Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за данъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за данъка

    колата ми е с пловдивска регистрация и се води на отчет в данъчното в пловдиввъзможно ли е да се плати данъка в бургас или да си направя една разходка до пловдив
    bravo 1.4 12v -11.1996 Калпав модел другпьт........
    aveo 1.4 16v -2008

    #2
    Другия вариант е ако имаш някой познат в Пловдив да го плати и да ти прати бележката.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      И за какво да му праща бележката ? Тя тая бележка, колкото пъти са ме спирали никога не са ми я искали.

      Коментар


        #4
        А не може ли по интернет ?? Преди един фр ми беше споменал нещо такова ...
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Влез в първата банка и си плати данъка: попълваш многоредово платежно нареждане към бюджета, като задължително трябва да посо4иш вид на плащането - съответния идентификационен номер на данък МПС. Естествено, трябва да знаеш и IBAN-a на Местни Данъци и Такси - Пловдив. Така завереното от банката платежно нареждане е валиден документ за платен данък
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            ////Punto//// написа:
            И за какво да му праща бележката ? Тя тая бележка, колкото пъти са ме спирали никога не са ми я искали.
            Не знам на теб дали не са ти я искали, но на мен редовно ми я искат като правя годишен технически преглед и ако я нямам с много уговорки пак минавам прегледа, но не е там работата. Дори ако иска да продаде колата може нотариуса да му иска тази бележка. Абе не се знае къде ще ти потрябва
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Данъците трябва да се плащат, независимо дали някой ти иска бележката или не ! А по темата както по-горе каза колегата влизаш в първата банка и си плащаш данъка. Успех
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #8
                Е то и аз си го плащам То е престъпление. Моя е има няма 20 лв (Не знам колко е след увеличението ама преди беше 12 лв понеже съм я писал с катализатор). Ама никога не са ми я искали бележката. Друг е въпроса, че ако решиш да продаваш колата наистина ще ти трябва.

                Коментар


                  #9
                  данък

                  Колеги, моя споделете колко данък плащате, сега за тази година ме одраха почти 130 лв за 1,6 103 коня 1996 година, нормално ли е..с катализатор е!
                  Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                  Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                  Коментар


                    #10
                    Re: данък

                    koleff написа:
                    Колеги, моя споделете колко данък плащате, сега за тази година ме одраха почти 130 лв за 1,6 103 коня 1996 година, нормално ли е..с катализатор е!
                    След като е над 100 к.с., това, че е с катализатор остава само за статистиката.Тази година за моята - 102, 51 лв 1.7 93 г 115 к.с. (регистрирана от идиотите в КАТ и съответно в общината като 1.8 и 129 к.с.)
                    AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                    AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                    FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                    Коментар


                      #11
                      Влез в първата банка и си плати данъка: попълваш многоредово платежно нареждане към бюджета, като задължително трябва да посо4иш вид на плащането - съответния идентификационен номер на данък МПС. Естествено, трябва да знаеш и IBAN-a на Местни Данъци и Такси - Пловдив. Така завереното от банката платежно нареждане е валиден документ за платен данък
                      то сичко хубаво, ама ще има и лихви... а задълженията към държавата, респективно към общините се погасяват в реда - разноски, лихви, главници....п.п. иначе ако ти е нужен документ за платения данък - по банков път става...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        мамка им

                        извинете за израза, ама е ЕБ.ТИ държавата..винетки, данъци и то супер скъпи и накаря караме по калдъръми...не може за ГОЛФ 1,8 90 к.с. данък ада 20 лева аз за 1,6 103 к.с 96 година да е 6 пъти по скъп данъка...аз не разбирам...какава е логиката
                        Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                        Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                        Коментар


                          #13
                          Re: мамка им

                          koleff написа:
                          извинете за израза, ама е ЕБ.ТИ държавата..винетки, данъци и то супер скъпи и накаря караме по калдъръми...не може за ГОЛФ 1,8 90 к.с. данък ада 20 лева аз за 1,6 103 к.с 96 година да е 6 пъти по скъп данъка...аз не разбирам...какава е логиката
                          Мисля че разликата е в конските сили ако са над 100 там колко беше данъка си е убииствен но както казваш ти плащаме си сичко и пак си чупим колите ...
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            @koleff: Радвай се в Бургас за същата кола се плаща около 190лв данък. Аз платих 35лв за 1.4 80к.с.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              Данък Либра 135кс от септември месец миналата година до декември + данъка за тази година + акт за 60лв = 287лв Значи данъка за 1.25 години = 227лв. Мисля, че имаше около 5-6лв лихви от миналата година, значи по сметка приблизително за София годишен данък...... 176лв Ама ако го погледнеш от хубавата страна са си само 50 ’стинки на ден
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X