Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отностно колет, колеги.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отностно колет, колеги.

    искам да попитам каква е процедурата при получаването на колет.поръчах си gsm от е-bay.de на 15-ти сутринта.телефона се доставя чрез shipping от Хонгконг за периода ДО 12 работни дни.Знам че са минали 9 дена от тогава, но се чудя да не би телефона да е пристигнал в бг-то и да е в пощата а тия хубавци да са забравили да ми пратят известие или същото такова да се е затрило...та питанката ми е мога ли да се обадя някъде и да попитам дали ми е пристигнал колета и ако да къде ?Благодаря Ви предварително!

    #2
    С коя компания са ти го изпратили?Би трябвало да са ти дали номер с който да можеш да си проследиш пратката.

    Коментар


      #3
      Може и да не му дадат номер на пратката ,но може да пише с коя компания са го пратили .Огледай се някъде в сайта откъдето си го поръчал.После пак пиши ще ти кажа как да си го намериш.
      fiat coupe 2.0 16V

      Коментар


        #4
        поискай код за проследяване от продавачаобаче ХК...най-вероятно ще отиде на митница = допълнителни разходище получиш бележка в пощенската си кутияот ХК нещата идват за седмица след като е пратен колетаза всеки случай отиди до местната поща и попитай макар че съм 99% сигурен че пакета ще отиде в пощата на митницата - намира се до Централна Гара
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          колега а къде мога да намеря нещо телефон на тази митница да им се обадя и да ги питам понеже все пак в младост живея и хич не ми се прави разходка до Централна Гара .. и аз мисля че е пристигнал и освен ако не е гепен затрит или кой знае какво просто бележката че е пристигнал не е дошла до мен

          Коментар


            #6
            Колега, и аз съм от Младост и да ти кажа право от Хонг-Конг и Китайците съм най-доволен. Винаги са ми пристигали пратките от ebay в клона 1799. някой път за седмица, някой път за 3, но съм получавал известие и съм отивал да си прибера нещата. Ако цената, която е написал продавача на колетчето ти е под 50 евро, ще си го получиш телефона директно от пощата. Ако е написал реалната стодоларова стойност препращат пратката на Митницата и там плащаш мито (върху стойността + транспорта + ДДС), такса обработка документи (15 лева) и тогава си получаваш телефона от Столична митница - до Централната автогара.Ако е написал продавача GIFT на колетчето (китайците винаги си пишат) може да минеш и без нищо.

            Коментар


              #7
              е уж се разбрахме гифт да го пишат пък ще видим мен ме притеснява че е поръчан на 15ти а днеска сме 27ми и няма ни вест ни кост ... не че ми е за 120 евро просто исках готин телефон ма май ще си остана с искането :D

              Коментар


                #8
                Stilo написа:
                Колега, и аз съм от Младост и да ти кажа право от Хонг-Конг и Китайците съм най-доволен. Винаги са ми пристигали пратките от ebay в клона 1799. някой път за седмица, някой път за 3, но съм получавал известие и съм отивал да си прибера нещата. Ако цената, която е написал продавача на колетчето ти е под 50 евро, ще си го получиш телефона директно от пощата. Ако е написал реалната стодоларова стойност препращат пратката на Митницата и там плащаш мито (върху стойността + транспорта + ДДС), такса обработка документи (15 лева) и тогава си получаваш телефона от Столична митница - до Централната автогара.Ако е написал продавача GIFT на колетчето (китайците винаги си пишат) може да минеш и без нищо.
                Според сайта на митниците и тарифите им,за клетъчни телефони няма мито има само ДДС 20%.

                Коментар


                  #9
                  bolreflex написа:
                  е уж се разбрахме гифт да го пишат пък ще видим мен ме притеснява че е поръчан на 15ти а днеска сме 27ми и няма ни вест ни кост ... не че ми е за 120 евро просто исках готин телефон ма май ще си остана с искането :D
                  Търси си го в митницата, ако нямаш проследяващ номер да му видиш местоположението.И моя пратка на обща стойност 75$ беше така останала 1 седмица в митницата без да получа известие.Че ми сложиха и 12 лв такса за съхранението.За границата на обмитяване ми казаха че е 20 евро.И че пише гифт, не променя нищо ако е надскочена. Не че един път не получих директно вкъщи пратка на стойност 50$ с UPS. А горния описан случай беше с ФедЕкс
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар


                    #10
                    Колега ако пратката ти отиде на митницата (до Централна гара), отиваш там в разменната поща и има едно гише (30 и някое беше) където можеш срещу лев и нещо да направиш справка дали е дошла пратката. Обикновено идват и стоят там по 10 дни и чак тогава ти идва известието. На това известие пише на кое гише да отидеш (гишето в дясно на това на което се правят справките), даваш си там известието и жената ти казва дали да отидеш при митничар или да си го вземеш направо. В твоя случай, най-вероятно ще те пратят при митничар. Митничарите изобщо не са наясно с това каква е минималната стойност под която цената на праткат се води незначителна. Затова погледни:ППЗМГлава петдесетаСТОКИ С НЕЗНАЧИТЕЛНА СТОЙНОСТЧл.667. (1) Допуска се безмитен внос на пратки, съдържащи стоки с незначителна стойност, които се изпращат от друга държава до получател, намиращ се на митническата територия на Република България.(2) (изм.,ДВ,бр.94 от 2003 г.) Като "стоки с незначителна стойност" се считат стоките, чиято собствена стойност не надвишава общо 45 евро или тяхната равностойност в друга валута за всяка отделна пратка.(3) Не се разрешава безмитен внос на:1. алкохол и алкохолни напитки;2. тютюн и тютюневи изделия. Ти не влизаш в този случай и сигурно ще ти искат мито (ако има). Щом peho казва най-вероятно ще минеш само с 20% ДДС. То се начислява върху цената на пратката + транспорта. Дали ще пишеш митническа декларация или не, ще прецени митничаря на място. Дано да не пишеш защото ще ти отиде деня да се занимаваш с глупости. В крайна сметка ще си вземеш телефона, само че в най-лошия случай може да ти отнеме един ден. Носи си някакъв документ с който да докажеш колко струва телефона, за да знаят върху каква стойност да ти сметнат ДДС-то. Мен ме връщаха точно поради тази причина, че нямаше фактура в пратката, а бяха го направили като за подарък и се почнаха едни простотии ... дълга и широка. Ако си разпечаташ от интернет фактурата или от e-bay си направиш разпечатка, ще ти я признаят. Ако им кажеш че е подарък, ще ти кажат че не им дреме и не пасат патки Това, което написах важи ако пратката дойде на митницата. Дано съм ти помогнал.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      доставка

                      вече е отработено това получаване /доста хора си поръчаха ксенони от там /Хон Конг де в сайта наистина трябвада има № на пратката ако са е пратили де трябва да са ти пратили и съобщение на теб и на този на когота е картата ако не ти им прати съобщение и ги питай иначе до 15 дни идват пратките ако всичко е изрядно
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар

                      Working...
                      X