Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mac OS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Mac OS

    Здравейте, колеги.Имам спомен, че тука четат хора, които работят и разбират от Мак.Така ми се случи, че сега ни доставиха един Мак и всички го гледаме умно.Чудя се какви програми освен:Скайп,Фотошоп,Офис пакет, има и какви са приложенията на този Мак, освен мултимедийно.Конкретно питам, може ли да се използва да се управлява поток от информация в дадена информационна система?Работи ли добре в мрежа с други компютри в домейн?Ако се чертае с Архикад на него, след това възможно ли е тези файлове без конвертиране да се работят на ХП с Аутокад?Вероятно ще имам и други питанки, просто за първи път виждам Мак ОС на живо.Благодаря предварително!
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    #2
    Поздравления за придобивката... Сега, като разберете що за машина е, ще се избивате да работите на негоПо темата от мен - Мак-а си е компютър като компютър. По-шареничък е, шорткътите са му различни - вместо "Контрол"+"клавиш" се използва "Ябълка"+"клавиш", като комбинацията си е същата за основните: копи, пейст, селектирането... Почити всеки софт го има като аналог за Мак, като понякога е малко различно именован, например OpenOffice за Мак-а се казва NeoOffice и така... просто требе да се разтърсите. От графичните - CorelDraw 11 е поседната версия и работи много тегаво и недъгаво - откажете се за него на Мак-а; Adobe пакета лети на него, перфектен е. Незнам как е с КАД-програмите, аз се занимавам с предпечат и дизайн и според мен това е машината за моята работа. За мултимедия както сте забелязали е страхотен... Бе... дерзай, само желание да има само.Инак относно мрежите няма никакви проблеми при работа и съвместимост от както минаха на OS-X. Проблемите бяха при старите MacOS, но не вярвам да са ви го дали с такова. Относно управлението на потока от информация нямам идея какво имаш предвид, но ако е това, което си мисля, надали ще има ядове.Честито за придобивката

    Коментар


      #3
      Поне от 1997 година си имам вземане даване с макове (не броя по старите 8 битови Епъли). Тогава бяха базирани на Моторолски POWER PC процесори, а от няколко години след като преминаха на Интел това е единствения компютър който ползвам - MacBook Pro (в момента пиша от него). А и в офиса ни 90% от компютрите са на Епъл. Така че мога да ти кажа доста неща за OSX ...Софтуер вече се намира почти всякакъв а и най бруталното решение също върши работа - инсталиране на Windows под емулация или директно с Boot Camp Това дали един софтуер за Мак ще чете форматите за ПС зависи от самия софтуер но обикновено няма проблем със съвместимостта.С мрежите няма да имате проблеми. Мак-а вижда шернатите ресурси на ПС-то а за обратното е нужно да се понастрои малко в Системните Настройки.Ако имаш конкретни въпроси - пиши.Най вероятно сте си взели iMAC ?

      Коментар


        #4
        Ilko незнам какъв Мак е, няма кутия.Всичко е в един монитор 22 инчов.Сега ме заинтригува с инсталирането на Уиндоус под емулация.Може ли малко повече да ме светнеш как става и да вземем да се опитаме да го направим.Това всичкото е защото софтуеъра, на който чертая дигиталната карта върви само под Уин а аз искам Мака за мене
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          tyson написа:
          Ilko незнам какъв Мак е, няма кутия.Всичко е в един монитор 22 инчов.Сега ме заинтригува с инсталирането на Уиндоус под емулация.Може ли малко повече да ме светнеш как става и да вземем да се опитаме да го направим.Това всичкото е защото софтуеъра, на който чертая дигиталната карта върви само под Уин а аз искам Мака за мене
          Ох котьоооооо, евала за придобивката, а я по-добре кажи на какаво и какво дигитализираш и да ти се отворят очите за в бъдеще

          Коментар


            #6
            Ами явно става дума за iMAC. Ние имаме 3-4 такива но основно ползваме лаптопи.Виртуализация може да се направи с доста софтуери но според мен най добре се държи ето това VMware Fusion (for the Mac)Ето част от нашата колекция
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Значи, в сряда или четвъртък ще идва някакъв капацитет да ни покаже възможностите на Мака, след като ни покаже това онова пак ще питам, защото явно стана, че май ще си остане при нас .Ilko, другата седмица след сряда-четвъртък ще говорим пак за това с емулирането и само между другото да попитам това boot camp фрее ли е и къде се намира ако е инсталнато в Ос-то?
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #8
                Bootcamp е част от операционната система - т.е. трябва да го имаш освен ако не е изрично указано при инсталацията да не се качва. В момента е в стадий бета (той кой ли софтуер не е ) и можеш да го ползваш безплатно но иначе е платенои за него се купува отделен лиценз.Но това ти позволява да сменяш операционните системи след рестарт, докато виртуалните машини ти позволяват да го правиш "в движение" - с един бутон (с цената на по ниска производителност)

                Коментар

                Working...
                X