Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тате дай колата, до 11 ще се прибера (ай на спама)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тате дай колата, до 11 ще се прибера (ай на спама)

    МВР: Младежите да не шофират нощем14.07.2008 18:22Младежите да нямат право да управляват автомобил от 23 часа до 5 часа предлага Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата след заседание в МВР, съобщиха от вътрешното министерство.От комисията предлагат на младите водачи да се забрани да превозват повече от двама пътници до 19 г., както и те задължително да шофират с придружител през първите шест месеца след придобиването на свидетелство.Поставяне на задължителен знак "Млад водач" на предното и задното стъкло на автомобила и получаване от водачите от тази категория на 2/3 от максималния брой контролни точки, са сред предложенията на експертите.Засилват се санкциите по отношение на неправоспособните водачи: освен предвидената глоба от 500 лв. за нарушението, ще бъде налагана и санкция спиране от движение на шофирания от нарушителя автомобил за три месеца.Допълнително, който управлява спряно от движение МПС поради шофиране от неправоспособен, ще трябва да плати глоба от 1000 лв, а автомобилът ще бъде спрян от движение за още три месеца.В тази връзка вътрешният министър Михаил Миков, който е и председател на комисията, е предложил спрямо неправоспособните водачи, които редовно управляват автомобил, да бъде прилагано наказание по механизма, действащ при налагането на санкции за футболно хулиганство.Също по идея на Миков предстои уточняване на възможностите да се опрости процедурата за налагане на санкции, когато нарушението е документирано чрез видеоматериали.Обсъдени са и нови възможности по отношение на нарушителите, които застрашават живота на останалите участници в движението. Те са застрашени от отнемане на свидетелството при неправилно изпреварване, при преминаване на ж.п. прелез при пусната бариера, при преминаване "на червено", при изпреварване на МПС на пешеходна пътека.По време на заседанието е обсъден и докладът за пътнотранспортните произшествия, регистрирани по пътищата на страната през 2007г.През 2007 г. в страната са регистрирани 92 232 пътнотранспортни произшествия, от които 8010 тежки. Загинали са 1006 и са ранени 9827 граждани.В сравнение с 2006 г. е регистрирано известно намаление по всички показатели. Тежките пътно транспортни произшествия са с 2,56% по малко, убитите - с 3,54% и ранените - с 3,78%.От началото на 2008 г. обстановката по пътищата се запазва напрегната и към момента загиналите са 500, тежките ПТП - 3925, ранени са 4867 души.http://www.dnes.bg/article.php?id=54189Мале мале... да чакам да стана на 18, да дам 700 лева за книжка (скоро май толко ще бъде), да дам още най-малко 1000 за кола и.... да не мога да кача 3 мацки и да ги водя на храст или с авера да се возим заедно с булките... Па недай си боже да трябва да разкарваш пияни след купон... хахаха ! А първите 6 месеца - тате или мама (придръжители) и гаджето в колата... да не говорим, че трябва да си бърз, за да мое да напраиш -а, да развозиш участниците по домовете и в 11 да си на паркинга пред блока... А другуто, коет ме шокира е - от къде на къде ще ми спрат колата, ако е карана от неправоспособен... Ми той сина ми утре ще гепи ключовете и ще го хванат в квартала как върти и... Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?! То това дали неправоспособен ще припари до кола е до възпитание повече...Знам че има много "ако" и "ама" в новината, ама това са пълни малоумщини. Аз отдавна съм минал границата на 19-те години или 6-те месеца "нов шофьор" и ми е смешно, ма новите колеги да му мислят и да се надяват да не стане реалност... че ще стане интересно..." - Искам те, заведи ме някъде и ме ч**** здраво... А ако искаш имам и една навита приятелка, може и нея да вземем... - Добре, само да мина да взема мама, тя после ще ни закара, че не мога да карам след 11..."

    #2
    Маминцито им д**ба мръсна, остана и да е направат тая глупост
    Fiat Punto 1.9 jtd '03 год.

    Коментар


      #3
      "...Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?!..." - това изобщо не е лоша идея.Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        "Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.
        Това не са щатите и в българия нищо не е смислено, всичко е измислено за кражба на пари идеята явно е да прибират колкото се може повече пари от глоби Това е колеги максимум 2 гаджета в колата и 11 часа дома
        Fiat Punto 1.9 jtd '03 год.

