Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще ме извинявате за спама ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Какъв ти дефект с радост бих ги отстранила принудително. При мен са едни тъмно сиви на черен фон и се радвам че не се виждат. А продавачът ми се извини 100 пъти за неудобството. За мен си е удобство.
    SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

    Коментар


      #17
      LiGuru написа:
      Airfan написа:
      Определено БДС е много по-удобна за писане и се пише много по-бързо на нея. Аз лично владея и двете български подредби без проблем. Предпочитам БДС.
      Но имаш проблем при Лаптоп, който не е правен за ’Нашия пазар’ и липсват червените буквички
      Съгласен съм, за това мога да пиша всякак, но ако мога да избирам, предпочитам БДС. Всъщност аз мога да пиша на двете клавиатурни подредби и без всякакви буквички

      Коментар


        #18
        Аз не, че нещо де, ама все пак .... - >
        loop написа:
        Immortal написа:
        Фонетик май няма вграден, поне моя (фабрична Глиста на Сони Вайо), но си сложих това и работи без проблем:
        Мерси много. Може да лок.Поздрави.
        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

        ...E90..incoming..!!

        Коментар


          #19
          То малко като спам стана, човека си реши проблема, пък ние продължихме да разсъждаваме по темата На фонетична подредба пишат всички по-стари компютърджии, защото старите Правец 82 нямаха българска клавиатура или всъщност имаха, но беше подредена точно фонетично... Който се е учил да пише на пишеща машина - пише на БДС. Вярно, че БДС подредбата е подредена максимално удобно за нашия, български език, редуват се лява и дясна ръка, което способства за скоростно писане, но като се пише на английски пък трябва да се пренастройваш от едната подредба към другата, което отнема доста време.Иначе пиша достатъчно бързо и на двете подредби, но повече съм привикнал към фонетика и ми е трудно да "се превключвам".Пък за хората, които нямат български бутони (и аз няма, но не ми липсвт) - продават едни стикерчета, които се лепят на всеки бутон и готово. Даже нямат 3-4 лева, не както Илко е писал 20-30 (ако това е имал предвид).

          Коментар


            #20
            За 20-30 ще ти ги отпечатат с мастило върху клавишите. Предполагам това е визирал колегата. Иначе за Правец-ите верно така беше. Само не си спомням при по-модерните 8Д и 8С дали не бяха две клавиатурините подредби, но на 82 със сигурност беше само кирилица, подредена фонетично.

            Коментар


              #21
              Това със стикерите е нетрайно. В печатницата ще ти вземат 20 тина лева но е вечно. Освен това ако клавиатурата има подсветка (както моята) се предлага надписване с лазер.

              Коментар


                #22
                Ай стига бееее!И това ли имат Мак-овете...Винаги съм си мислел, защо не се направи подобна клавиатура, която да е осветена отдолу, а не като на IBM-а на еднаколежка - с диодче отгоре над дисплея...Почвам да им ставам голям фен Особено след като видях как изглежда мултимедията на един Макинтош...

                Коментар


                  #23

                  Коментар


                    #24
                    ilkor написа:
                    Това със стикерите е нетрайно. В печатницата ще ти вземат 20 тина лева но е вечно. Освен това ако клавиатурата има подсветка (както моята) се предлага надписване с лазер.
                    Илко, нищо печатано освен фабричното не е вечно. Дори имам лазерно гравирани клавиатури, които са полирани от употреба и не си личат буквичките. За мне, като човек занимаващ се с компютри 20 години не е нужно да гледам къде се намират буквите - само си центрирам клавиатурата спрямо ръцете
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      Е, нормално лаптоп се ползва 2-3-4 години ... за какво му е на надписа да издържа повече Специално на моята клавиатура символите прозират (така и светят в тъмното) така че и 20 години да се ползва едва ли ще има някаква промяна ...Иначе профитата сигурно могат и без надписи, ама масовия потребител най често не е мазохист че да помни и клавишите

                      Коментар


                        #26
                        Аре де... мазохисти... на мен пък ми е професия и диагноза от известно време, а с компютри от 1985 се занимавам почти ежедневно - Правец 82 + една игричка с едно оръдийце и едни парашутисти (не й помня името вече)

                        Коментар


                          #27
                          Airfan написа:
                          Аре де... мазохисти... на мен пък ми е професия и диагноза от известно време, а с компютри от 1985 се занимавам почти ежедневно - Правец 82 + една игричка с едно оръдийце и едни парашутисти (не й помня името вече)
                          Много яка беше тази игра по 3-4 часа съм я играл , да нети казвам очите ми после бяха като на осветен електрожинист
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #28
                            Airfan написа:
                            Аре де... мазохисти... на мен пък ми е професия и диагноза от известно време, а с компютри от 1985 се занимавам почти ежедневно - Правец 82 + една игричка с едно оръдийце и едни парашутисти (не й помня името вече)
                            Десант се казваше играта Иначе - става дума за клавиатури на настолни машини, ползвани малко повече от година. Лоджитек уж гравират латиницата с лазер - явно недостатъчно дълбоко
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              jenshen73 написа:
                              Лоджитек уж гравират латиницата с лазер - явно недостатъчно дълбоко
                              С новите предполагам, че са поправили този "бъг". След като сина ми заля безжичната клавиатура с кафе се наложи да закача добрия стар Лоджитек, който е на 7 години. Повечето надписи са изтъркани, но това не пречи нито на мен, нито на жена ми Иначе Immortal е много прав! Навика ми да пиша на фонетик е от Правец 82, и се справям еднакво добре и на български и на английски. На БДС така и не можах да свикна...
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X