Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тате дай колата, до 11 ще се прибера (ай на спама)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Immortal написа:
    "...Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?!..." - това изобщо не е лоша идея.Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.
    Нищо вярно. В щатите след 16 годишна възраст имат право да управляват автомобил - когато и където си поискат. Всъщност в САЩ, автомобилът и PC-то са символ верую!

    Коментар


      #47
      PASSARELLA написа:
      ... Всъщност в САЩ, автомобилът и PC-то са символ верую!
      И пищовът
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #48
        Компютър, кола, пищов. Но нарушението на закона с което и да е от трите се наказва с почивка във Федерален затвор. Няма значение дали си бай Никой или Уесли Снайпс. Нарушаваш закона и плащаш - там закона е равен. Ако убиеш някой докато си карал фиркан - може дори на стола да те сложат... особено ако си известен и умрелият е дете...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #49
          jenshen73 написа:
          Ако убиеш някой докато си карал фиркан - може дори на стола да те сложат... особено ако си известен и умрелият е дете...
          Колега я спомени някой за пример, че аз лично не се сещам.
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            #50
            Поредната пълна безумица. Пореден жалък опит за справяне с проблема по пътищата. На всички които подкрепяте това ще ви кажа че проблемът е далеч до дълбоко заложен. А именно във възпитанието на по-младите шофьори. Възпитанието и средата са формирователите на един човек. Трябва да си даваш сметка като сядаш зад волана че "шофирането не е игра" , а най лошото е че много хора които са доста над 19 години също явно не си дават сметка каква отговорност поемат. Възръста не е толкова опредяща колкото осъзнаването на сериозността на ситуацията. А тази сериозност си я създаваме самите ние, тъй като ако не допускахме да се сучват толкова произшествия, а си шофирахме спокойно нямаше да има от какво да се притесняваме. Аз лично вече направо потръпвам като трябва да пътувам по магистрала, като гледам с каква скорост ме изпреварват по път с две ленти. Така че с този закон отново показваме безсилие да се справим със ситуацията; показваме колко са глупави и безумни децата. А последното зависи както вече казах до много голяма степен от родителите, които си оставят децата да правят каквото си поискат без ограничения и после се жалват че ставали много катастрофи ... Това е
            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

            Коментар


              #51
              Младеж който кара с 140-160 по магистралата и 40 годишен пич с нов мерцедес който кара с 200-220 ...И в тая ситуация според вас кой е по-виновен младежа или мерцедеса ???
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #52
                Interceptor написа:
                Поредната пълна безумица. Пореден жалък опит за справяне с проблема по пътищата. На всички които подкрепяте това ще ви кажа че проблемът е далеч до дълбоко заложен. А именно във възпитанието на по-младите шофьори. Възпитанието и средата са формирователите на един човек. Трябва да си даваш сметка като сядаш зад волана че "шофирането не е игра" , а най лошото е че много хора които са доста над 19 години също явно не си дават сметка каква отговорност поемат. Възръста не е толкова опредяща колкото осъзнаването на сериозността на ситуацията. А тази сериозност си я създаваме самите ние, тъй като ако не допускахме да се сучват толкова произшествия, а си шофирахме спокойно нямаше да има от какво да се притесняваме. Аз лично вече направо потръпвам като трябва да пътувам по магистрала, като гледам с каква скорост ме изпреварват по път с две ленти. Така че с този закон отново показваме безсилие да се справим със ситуацията; показваме колко са глупави и безумни децата. А последното зависи както вече казах до много голяма степен от родителите, които си оставят децата да правят каквото си поискат без ограничения и после се жалват че ставали много катастрофи ... Това е
                Родителите са на работа по цял ден, за да могат да осигурят материалното благополучие на семейството. Поне така се разбира. И не могат да стоят до децата си, за да ги обучават как да карат, при положение, че преди това са платили маса пари на инструктор, плащат данъците си, за да има полиция на пътя, " For Protect and Service", а също и за да има училища.Отделен е въпроса, защо нарушенията на 19 годишен пълнолетен гражданин, е необходимо да бъдат свързвани с родителите!? Убеден съм, че няма как родителите да стоят до всяко дете, а също и че не може до всеки идиот да сложим полицай. Просто няма гражданско общество. Спомням си, че преди 3 години, когато бях в Австрия, моят приятел там ми показа къщата срещу неговата. На прозореца и стоеше една симпатична баба. Каза ми: " 35 сигнала на седмица подава в полицията...". Била известна в целият окръг с това. И не само тя.

                Коментар


                  #53
                  Тия се чудят какво да измислят.Откъде накъде да забраняват от 23 до 5?Тогава има най малко движение и е най лесно за каране от начинаещ.Това го е решил някой болен мозък.По добре да забранят да карат в пиковите часове от 8 до 8, тогова е много по опасно за начинаещ шофиор.А за това за спирането от движение при каране от направоспособен абсолютна глупост. Неможе човек да си държи ключовете в сейф.Нека да направят по тежки наказания за шофиране без книжка 1-2 месеца затвор и ще има по голям ефект.Знака млад шофиор е също глупост- една приятелка си го сложи и навсякъде я засичат и не и дават предимство и и свирят като видят знака а кара също като мен.А за изпреварването на пешеходна пътека имам един въпрос. понякога се случвав дясната лента колите едва да пъплят а в лявата да е празно ( по бул. Никола Вапцаров) в този случай като се движа по бързо в мойта лента на пешеходната пътека пак ли се брои за изпреварване??
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #54
                    Ами, като ти изкочи един човек, имал неблагоразумието да пресече улицата на пешеходна пътека и го затриеш, тогава ще те питам, дали се брои за изпреварване. Защото въпроса не е , брои ли се за изпреварване. Въпроса е: Осигурил ли си безопасността на пресичащия? Освен всичко друго, в София многолентовите шосета са много малко. Но това разбира се 99% от "шофьористе" не го знаят. И за това изпреварват отдясно по няколко стотин пъти на ден. А правилото е простичко - автомобилите се движат в най-дясната свободна лента. Изпреварването се извършва само от ляво.

