Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отзиви от Лято 2008 на Черноморието

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76


    Мда, и тук всички ми казват, че в събота и неделя по плажовете е лудница... Затова най-вероятно двата дни ще бъдат предназначени за почивка от почивката и културни мероприятия - разглеждане на ботаническата градина и двореца, шматкане из Варна и друго каквото дойде.И още нещо за Балчик - тук се хващат около 50 турски радиостанции, а когато с голям зор успея да открия някоя българска, тя започва да пращи или направо изчезва след първия завой. Така че - заредете се с дискове
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #77
      Въпреки, че темата е за лято 2008 на Черноморието, реших да дам отзиви за прекарана почивка в Турция. Между 19 и 27 септември ходихме на почивка в Турция с родителите ми, жена ми и сина ми на 1 годинка и 2 месеца. Поради възрастта на сина ми, пътувахме с кола от София до Саръмсаклъ на Егейското крайбрежие на Турция. Общото разстояние е около 750 км. Саръмсаклъ е малко курортно селище в курортния комплекс на Айвалък, на около 5-6 км. Населението на Айвалък е 4000 души, а през сезона там почиват постоянно около 100,000 души от всякакви националности. Ето общо взето впечатленията ми от тази почивка:Настаняване - Бяхме настанени в голям тризвезден хотел намиращ се на самия морски бряг, на 20 метра от плажа, със собствена част от плажната ивица. Бяхме не на all-inclusive, а на полупансион (half board), тоест само закуска и вечеря на шведска маса, без обед и напитки. На всеки, отишъл там със собствен автомобил, препоръчвам именно тази опция, защото да стоиш и за обед в хотела е прекалено ангажиращо, а има много какво да се види. Обслужването беше безупречно, стаята широка и добре подредена, с телевизор, хладилик, климатик и т.н. В двойната стая имаше една голяма спалня, на която спахме с жената и детето, и едно нормално единично легло.Цените Като за курорт, цените бяха леко понадути и мялко по-високи отколкото в България, но нищо страшно. Курсът на турската лира спрямо лева е 1 лира = 1.10 лева. Кафето беше около 1.5 лири, един дюнер - 2-3, един чай - 0.75 до 1.5 лири и т.н. Алкохолът е много скъп, ако някой ходи - да си купи от безмитния магазин преди да влезе в Турция. Там можеш да си намериш малко по-евтини дрехи, злато и някои други артикули. Аз, например, си купих от един аутлет на разпродажба оригинални дънки Мадок за 20 лири. Пътищата В Турция пътищата са доста добри и добре означени. Има някои Балкански прилики с нашите, като напр. равността на настилката, но като цяло са несравнимо по-добри, поне това, което ние видяхме. Особено приятно се кара надолу след Чанаккале към Измир - широк път, две ленти в едната посока плюс съвсем тясна аварийна лента. НЕ Е магистрала, но настилката и качеството превъзхожда нашите магистрали. Движение - никакво. Минаваш 50-60 км и се разминаваш с 20-30 превозни средства.Колите :D Турция е страната на фиатите!!! Абсолютно всички познати и непознати модели се срещат непрекъснато. Според мен 50% от всички коли са фиати - разни Шахини, Тофаши, истински фиати и т.н. Сред колите, които най-много ме заинтригуваха бяха Мареа със задни светлини на Либра :D. Палио под път и над път! Имат седан Палио, когото са кръстили Сиена. ПЛюс най-последните модели на Албеа, Линеа, Идеа, Браво, Палио и ВСИЧКО :D Само че, братята си произвеждат Фиат на общо основание и им идват евтино - там това е народната кола. Машаллах!!!Като цяло, Турция е чудесна страна - по-подредена, по-чиста, по-спретната от България!!! По-красиви и поддържани сгради. Там най-високите блокове, които видях бяха по на 6 етажа! Всеки си знае мястото и всичко се поддържа. Личи си , че се управлява от умни хора. Там интелигентните хора и учените са на почит и се слушат. Най-зле (и все пак по-добре от България) изглеждаше точно "нашата" Европейска част. Освен това, хората са много добри, мили и спокойни. Сърдечни! Току някой хване сина ми по улиците и го нацелува и му се радвеа - мало и голямо, от тинейджъри до пенсионери. Отношението към децата е много сериозен показател за моралните устои на една нация! И винаги ни се радват и ни викат "комши" - с грейнали усмивки. Затвърди се впечатлението, което имам от малък, когато имахме съседи турци - те са по-добри хора от нас. Жалко, но факт.Имат само един единствен косур - никой, ама НИКОЙ, не знае никакъв друг език освен турски :D Много бързо се отказах да ги мъча с английски. Същата работа е с френски и немски. Мога да се разбера и на италиански горе-долу, но това даже не съм го пробвал. Дали пък всички не говорят перфектен италиански За мен си остава загадка. Както и да е принудих се да уча да броя на турски и да използвам 5-те думи, които бързо научих :D
      She was only a whisky maker but he loved her still.

      Коментар

      Working...
      X