Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ!!! Търси се кръв 0-

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ!!! Търси се кръв 0-

    Моля ви помогнете ако можете! Братовчед ми катастрофира много тежко преди 3 дена в Ямбол и се нуждае много спешно от кръв. Болниците в Ямбол и Сливен нямат, а от Стара Загора педерасите отпуснаха само 1 банка кръв (положението му е тежко и за сега не ни позволяват да го преместим в по-добра болница)... За сега сме намерили 12 човека в Ямбол, от които 6 дариха, а другите 6 остават резерва, но за на пред му предстоят много тежки операции и ще има нужда от кръв. Варианта с циганите не става, защото до колкото разбрахме в Ямбол няма нито един циганин с такава група (явно по рождение не се раждат с 0-). Ако някой от Ямбол, Сливен, Елхово, Карнобат, Стралджа... въобще от където и да е близко до Ямбол може да помогне, то моля ви оставете някакъв телефон за връзка за да се свържем с вас. Транспорта е осигурен от нас, и евентуално ако е необходимо някакво парично възнаграждение. Положението е много, много спешно и животоспасяващо!!! Момчето е млад баща с малко дете...0898 626824 - Деян - това е телефона ми ако има нещоП.П. Ще пусна темата в Alfa и Fiat форума. Ако можете разпространете я и из другите форуми. Мерси!
    Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

    #2
    Само 0- ли върши работа ? Аз съм 0, но не съм сигурен, мисля, че бях + ... ако 0+ върши работа - с радост бих помогнал ...

    Коментар


      #3
      Пускай теми по всички форуми -това е начинът- успех дано всичко се оправи п.с. Аз съм тази група -но съм в СофияАко има някои, който да транспортира кръвта още сега ще отида да дам.
      "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

      Коментар


        #4
        Мерси на всички! Търси се САМО 0- (кръвната група не е съвместима с други). Моля да пишат само хора които искат да помогнат чрез даряване на кръв. В другите форуми вече почнаха да обясняват как седят нещата по болниците и да дават акъл, но тези неща са вече проучени до най-малката подробност и ни е съвсем на 100% наясно. Трябва кръв! За сега търсим само в околностите на Ямбол. Ако се наложи и по-спешни мерки е хубаво да знаем и за хора от други градове, но да се надяваме че и другите болници ще помогнат спешно недай си боже ако се наложи.
        Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

        Коментар


          #5
          Аз съм О"+", иначе нямаше никакъв проблем да помогна.Шефът ми е О"-". От кръвния център вече се обаждаха да го питат още в петък (незнам дали за същия случай, но предполагам че да). Той обаче беше извън града. Като се върна му казах, но той категорично отказа... без коментар.Утре ще разпитам приятелите ми за кръвните им групи.

          Коментар


            #6
            Тея малоумници от кръв центъра в Ямбол трябва да имат 0-, защото тя се преработва...и се ползва в такива животоспасяващи ситуации...Утре ще разпитам, ако някой познат е 0-. Дано всичко се оправи!

            Коментар


              #7
              Наскоро е имало някакви операции в които са ползвали 0- и сега май нищо не е останало. Абе хора не знам какво се преработва и какво не... дадоха вече около 30 банки каква да е кръв само и само да отпуснат някоя 0-, но кръвта просто няма да стигне до никъде. Един от приятелите ми го викаха, но понеже вече беше дарил преди месец за въпросната операция сега няма право да дава. Immortal за същото става дума. Кой е шефа ти? Може с баща ми да са познати. Къде работиш?
              Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

              Коментар


                #8
                Sraaaa, имаш ЛС

                Коментар


                  #9
                  Нямам представа коя кръвна група съм,как мога да разбера?В смисъл дали го пише в акта за раждане или болничният картон?Ако съм същата бройте ме дарила кръв!
                  НЕ на безразсъдното шофиране!

                  Коментар


                    #10
                    Bella написа:
                    Нямам представа коя кръвна група съм,как мога да разбера?В смисъл дали го пише в акта за раждане или болничният картон?Ако съм същата бройте ме дарила кръв!
                    Много хора не знаят кръвната си група, а това нещо е наистина важно! Вчера 30 човека дадоха кръв, като всички не си знаеха кръвната група. От 30 човека само 1 беше 0-.Добре де ти нямаш ли шофьорска книжка? Като се изваждаше книжка не се ли искаше медицинско с кръвна група? За да разбереш каква кръвна група си трябва да си направиш изследване в някоя поликлиника или болница. Хубаво е да знаеш. Аз даже съм си оставил талона с кръвната група в документите при шофьорската ми книжка.
                    Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        deadairplane написа:
                        Sraaaaa написа:
                        Bella написа:
                        Нямам представа коя кръвна група съм,как мога да разбера?В смисъл дали го пише в акта за раждане или болничният картон?Ако съм същата бройте ме дарила кръв!
                        Много хора не знаят кръвната си група, а това нещо е наистина важно! Вчера 30 човека дадоха кръв, като всички не си знаеха кръвната група. От 30 човека само 1 беше 0-.Добре де ти нямаш ли шофьорска книжка? Като се изваждаше книжка не се ли искаше медицинско с кръвна група? За да разбереш каква кръвна група си трябва да си направиш изследване в някоя поликлиника или болница. Хубаво е да знаеш. Аз даже съм си оставил талона с кръвната група в документите при шофьорската ми книжка.
                        Това за книжката беше временно и за малко на мене не са ми искали. Ако може да се направи замяна аз съм с 0+ и не съм давал от 3 години.
                        От къде си?
                        Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

                        Коментар


                          #13
                          Принципно би трябвало да става точно така - един човек дарява кръв от произволна кръвна група в полза на даден пациент, а в болницата предоставят конкретната кръвна група на пациента, нооо.... българска табота Аз съм 0+ и на драго сърце бих дарил кръв за замяна, НО имам татуировка на по-малко от 6 месеца и последния път ми забраниха да дарявам, заради инкубационния период на някои болести Ще попитам утре приятели, ако изникне някой с рядката група...

                          Коментар


                            #14
                            Ситуацията в нашите болници е направо смешна....Варианта с размяна на кръв не става!!! Знаем, че това се практикува, но в нашия случай ни изтезават само и категорично за 0-.... До сега сме намерили 12 човека които могат да дадат кръв в Ямбол, ама невероятния лекар е казал, че не е сигурно дали кръвта която съберем ще се използва за нашия случай..... В момента хората седят и чакат, за да не стане така, че да съберем кръв и после да останем без. Просто всичко е много смешно и трагично.... Търсим хора само 0- които евентуално ако потрябват да са в готовност, и за това гледаме за момента да са близко. Водим преговори ако някои от други градове могат да дадат 0-, то с-у показване на талона от даряването да отпуснат кръв от Стара Загора.... Баси бизнесмените..... Човека се осигурява на заплата над 1000лв и направо седя и се чудя за какво седи и ги дава тея пари....
                            Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

                            Коментар


                              #15
                              Моля ви изтрийте темата! Благодаря на всички които се опитаха да помогнат!
                              Италянските коли са като жените - само фасони и курвенски номера ти пратвят

                              Коментар

                              Working...
                              X