Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пазарлък при покупка на апартамент.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    jenshen73 написа:
    Тук вече не се сдържах - така е, вярно е - агенциите във Варна са сигурно повече и от барчетата. Защо ли? Щото и най-неграмотната мързелива бабка може да е "посредник". А и още - не всеки може да ремонтира автомобил - изисква се грамотност, изисква се сръчност, изисква се техническа мисъл. Но всеки НЕГРАМОТЕН и мързелив може да стане посредник за 2-3-4% комисион от 100000Е... Е, наистина да ти кажа - добре си браниш баницата, но много мишки я ръфате...
    Ето това синтезира проблема - има адски много некадърници, които стават агенти заради далаверата, а са завършили някаква чикийска специалност в чикийски университет. Не давам примери за да не се засегне някой. И реално не са в помощ на никого - просто натикали се като посредници и толкоз. И нека някой да коментира следното - всеизвестен факт е, че мечтата на всеки агент е да бъде агент и на продавача и на купувача за двойна комисиона. Е, чии интереси защитава той?!?!?! Това са абсолютно несъвместими интереси!!! Ще ви кажа чии - собствените си. Ето затова дразнят такива тунеядци.Щото ако е почтен и квалифициран труд, всеки щеше да ги уважава!
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #47
      Ганчо, с най-малко думи го каза най-добре. ЕваЛЛА!
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #48
        Че има нужда от агенциите - има. В това спор няма. Друг е въпроса, дали комисионните им са реални и дали наистина трудът им (то това труд ли е????) струва толкова. Аз съм учил 5 години + още 2 специализации, имам собствена фирма, и годишният ми доход понякога един брокер го изкарва за една сделка... Без да има никакво образование. Просто късмет да попадне на продавач, който иска бързо да се отърве от някой придобит по наследство имот за да вземе някакви пари. Примера който дадох по-горе е точно такъв. За има няма 3 месеца, агенцията изкара 15.000 евро от една сделка.Като видят, че се продава имот за малко пари, директно го купуват те, и после си го продават на реалната пазарна цена...Та почнах за ползата от агенциите. Например мой колега в момента продава наследствен апартамент в Бургас. Той е потънал в работа и няма никакво време да се занимава да води разни оглеждачи в апартамента, и то чак в Бургас. Затова и се обади на агенция, която да се занимава с продажбата на имота... Въпроса за възнаграждението на агенцията обаче го коментирах вече...

        Коментар


          #49
          Immortal написа:
          Че има нужда от агенциите - има. В това спор няма. Друг е въпроса, дали комисионните им са реални и дали наистина трудът им (то това труд ли е????) струва толкова. Аз съм учил 5 години + още 2 специализации, имам собствена фирма, и годишният ми доход понякога един брокер го изкарва за една сделка... Без да има никакво образование. Просто късмет да попадне на продавач, който иска бързо да се отърве от някой придобит по наследство имот за да вземе някакви пари. Примера който дадох по-горе е точно такъв. За има няма 3 месеца, агенцията изкара 15.000 евро от една сделка.Като видят, че се продава имот за малко пари, директно го купуват те, и после си го продават на реалната пазарна цена...Та почнах за ползата от агенциите. Например мой колега в момента продава наследствен апартамент в Бургас. Той е потънал в работа и няма никакво време да се занимава да води разни оглеждачи в апартамента, и то чак в Бургас. Затова и се обади на агенция, която да се занимава с продажбата на имота... Въпроса за възнаграждението на агенцията обаче го коментирах вече...
          Къф е извода Сбъркал си професиите

          Коментар


            #50
            ето на какво попаднах аз като си търся и аз сега жилище един и същ апартамен се продава от две брокерски къщи с с разлика от над 5к евроhttp://imot.bg/pcgi/printdet.cgi?id=...20913006770139
            BMW E39 2.5I
            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

            Коментар

            Working...
            X