Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тате дай колата, до 11 ще се прибера (ай на спама)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сталин е моя идол :D :D :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #17
      spark написа:
      Махат всички светофари и пътни знаци и ще се оправим. Тогава на всеки очите му ще са на 10, че не се знае откъде ще му изскочи някой. Гледай в Индия как се оправят, на едно кръстовище 100 коли и как се разминават само те си знаят
      Абе не точно това, ма нали нещо подобно са направили в Холандия... Интересното е, че инцидентите намалели с близо 1/3...А инак с Коцев съм съгласен, ма не толкова грубо да е... За книжката - да, като направиш голяма боза требе и да си я изпиеш. Ама за колите могат да го направят малко по-деликатно. Например някои глоби да ги направят доста солени и да трябва да се изплащат в определен срок пезусловно. Ако не стане или кажеш че нямаш пари - идва съдия изпълнител и започва да ти пописва имуществото, като започне от колата... ако наистина нямаш - да си ги излежиш, ама ефективно... 3-5-10 дена се си е лежане. Или да те пратят на общественополезен труд, Дреме му на някой че си имал бизнес например или ще те уволнят... Ами да не си правил бели тогава, да си мислил и внимавал. А, и най-важното, опиташ ли се да се изхързулиш от закона ползвайки метър връзките на обувките или бонус "Обади се на приятел" - дубъл на присъдката..."Кат не щеш мира - на ти секира" беше назал някой, а? Ама няма да направят подобно нещо никога май, защото нали тези дето го измислят първи ще си го отнесат по въпросния закон...

      Коментар


        #18
        С написаното най накрая съм напълно съгласен.От депутатите зависи .Нали го заснеха от Нова телевизия депутата от ДПС дето за няколко минути направи милион нарушения и по закон трябваше да бъде лишен от правоуправление за дълго ама на депутат е и ако му бяха взели книжката щеше да има :легни - стани Никак не са сурови предложенията ми . Какво като ти конфискуват колата ? Я отиди в КАТ и виж колко купчини от смазани до неузнаваемо коли има . Каква е разликата от тях и конфискацията . ? Все си без кола .
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #19
          има смисъл някакъв ама трябва да се домисли.Да се плаща глоба според статуса примерно.така тези с повечето пари да ги глобяват повече.А за тия работи с отнемането на колата - и къде ще се държат толкова коли бе ?! над 20 и аре аеххеа е айде не а....Да оправят пътищата тогава вече може...
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #20
            bubachko написа:
            spark написа:
            Махат всички светофари и пътни знаци и ще се оправим. Тогава на всеки очите му ще са на 10, че не се знае откъде ще му изскочи някой. Гледай в Индия как се оправят, на едно кръстовище 100 коли и как се разминават само те си знаят
            Абе не точно това, ма нали нещо подобно са направили в Холандия... Интересното е, че инцидентите намалели с близо 1/3...
            Колега, нищо подобно няма в Холандия - всичко е напълно обозначено и регулирано, друг е въпроса че доста нерегулирани кръстовища са направени като хълмче по средата и просто не можеш да минеш с повече от 30, ако не искаш да си разбиеш предницата. А другото е, че масово вместо кръстовища има кръгови .Иначе по темата - има доста смисъл в тоя закон, ако се приеме и се контролира изпълнението му.
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #21
              Бе не съм сигурен за държавата точно, може и да е друга... Тя и темата беше за друго по прицип, тука по форума съм я чел, ма не мога да я изнамеря. Ставаше дума, че там имали проблеми с тротоарите нещо и решили кардинално проблена като ги махнали (или поне на места само), имаше и снимка даже