        Коментар


          #5
          Аз нещо не мога да ви разбера,искате да се вземат мерки за да се спре избиването на млади хора по улиците,а когато се предлагат такива мерки,надавате вой.И на мен ми се виждат смислени предложенията.Това че ти е свил ключовете сина(или дъщерята),виновен си ти и правилно е да ти спрат колата от движение,не си го възпитал да не краде.А и има една много хубава поговорка,даже не е една-Каквото си постелиш на такова ще легнеш или пък Каквото си си надробил,такова ще сърбаш.Това се отнася за младежите,ако не се правеха толкова на състезатели и да се избиват в катастрофи,нямаше да ги има тези мерки.Жалкото е че заради тези които са тарикатите,ще страдат и тези които си спазват правилата,но така е,всеки от нас по някакъв начин си пати заради тарикати.

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              "...Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?!..." - това изобщо не е лоша идея.Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.
              Мдам, до тук добре, наистина има смисъл за нощното каране. Млади, самонадеяни, надъхани за състезания и самоизява... нормално е, като се сетя и аз каква бехачка исках да правя Чибурашка, па сега как я карам със 100 на магистралата с една улегнала самодоволна и спокойна физиономия и си слушам чилаут-четата...Но каква идея се влага в това да не возя повече от двама души ако съм под 19? Та нали на 18 вече могат и в затвора да вляза ако сгафя, не трябва да питам мама и тате за да ходя на дискотека... Разбирай - вече съм пълноправен член на държавата и сам си нося отговорност за постъпките. А защо не ограничат размера/габаритите/мощноста на колата която караш? Защото историята познава доста богати кеуеменца дето току взели книжка и подкарали непохватно 200 коновия Мерцедес на тати или някой камион а-ла Х5... те реално създават повече предпоставки за ПТП. Или идеята за придружител първите 6 месеца... Ами аз взех книжка на 25. и карам активно от тогава. Ама жената има книжка от 18 и в актива не повече от 200км... ами ако майка ми вземе книжка сега както се е навила на 50+ години, кои да и е придружител?! Изобщо каква е разликата м/у 18- 28- и 40-годишен нов шофьор... или както казах файда няма, след като имаш книжка, ма крачето ти не е натиска друг педал освен учебния... Мчи то и аз съм в стрес първите 3-4-10 минути като се кача на чужда кола, па камоли новак без стаж с книжка на 5 години...Ами това неправоспособен ако ти кара колата за я дигат на трупчета за 3 месеца... Да неби един правоспособен дето минава на червено да създава по-малка предпоставка за ПТП и недай боже жертви... Познавам доста народ дето караше коли по махлата доста прилично и без книжки... както казах то си е въпрос на възпитание и самосъзнание дали да си позволяваш да караш без книжка. Но какво ми е виновна колата за това? Ами ако ми е за работа кой ще ми плати загубите... А същевременно всичко знаем как е положението със събирането на глобите и кога "неправоспособният" ще му доде до главата да си плати тая глоба от 500лв... Но погледнато от друга страна това ще е добър вариант за спирането на невежите дривери, пазей ки си колата от даване на такъв пазя далеч още един неправоспособен далеч от пътя. Освен ако не са като мен, да си купят кола половин година преди да карат книжката... . Което не е и лоша идея са като се замисля - Може да си купиш кола само след изкаран успешно курс... като при оръжиятаТа такива ми ти неща...

