Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наистина ли сме толкова кадърни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    не го знам английския мноо мноо, нито с компютрите съм мноо мноо ама туй...
    При търсене на човек за отговорник склад с минимални познания по ексел, за да може да напише 5 реда и да изчисли същите долу като сумичка, после и едно ДДС да им начисли. Познайте какво ми се случи. Давам табличката 5 реда, 5 цифри и отдолу чакам да натисне едно бутонче, за да ги сумира.Момчето сяда и вика: "Ееееее, тва ли е изпита бе, супер лесно!". Аз някак си се въодушевявам и си мисля "Най-после желания кандидат" и в този момент чувам следната реплика /да уточня че е седнал на компютъра с отворена екселска таблица/ "Яяяяя, ми подай тая елчица ей там от другото бюро!" Пази боже и като ги начука на елката и ми скри шапката и вика: "Ето, готов съм проверявай!"
    дето EVITA го е написала за мен изби рибата...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #47
      Трагично е относно самочувствието на тези хора, но все пак добре че ги има, стига да не са мнозинство. Иначе с какво щях да запомня интервютата. Щеше да е някакво си там задължение. А за английския знам го но не отлично, въпреки това намирам грешки. Просто в последно време общата култура е на доста занижено ниво. По-назад четох за минимална компютърна грамотност. Има такива, които се тупат в гърдите, че могат и знаят и като седнат пред ТРУДНИЯ Интернет Експлорер изпъчват се напред, напрягат мисъл и мислят, че проверяването на пощата е едно от най-великите им начинания за деня. Пък преди това кафе си приготвят, сядат церемониално на стола и пишат 5 реда с двата показалеца и после се чува пронизителен писък: Ааааааааааааа, къде ми изчезна писмотоооооо? Еми как къде в другия Таб, естествено!Пази боже, сляпо да прогледа.
      SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

      Коментар


        #48
        Yavor написа:
        Къде съм тръгнал аз с провинциалното си съзнание и не толкова провинциалното си образование.Само едно ще ви кажа като човек, който над 10 години работи с хора - търсете не знаещите, а искащите да знаят.
        Mного ирония в твоя пост ми се види. Аз не познавам човек, който да си търси хората според образованието или наученото в некой техникум. Но не мислиш, че когато трябва да инвестираш парици в някой, не е зле да му провериш потенциала.Когато искаш човек да се занимава с "машиненен език" т.е. да командва техниката с "код" написан на ръка, ней-нужното е да откриеш в него минимума лични качества, като умение да се ориентира и да разбира подобни структири. Не мен лично не ми трява човек с C shark, C++ и т.н. на високо ниво, щото това което той умее е да пише код. И колкото и добре да го прави не ми върши работа, ако липсва в него най-ценото, да е "софтуерен инж." Кодери в РБ колкото искаш, но хора с креатив за съжаление няма. Действително за да може да се класираш в образователен модул към MIT, ти трябва основа на програмирането, за да се научиш от видяното в Байслер, трябва да имамаш познание в техниката и като структура и като възможности. Което мисля не се учи в никой БГ ВУЗ, за това всеки работодател си намира нужните приоритети през който пресява кандидатите.Даваш нещо популярно в средата от която си бистриш работниците, маскираш го по някакъв начин и чакаш човека с нужните качества да се ухили нагло с думите "ташак ли си правиш", еми ей такива ми трябват. Останолото се учи, особено когато го пратиш при най-добрите....

        Коментар


          #49
          LiGuru написа:
          Mного ирония в твоя пост ми се види. Аз не познавам човек, който да си търси хората според образованието или наученото в некой техникум. Но не мислиш, че когато трябва да инвестираш парици в някой, не е зле да му провериш потенциала.Когато искаш човек да се занимава с "машиненен език" т.е. да командва техниката с "код" написан на ръка, ней-нужното е да откриеш в него минимума лични качества, като умение да се ориентира и да разбира подобни структири. Не мен лично не ми трява човек с C shark, C++ и т.н. на високо ниво, щото това което той умее е да пише код. И колкото и добре да го прави не ми върши работа, ако липсва в него най-ценото, да е "софтуерен инж." Кодери в РБ колкото искаш, но хора с креатив за съжаление няма. Действително за да може да се класираш в образователен модул към MIT, ти трябва основа на програмирането, за да се научиш от видяното в Байслер, трябва да имамаш познание в техниката и като структура и като възможности. Което мисля не се учи в никой БГ ВУЗ, за това всеки работодател си намира нужните приоритети през който пресява кандидатите.Даваш нещо популярно в средата от която си бистриш работниците, маскираш го по някакъв начин и чакаш човека с нужните качества да се ухили нагло с думите "ташак ли си правиш", еми ей такива ми трябват. Останолото се учи, особено когато го пратиш при най-добрите....
          Много ми харесва това изказване! Естествено, нищо не разбирам от конкретната тематика и "машинни езици" , но точно такъв е принципът на подбор. Поне такъв трябва да бъде...
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар

          Working...
          X