              Коментар


                #22
                bubachko написа:
                Бе не съм сигурен за държавата точно, може и да е друга... Тя и темата беше за друго по прицип, тука по форума съм я чел, ма не мога да я изнамеря. Ставаше дума, че там имали проблеми с тротоарите нещо и решили кардинално проблена като ги махнали (или поне на места само), имаше и снимка даже
                Експериментът, доколкото си спомням, е в един немски град. На местно ниво са го решили - махат всички знаци и ефектът наистна е бил добър.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #23
                  nasty написа:
                  има смисъл някакъв ама трябва да се домисли.Да се плаща глоба според статуса примерно.така тези с повечето пари да ги глобяват повече.А за тия работи с отнемането на колата - и къде ще се държат толкова коли бе ?! над 20 и аре аеххеа е айде не а....Да оправят пътищата тогава вече може...
                  Няма защо да ги държат на склад . Търг и ги продават.Пък ти вече си правиш сметка ще нарушаваш ли правилника и си готов да останеш без кола или ще спазваш правилата на движение.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #24
                    Е, то в Германия всякакъв експеримент би проработил, защото са дисциплиниран народ, а при нас нищо няма да стане, защото сме мизерници и все ще гледаме как да заобиколим правилата или да ги натаманим, че на нас да ни е изгодно.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #25
                      bubachko написа:
                      Immortal написа:
                      "...Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?!..." - това изобщо не е лоша идея.Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.
                      ....Но каква идея се влага в това да не возя повече от двама души ако съм под 19? Та нали на 18 вече могат и в затвора да вляза ако сгафя, не трябва да питам мама и тате за да ходя на дискотека... Разбирай - вече съм пълноправен член на държавата и сам си нося отговорност за постъпките. А защо не ограничат размера/габаритите/мощноста на колата която караш? ......
                      Идеята приятелю е, щото като можеш да качваш само 2ма - да умрете по-малка бройка като се изхакате върху поредната мирна стена. Или си мислиш, че 18 годишния, дето пъпките му още са част от физиономията, тестостерона е с по-високо ниво от този на хемоглобина и морала по-нисък от Марианската падина, може да прецени да не кара в 23 с 200 по кварталните тесни и надупчени улици, карайки 3ма пияни приятели и гаджето на предната, дето чувало, че голям кеф да прави свирка някому докато кара с 200... И какво? Накрая в черната хроника имаме "Катастрофа с 4 жертви - всичките между 16 и 18г..." хайде моля. Ако мен ме питаш - книжки трябва да се дават, когато човек навърши 21 (за мъж), 19 (за жена) или когато мъжа е > 21 и има поне 1 дете
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        Лично според мен идеята не е лоша да шофират с придружител през първите шест месеца след придобиването на свидетелство. Понеже всяко лапе като вземе книжката скача на колата на същия ден надува я до ламарината прави се на гъзе за да се покаже пред другите , блъска се някъде и убива три четери човека покрай него... трябва да има някакъв контрол.!

                        Коментар


                          #27
                          Според мен идеята е добра но ен е доосмислена. Това е бягане от отговорност на институциите. Когато се качих в учебната кола и първото нещо което ме попита инструктура беше карал ли си до сега и му казах не (излъгах). Той мн се зарадва и каза че е по добре така защото иначе придобиваш грешни навици. В др момент ако придружителя е с акъл колкото грахово зърно какво се случва: някой току що взел книжка се качва с тате да кара и тате току що си е взел кола 150 коня а до вчера е карал Жига и казва на сина си аиде тате няма праиме педераски истории я я пробвай как върви и кво праиме - новини Така че зависи колко е акъла на този който кара и правилника наложен за движениеСъщо вместо да се взимат такива трудноосъществими решения, може просто дасе затегне контрола което ще обезмисли това с придружителя. Два примера:В Испания камерите по магистралите (които не можеш да подкупиш) снимат точно на 133км/ч и следва глоба около 800 евро. Един минал с Ауди с 260 и го снимали и после го давали по ТВ и го осъдили на другия ден !!! В Гърция по магистралата почти вс карат с 100-120км/ч и от време на време някой джип с регистрация СА профучи с 180 Сталин Rulzzz
                          Brava 103HP
                          ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                          Коментар


                            #28
                            Ми аде де... ма трбе като има закон да се спазва безусловно. Когато има респект към закона и правораздаването ще се замисли Ганчо с трактора дали ще кара с 200, дали ще кара пил или ще гази наред...Но как да има човек респект към дадена институция и страх от наказание - съответно да внимава и не прави грешки, след като те оня сопол Максим не можаха да вкарат в затвора... Като беше толкова мъж и съжалява, да си беше признал и да беше влезнал кротко на топло... ма не. Докато има по-равни и такива дето се мислят за такива, но нямат друго освен пари, и такива дето им се възхищават/подражават видейки че си седят безнаказани и правят белите (а те точно тези май правят най-гоелмите бели) ще е така... И каквито и закони да измислят файда няма след като не се спазват безусловно.

                            Коментар


                              #29
                              Като стана дума за отнемане на возила при нарушение се сетих отново за Холандия.Там ако превишиш с 50 и те снимат, се разделяш с колата си.Даже има два случая, които звучат като легенди.Едната за един пич с чисто ново Ферари, който на втората седмица го понастъпал и се разделил с него не по собствено желание.Другата е по - яка :D Тества си един тип чисто ново Порше изкарано току що от автосалона и се усеща, че минава под камера твърде бързо.Веднага звъни в банката и си отменя прехвърлянето на парите, което е направил преди малко при дилърите за плащане на колата :D
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                #30
                                И кво излиза че един младеж е по-лош шофъор от една 40-50 годишна пияница ???
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X