                    Коментар


                      #55
                      PASSARELLA написа:
                      Изпреварването се извършва само от ляво.
                      Това е май само българско схващане При многолентово движение може да си караш по-бързо от тоя в лявата от теб лента, просто това е твоята лента и си я държиш.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        #56
                        PASSARELLA написа:
                        ...На прозореца и стоеше една симпатична баба.... Била известна в целият окръг с това...
                        Ха-ха-ха То и тук има такива баби, само дето не обаждат на полицията, ами сеят по ма’алътъ информация и после се зараждат драми, слухове и интриги... Като в латиските сериалчета

                        Коментар


                          #57
                          коцев написа:
                          Чета и се чудя на написаното от някой по млади на години .Не разбирате ли че всички тия ограничения се правят с единствената цел да се запази вашия живот.Може книжка да вземеш и да си на 50 години но би било редно поне една година след вземане на книжка да не караш без придружител с по голям стаж. Знам че ще се изсмеете ваша си работа но от такова голямо високомерие всеки ден загиват хора по пътищата .Това фукане пред мацките и пред наборите си най често завършва трагично.Затова напълно подкрепям всякакви мерки независимо какви са само и само да бъде въведен някакъв ред по пътищата .Крумовите закони биха звучали сега така :1 При констатирана употреба на алкохол - конфискация на колата независимо на кого е собственост.. Така всеки ще си прави сметката на кого си дава колата .2 При каране със скорост над 20км от допустимата - конфискация на колата .3 При направено пътно произшедствие по твоя вина -вземане на книжката до живот и конфискация на колата . Ако се приемат и спазват тия неща само за половин година автопарка ще намалее с една трета и вече карането на автомобил ще е наслада . :D Много утопично звучи ,но там е истината . А сега вече спокойно може да ме оплюете за написаното но това го мисля и това го пиша :D :D :D
                          За всичко съм съгласен.

                          Коментар


                            #58
                            Колеги сега ще ви разкажа един случай.Аз съм полицай и една вечер спираме един с автомобил БМВ заради това че един завой го взе на ръчна и колата така се завъртя че тлябваше тоя да спре.И се оказа ,че няма книжка, защото му е отнета и той продължава да си кара.Оказа се че има 61 акта за това че е карал без книжка и този му беше 62 и вика пишете ми акта ,че трябва да ходя на дискотека с жената.И това е той си получи поредният акт и си продължи да си кара.Докато не разрешат на такива да им се конфискува колата така ще да е .

                            Коментар


                              #59
                              sota написа:
                              Колеги сега ще ви разкажа един случай.Аз съм полицай и една вечер спираме един с автомобил БМВ заради това че един завой го взе на ръчна и колата така се завъртя че тлябваше тоя да спре.И се оказа ,че няма книжка, защото му е отнета и той продължава да си кара.Оказа се че има 61 акта за това че е карал без книжка и този му беше 62 и вика пишете ми акта ,че трябва да ходя на дискотека с жената.И това е той си получи поредният акт и си продължи да си кара.Докато не разрешат на такива да им се конфискува колата така ще да е .
                              Мдам.... И къде спи закона в този случай?Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4; ****(3) Когато нарушението по ал. 1, т. 1, 2 и 3 и ал. 2 е извършено повторно, наказанието е глоба от 150 до 1500 лв.Нека да сметнем сега, да вземем например най-малката глоба - 100 и 150 лв. При първите 2 нарушения е трябвало да има 250 лв глоба... ами останалите до 62?! 59х150 (пак минимална ако е!) са 8850лв! Ами ако го натряскат с 1500?! 88500 лв не клони ли към цената на 2 нови коли и то не нисък градски клас... Дали няма на тоя смешко да му е по-добре да му вземат колата, отколкото да продаде апартамента и колата и жената за да плати?! Няма ли? Ми да ги лежи тогава, защото такива гадове явно нито да му вземеш книжката доживот, нито колата да му прибереш мое да го уплаши! Година, две... Това си е ощетяване на държавата в големи размери и на такива трябва да направят едно показно и "медийно" дело с ефективна присъда, да го питам като го подпре отзад... Ама има една хубава приказка: Не е луд тоя дето яде баницата...

                              Коментар


                                #60
                                infineon написа:
                                Тия се чудят какво да измислят.Откъде накъде да забраняват от 23 до 5?Тогава има най малко движение и е най лесно за каране от начинаещ.Това го е решил някой болен мозък.По добре да забранят да карат в пиковите часове от 8 до 8, тогова е много по опасно за начинаещ шофиор.
                                Щом са ти дали книжка (документ че може да караш) знчи няма смисъл да те спират да караш през деня. Това е голяма грешка. Ако вземеш книжка и половин година караш само вечер това за мен е все едно книжката ти е ’’на трупчета’’. След това като те пуснат през деня и се озовеш на Орлов мост в 12ч. ще се чудиш кво става Тка че пак излиза въпроса книжки да се дават само на можещите които могат да излязат спокойно веднага на улицата
                                Brava 103HP
                                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                                Коментар

                                Working...
                                X