Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за данъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    BO написа:
    gantcho написа:
    Абе аз съм много зле с данъка - само двулетровите бензинки, и то не всички, са по зле. Преди беше около 158 кинта, а сега е 200 Направо си ме Община София. Излишно много пари са това. Ще ме загубят и мен като клиент, дето винаги съм плащал като камбанка.
    Нали в София няма значение в коя община си, данъка трябва да е един и същ?Тези пари са повече от колкото платих аз
    Повече са отколкото ще платя и АЗ тази година. 200 кинта е НОВИЯТ данък дето го въведоха преди месеци за догодина. А иначе за тази година ще е 158 кинта.Абе
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #47
      ogi28b написа:
      ////Punto//// написа:
      по някаква формула дето никой не знае каква е.
      Формулата е елементарна - умножават се не конските сили, а киловатите, по цената за всеки киловат, по таблица която я има в закона, по коефициент за старост, и по 1/2 за катализатор ако си до 74 киловата.
      Да ама тази година позволиха на всяка община да решава за себе си какъв ще е данъка. Има право да го увеличи до 3 пъти спрямо закона.Затова и тези аномалии...
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #48
        да сменяме регистрациите в Разград..колежката каза 28 лева...
        Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
        Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

        Коментар


          #49
          28лв може ако колата и е регистрирана с връзки под 100 коня. Иначе абсурд да е платила 30лв за кола над 100 коня. Минималните данък, който обищините могат да определят е данъка от миналата година който беше общ за цялата страна, а тогава за Брава 1.6 103к.с. се плащаха около 125лв. Тъй че тея приказки от 1001 нощ някъде другаде може и да вървят.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #50
            spark написа:
            28лв може ако колата и е регистрирана с връзки под 100 коня. Иначе абсурд да е платила 30лв за кола над 100 коня. Минималните данък, който обищините могат да определят е данъка от миналата година който беше общ за цялата страна, а тогава за Брава 1.6 103к.с. се плащаха около 125лв. Тъй че тея приказки от 1001 нощ някъде другаде може и да вървят.
            Или пък е подала декларация с невярно съдържание и ако я хванат
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар

            Working...
            X