Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си работа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся си работа!

    Колеги, заглавието е малко подвеждащо, защото всъщност искам да Ви попитам вие трудно ли намирате работа?Така се случи, че в момента съм безработен... и не мога да разбера, моите критерии ли са високи или работодателите в тази смешна държава са измекяри?Защо, да искам заплата от минимум 600 лв. стартово (а и съм баща на две прекрасни деца), се вижда много на въпросните тъпири? Колко струва всъщност човешкия труд? Защо не се правят конкурси с тестове, на които ясно може да си проличи кой какво знае и какво може, а се взимат само хора с дипломи (които ясно е, че в днешно време се купуват)... които може и да са пълни некадърници, но имат познати в управлението?! Имам и още "защо?", но до тук въпросите са достатъчни като отправна точка за дискусии!И защо все още в държавата ни, положението е като на приложената снима?
    Прикачени файлове
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    #2
    за съжаление колега действителноста във нашата мила родина е точно такава,има много началници а малко са работниците.на мен заплатата ми е 700 лв+120 лв за път и около 150-200 лв премии зависи от работата само че пътя ми е по 10лв всеки ден а аз работя без почивка,така че премиите отиват за път,и когато му кажеш на шефа ама те са малко той или като не ти харесва напусни или ти казва аз ти давам достатачно.затова мисля след края на лятото да заминавам за Ирландия та да видим там как ще е.

    Коментар


      #3
      М/у другото... и аз се ослушвам за работа в някоя англоговоряща страна. Убеден съм , че новата ми родина ще е по-добре настроена към мен от сегашната ми... Гнус ме е!
      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

      Коментар


        #4
        Аз съм на сегашната си работа от много години, повече от 11 станаха вече. От 1 г. съм само тялом на работа и търся друга. Убедих се, че минеш ли 40 г., в общи линии не те броят за жив, независимо от стажа, дипломите и сертификатите. Изискването ти за 600 лв. е дори много ниско. За по-малко от 1000 лв. чисти ще си лежа по цял ден у нас и ще чакам жената да ме издържа, тя и без това обича работата си и прекалено много й е отдадена .Вече съм загубил надежда, че в Пазарджик ще си намеря работа като компютърджия. Бих се захванал и с нещо друго. Миналата година бях на косъм да се захвана с една работа да обикалям цялата страна и да контролирам дистрибуторите на едни Фафли :D . Нещо такова бих вършил с удоволствие. Мечти .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          виж, не се заяждам, но копувам всъщност е купувам. не отива на предните ти изречения. а заплата от 600 лв....ами смешно е да. смешно е също да се смята, че заплата от 1000 лв е страхотна, както мислят 70% от хората в бг. защото по села и паланки това е просто невероятно цифра. а какво излиза- 600 лв=300 евро. е невероятната заплата е 500 евро. еми при цени = на цените навън, дори по- високи сме пълни сомалийци в сравнение с тях. наскоро четох статистика за заплащането на труда на час в ЕС- дания около 36 евро на час заплащане. бг 2евро. за какво става дума? та тук 36 евро е средната пенсия на месец, а там за един час работа. храните са на същите и по-ниски цени, колите им на по 10 год са по 500 евро, което са 4-5 дена работа.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            виж, не се заяждам, но копувам всъщност е купувам. не отива на предните ти изречения.
            Поправено е.., в бързината съм нацелил друго копче - мерси за забележката!
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #7
              ами колега да ти кажа чесно може да измислим нещо та значи на жена ми братовчед и се върна преди 2 седмици от Ирландия,замина преди година и на втория месец искаше да се връща но след още 2 вече искаше да стои,сега е на почивка тука за 1 месец и пак заминава със приятелката си,той кара микробус,а тя работи във супер маркет,сега ще ти дам един пример за да сравниш,тяхните цигани се нарчат Накери те са рижави със много лунички,повечето имат по 5-6 деца държават им дава по 270 евро за дете можеш да сметнеш колко вземат за месец,от там държавата им намира къща,плаща им тока и гаста вода не защото там никой не плаща вода, след това тези цигани идват тук на почивка знам понеже работя във Сл.бряг и постояно ги виждам.значи момчето ми казва първата седмица работя за квартирата втората седмица за храната и то бес да се лишавам от нищо другите 2 седмици ги спестявам има и Булсатком, интернет все едно вика съм си във България само едно е лошото и то е времето може за 5 секунди но всеки ден вали.преди 1 месец ходих да си купувам маратонки от магазина на Адидас взех си за 90 лв,и викам чакай да взема и за дъщеря ми тя е на 1,2 месеца,и какво да видя цена за нея 59 лв.а той ми донесе от там Найк,Диадора за 27 евро и двата чифта,така че ако си навит може да измислим нещо,аз твърдо съм решил да се махна за 2-3 години

              Коментар


                #8
                Стачки са му майката.Вчера се срещнахме с колегата bahricin. Та той разправя, че като отишли навремето в Турция, почнал на заплата около 250 лв български. След една едномесечна стачка на целия завод, след стачката продължил на заплата 1200 лв български.Пък ние се натискаме и си кютаме... Нащият труд е нашата стока, която ние най-безцеремонно продаваме на безценица. Като си продаваме колите, които са купчина ламарина им искаме безбожни пари, а като продаваме труда си (т.е. живота си), се продаваме за по 2 лв/час. И не само стачки, а и солидарност. Щото иначе и учителите стачкуваха, ама кво стана? Ония мишки в правителството се услушваха малко, чакаха бурята да премине, и нищо не се промени. Ама ако всички ги бяха подкрепили учителите, сега и те щяха да подкрепят другите браншове... Българска работа, както казват италианците... Тъжно и жалко.

