника който е там заради другият електромер.При това положение сигурно ще има въпроси защо е този електромер там,казваш защо е сложен и толкова,не мисля че имат основание да те задължават да си откриваш партида,ти си имаш вече такава открита с електромер,който ти измерва цялата електроенергия,така че след него ти какво си решил да си измерваш и разделяш кой колко ще плаща си е твоя работа.п.п.gamma ме е изпреварил докато съм писал и съм се моткал.

                Коментар


                  #9
                  Да, така ще стане, както казвате.Всъщност преди 2-3 години изведоха електромери на улицата, така че предполагам тезимога да си ги пипам както си искам.Благодаря.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Ето ти един вариант. Малък е на размери и работи безпроблемно. Ползвам същия.http://www.schneider-electric.com/si...p_range_id=926
                    Настоящата - Ford Focus ST
                    Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                    Франкенщайн - R.I.P.
                    Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                    Коментар


                      #11
                      Korun написа:
                      Ето ти един вариант. Малък е на размери и работи безпроблемно. Ползвам същия.http://www.schneider-electric.com/si...p_range_id=926
                      А, супер, а и братовчедката работи там, таман ще я разпитам
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        Обаче това има ли дневна и нощна тарифа?Иначе е направо супер за случаят.

                        Коментар


                          #13
                          електромер

                          а ако ти трябва само електромер имам за подарък слагането на електромера не ви трябвало да е проблем ако се отделни кабели до етажите само едно парче от гетинакс и предпазители поне 1 -2 но не преди ЕЛЕКТРОМЕРАиначе все едно нищо неси направил
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Закачаш само електромер на таблото с предпазители в самия апартамент и си готов. Незнам какъв е апартамента ама ако сте на едно табло с този етаж електромера само на препазителя за съответния етаж и ти плащат колкото си покаже.
                            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                            Коментар

                            Working...
                            X