Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове за мъгла.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове за мъгла.

    Преди малко както си карах нормално по един булевард изведнъж изкочи полицаи с палка и ме спря.Добър вечер представи се и ми вика знаете ли какво нарушение извършихте.Аз почвам да се чудя колан имах карах бавно на кръстовището минах нормално и си викам тоя нещо не е добре. А той се перчи вие правилник учил ли сте аз му отговарям учил съм.Вашето нарушение е че карате с включени фарове за мъгла ми казва тои аз му отговорих че в момента няма добра видимост и за това съм ги включил а тои ми отговори по правилник фарове за мъгла се включват когато видимоста е под 10 метра запомни и бягаи да не си правим актове.Понеже съм учил отдавна правилника как мислите прав ли беше полицая ???

    #2
    Прав е бил.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      днес единият ми колега го спряха за същото, имат акция светлина отностно това дали е прав, прав е

      Коментар


        #4
        че се използват при намалена видимост съм съгласен ама тва за 10-те метра нещо не ми се връзва поне 50 да беше казал
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Както бях писал преди време: в темата
          ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТАЧл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра
          ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТАЧл. 135. Светлините за мъгла трябва да се включват едновременно с габаритните светлини и да се използват само при намалена видимост поради мъгла, снеговалеж или дъжд.20. "Намалена видимост" е намаляване разстоянието на видимост при здрач, мъгла, валеж, запрашеност, задименост и други подобни.
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            Ми аз никъде не видях да е упоменато 10 метра...
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              tonov написа:
              Ми аз никъде не видях да е упоменато 10 метра...
              не е упоменато в закона иначе в думите на ченгето спряло колегата е упоменато
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Mitko написа:
                Сигурно при споменаване на 10 (метра) погледа е бил
                Формулировката в закона е твърде обща, но то няма и друг начин, защото видимостта е понятие, което зависи от много неща, включително и от диоптъра. А иначе си абсолютно прав.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Дори и в слънчево време си карам на габарити и халогени, а при здрач пускам и късите. Полицаите да не са праят на много отворени, а да следят тея които карат дори и без габарити когато времето е лошо, че дори и когато се стъмни.Е друг е въпроса когато си зад някой и той е пуснал задните допълнителни светлини, тогава давам на дълги и да са опрая пък нека се чуди що му карам на дълги

                  Коментар


                    #10
                    Petrov написа:
                    Дори и в слънчево време си карам на габарити и халогени, а при здрач пускам и късите. Полицаите да не са праят на много отворени, а да следят тея които карат дори и без габарити когато времето е лошо, че дори и когато се стъмни.Е друг е въпроса когато си зад някой и той е пуснал задните допълнителни светлини, тогава давам на дълги и да са опрая пък нека се чуди що му карам на дълги
                    Ми продължавай да караш така, ама на баща ми ВЧЕРА му написаха акт, 70 лева и 10 точки.Заради габарити и халогени през деня.Нищо не помогна, пари, увещания, нищо.Късите не са забранени, но за халогените(както неправилно се наричат ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ФАРОВЕ ЗА МЪГЛА) катаджиите са категорични и масово пишат актове напоследък, аз преди три дни се разминах само с кутия скъпи цигари и предупреждение.
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      чудят се какво да измислят и да глобяват съвестните шофьориа тия дето си минават на червено, паркират където им падне, карат в насрещното - никой не ги закача
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Българския пътен полицай /катажията/ е олицетворение на българския идеал на простота и корупция. Ама що са толкова прости тия?

                        Коментар

                        Working...
                        X