Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще ме извинявате за спама ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще ме извинявате за спама ...

    Predvaritelno se izvinqvam che pisha na latinica, no kato go preveda na kirilica stava pylna boza, ta vuprosa mi e,ako moje da mi dadete nqkakyv link da si drypna kirilizator za Windows Vista, che tyrsih v google, no nishto ne osprqh da namerq, svalqh nqkakvi, no bez uspeh.Oshte edin pyt se izvinqvam za latinicata.Pozdravi.Предварително се извинявам ,че пиша на латиница ,но като го преведа става пълна боза ,та въпроса ми в ,ако може да ми дадете някакъв линк да си дръпна кирилизатор за Уиндоус Виста ,че търсих в гугъл ,но нищо не успях да намеря ,свалях някакви ,но без успех.Още един път се извинявам за латиницата.Поздрави.
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    #2
    Здрасти, Самият Windows Vista има кирилизатор(стандартен) BDS и Pho. трябва само да го адд-неш от контрол панела.
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    Коментар


      #3
      Фонетик май няма вграден, поне моя (фабрична Глиста на Сони Вайо), но си сложих това и работи без проблем:
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Фонетик май няма вграден, поне моя (фабрична Глиста на Сони Вайо), но си сложих това и работи без проблем:
        Мерси много. Може да лок.Поздрави.
        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

        ...E90..incoming..!!

        Коментар


          #5
          Явно не сте чували за Инженера Просто напишете в Гугъл "инженера" и толкоз Ето и линк: http://injinera.bgplus.com/na4alo.htmДа допълня ... освен конвертора от латиница към кирилица форумът има и кредор. С негова помощ можеш да пишеш директно на кирилица без да имаш качена на компютъра си. Бутонът му се намира над полето за писане най в дясно. Поддържат се както фонетична така и БДС клавиатурни подредби.Ако вече си отворил сайта на Инженера нищо друго не ти трябва ...

          Коментар


            #6
            Ако не си се справил със съветите до тук. Прати един мейл на лично съобщение и ще ти пратя инсталатор с правилно подредена фонетична клавиатура, която си играх да правя, ако не ти върши работа наличната.

            Коментар


              #7
              Това, което съм му пратил е точно правилно подредена фонетик... Верно че имаше някакво подобие на фонетик във Вистата, но доста от клавишите бяха разместени.

              Коментар


                #8
                Моята фабрична виста (Windows Vista Home Premium на Toshiba-та си има фонетична и BDS ... сменят се с ctrl+shift като пусна на кирилица, а кирилица-латиница с alt+shift...

                Коментар


                  #9
                  На Виста фонетичната клавиатура е направена по нов (трети) стандарт който беше обявен от БАН като новия стандарт за фонетична подредба.Има известни разлики спрямо старата фонетична - примерно "в" се намира на клавиш "v" ... и разни други такива Не мога да разбера тези умници малко ли им бяха 2 подредби та се опитват да забъркат и трета ...

                  Коментар


                    #10
                    Незнам дали прикачения файл на колегата по-горе е това, което и аз качвам (ужким изглежда еднакво, но са наименовани различно файловете), но ако не е - моето е което ти трябва, лично аз съм го тествал на моя комп в нас.Това е "инжинерната" подредба на фонетичната клавиетура, но не е правена от него. Тази, която е на сайта на инжинера нещо даде някакви грешки и каза, че е несъвместима с Виста и изобщо не подкачи. След дълго търсене и пробване, най-накрая намерих тази и заспа, само цъкаш .ехе-то и то си ти инсталира каквото ти трябва. Вистата наистина си има фонетична подредба, но е по някакъв нов стандарт, дето са и разместени клавишите и е жална мама плачи, ако не гледаш какво пишеш, а си гледаш в клавиетурата като мен...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Писанията на Инжинера са от времето когато нямаше Виста. Съжалявам - не съм погледнал че става дума в първия пост именно за Виста.Ето DLL файл с нормалната подредба за Виста.Инсталира се с десен бутон или директно заменяте оригиналния файл.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        На Виста фонетичната клавиатура е направена по нов (трети) стандарт който беше обявен от БАН като новия стандарт за фонетична подредба.Има известни разлики спрямо старата фонетична - примерно "в" се намира на клавиш "v" ... и разни други такива Не мога да разбера тези умници малко ли им бяха 2 подредби та се опитват да забъркат и трета ...
                        Като стандарт съществува само БДС подредбата, която е еквивалентна на тази на пишещите машини и е съобразена максимално с нашият език. Фонетичната от своя страна не е стандарт и никога не е одобряван за такъв. Някой от БАН с дете чатър/ка е имал "гениалната" идея да вкарат тази подредба като БДС2 Не им мина номера обаче. Тъпото е, че майкрософт като са правили проучването - това го е имало като проект и те са го внедрили от скодоумие... ама какво се чудим - Майкрософт. На Инжинера файловете не работят - просто са правени за WinXP.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Определено БДС е много по-удобна за писане и се пише много по-бързо на нея. Аз лично владея и двете български подредби без проблем. Предпочитам БДС.

                          Коментар


                            #14
                            Airfan написа:
                            Определено БДС е много по-удобна за писане и се пише много по-бързо на нея. Аз лично владея и двете български подредби без проблем. Предпочитам БДС.
                            Но имаш проблем при Лаптоп, който не е правен за ’Нашия пазар’ и липсват червените буквички

                            Коментар


                              #15
                              Срещу 20-30 лева този "дефект" се отстранява

                              Коментар

                              Working...
                              X