                Коментар


                  #9
                  ...В Ирландия няма змии Още една причина да се замислите П.С. Това е единственото животно, което ме ужасява... snake, нищо лично

                  Коментар


                    #10
                    това със заплатите в ЕС не е толкова вярнополучават се средни заплати от по 6000-6500 евро, което е достасредните заплати са на половината на товаа по темата...не знам какво им е в главите на работодателите, но в нашите очи винаги са криви :D за да работи един човек трябва да е стимулиран, но пък стимул без работа не ставанещо подобно на въпроса за яйцето и кокошката се получаваедна от най-големите им грешки на работодателите е, че много от тях адски лесно губят ценните си кадрино ние работещите понякога пък прекалено се подценяваме и ги оставяме да ни правят на балами
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Sev, нека ме стимулират като ми вдигнат заплатата от 2500 на 2600 лв. Ама от 250 на 270 нали се сещаш че е стимул за една...въздишка от задника... Извинявам се, ама много се ядосвам на тая тема.Иначе аз лично не се оплаквам, но виждам хората около мен и ми е тъжно...

                      Коментар


                        #12
                        nai7 написа:
                        така че ако си навит може да измислим нещо,аз твърдо съм решил да се махна за 2-3 години
                        Аз за Англия се гласях, но и за Ирландия да стане - пак съм навит!Твърдо съм решил, че ще се махна от тази "държава"...и съвсем сериозно обмислям това да стане завинаги!Immortal, братко прав си.., и за стачките и за солидарността. Но, за съжаление, аз не виждам абсолютно никаква надежда това да се случи тук! Ето за това искам да замина! На 34 станах скоро...и вече всичките ми мечти ги виждам само като някакво бледо подобие на спомени. Не мога да уредя елементарни удоволствия за семейството си (дори до "Яна" не можах да дойда), а как да осигуря бъдещето на децата си? А? ...бях пуснал преди време една тема... Тежко, тежко! Вино дайте!Пиян дано аз забравятуй, що, глупци, вий не знайтепозор ли е или слава!Да забравя край свой роден,бащина си мила стряхаи тез, що в мен дух свободен,дух за борба завещаха!Да забравя род свой беден,гробът бащин, плачът майчин, -тез, що залъкът наеденграбят с благороден начин, -грабят от народът гладен,граби подъл чорбаджия,за злато търговец жадени поп с божа литургия!Грабете го, неразбрани!Грабете го! Кой ви бърка?Скоро той не ще да стане:ний сме синца с чаши в ръка!Пием, пеем буйни песнии зъбим се на тирана;механите са нам тесни -крещим: "Хайде на Балкана!"Крещим, но щом изтрезнеем,забравяме думи, клетви,и немеем и се смеемпред народни свети жертви!А тиранинът върлуваи безчести край наш роден:коли, беси, бие, псуваи глоби народ поробен!О, налейте! Ще да пия!На душа ми да олекне,чувства трезви да убия,ръка мъжка да омекне!Ще да пия на пук врагу,на пук и вам, патриоти,аз вече нямам мило, драго,а вий... вий сте идиоти!
                        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                        Коментар


                          #13
                          не знам какво им е в главите на работодателите, но в нашите очи винаги са криви Very Happyза да работи един човек трябва да е стимулиран, но пък стимул без работа не ставанещо подобно на въпроса за яйцето и кокошката се получаваедна от най-големите им грешки на работодателите е, че много от тях адски лесно губят ценните си кадрино ние работещите понякога пък прекалено се подценяваме и ги оставяме да ни правят на балами
                          което е вярно вярно си е... на мойта ситуация... как да работя, как да имам желание, като заплатата е ниска, а това което правя виждам, че изобщо никой не го интересува или е безсмислено...а работата ми е доста актуална / като ги слушам сега в парламенто / - контрола на финансовите и европейските средства.... защо като чета днес че КPMJ са взели над 500 000 лв. за един нечитав одитен доклад - за доклада във Фонд Пътища, доклад който аз за 1 месец щях да напиша срещу 100 пъти по-малко пари... ама нейсе...
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            за хората с тези адски ниски доходи нямам коментарне мога да си го представя просто как е възможно оцеляванетоза стимулирането имам друго наумпример, който е реален:голяма фирма, със стабилен финансов гръбсобственик в западна Европа , чийто годишен оборот е с девет нули...бачкат си тука хората, със нормална около/над средната в София заплатанатовраването е нормалноимат време, желание и възможности за нови задачиобаче ръководителите си чоплят носоветеказват - за по-високи заплати трябва повече работа...как да стане като те трябва да сключат договори и подобни
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              donnna написа:
                              ... защо като чета днес че КPMJ са взели над 500 000 лв. за един нечитав одитен доклад - за доклада във Фонд Пътища, доклад който аз за 1 месец щях да напиша срещу 100 пъти по-малко пари... ама нейсе...
                              На мен ми стига 1 месец да работя твърда резерва в "Челси", като Шевченко .
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X