              Коментар


                #8
                bubachko написа:
                Immortal написа:
                "...Какво, да пазя ключовете в специален сейф като оръжие ли?!..." - това изобщо не е лоша идея.Доколкото знам, в щатите до 21 год. нямат право да шофират нощем, както и да се качват на магистрала. Иначе книжки взимат на 16.Някои от предложенията звучат доста смислено.
                Мдам, до тук добре, наистина има смисъл за нощното каране. Млади, самонадеяни, надъхани за състезания и самоизява... нормално е, като се сетя и аз каква бехачка исках да правя Чибурашка, па сега как я карам със 100 на магистралата с една улегнала самодоволна и спокойна физиономия и си слушам чилаут-четата...Но каква идея се влага в това да не возя повече от двама души ако съм под 19? Та нали на 18 вече могат и в затвора да вляза ако сгафя, не трябва да питам мама и тате за да ходя на дискотека... Разбирай - вече съм пълноправен член на държавата и сам си нося отговорност за постъпките. А защо не ограничат размера/габаритите/мощноста на колата която караш? Защото историята познава доста богати кеуеменца дето току взели книжка и подкарали непохватно 200 коновия Мерцедес на тати или някой камион а-ла Х5... те реално създават повече предпоставки за ПТП. Или идеята за придружител първите 6 месеца... Ами аз взех книжка на 25. и карам активно от тогава. Ама жената има книжка от 18 и в актива не повече от 200км... ами ако майка ми вземе книжка сега както се е навила на 50+ години, кои да и е придружител?! Изобщо каква е разликата м/у 18- 28- и 40-годишен нов шофьор... или както казах файда няма, след като имаш книжка, ма крачето ти не е натиска друг педал освен учебния... Мчи то и аз съм в стрес първите 3-4-10 минути като се кача на чужда кола, па камоли новак без стаж с книжка на 5 години...Ами това неправоспособен ако ти кара колата за я дигат на трупчета за 3 месеца... Да неби един правоспособен дето минава на червено да създава по-малка предпоставка за ПТП и недай боже жертви... Познавам доста народ дето караше коли по махлата доста прилично и без книжки... както казах то си е въпрос на възпитание и самосъзнание дали да си позволяваш да караш без книжка. Но какво ми е виновна колата за това? Ами ако ми е за работа кой ще ми плати загубите... А същевременно всичко знаем как е положението със събирането на глобите и кога "неправоспособният" ще му доде до главата да си плати тая глоба от 500лв... Но погледнато от друга страна това ще е добър вариант за спирането на невежите дривери, пазей ки си колата от даване на такъв пазя далеч още един неправоспособен далеч от пътя. Освен ако не са като мен, да си купят кола половин година преди да карат книжката... . Което не е и лоша идея са като се замисля - Може да си купиш кола само след изкаран успешно курс... като при оръжиятаТа такива ми ти неща...
                Напълно съм съгласен с теб ,колега!!!Особено за тия колкото мен и ми карат коли за по 200К лв. и 200+к.с. под капака!Именно те създават опасни ситуации ,ако не повече то поне колкото и неправоспособните!Признавам ,че има и такива дето с съвестни с такива коли ,но едва ли са много!И както казваш - Всичко е до възпитание и култура на шофиране!
                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                Коментар


                  #9
                  Какви са тия глупости и какво значи млад шофьор. Аз съм на 22 и аз ли спадам в графата млад шофьор, а те знаят ли че докато бях сотаджия имам само 20 000 км. градско каране, а с личния автомобил да не смятам, от една година съм във фирма в която отново карам служебен автомобил. Пък и защо да не карат нощем, при условие че трафика е много по-слаб.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    van_dal написа:
                    Какви са тия глупости и какво значи млад шофьор. Аз съм на 22 и аз ли спадам в графата млад шофьор, а те знаят ли че докато бях сотаджия имам само 20 000 км. градско каране, а с личния автомобил да не смятам, от една година съм във фирма в която отново карам служебен автомобил. Пък и защо да не карат нощем, при условие че трафика е много по-слаб.
                    Пич ако имаш нощна смяна трябва да викаш тати с тебе Нощем е по-слаб трафика и състезателчетата които през деня не им стиска да се качат на пистата през ноща почват състезанията тва и аз не го удобрувам
                    Fiat Punto 1.9 jtd '03 год.

                    Коментар


                      #11
                      Подкрепям промяната. Младите са неуравновесен характер и лесно се поддават на емоции.А за младия шофьор е най-добре да има някой до него, поне за мен беше така.Вечер пък видимостта е намалена дори и да има адекватно улично осветление. След 23 часа пък младите или са пияни или дрогирани - да си хванат такси. Който пък не е пиян и дрогиран да си стои в къщи и да гледа Слави :D това последнот е майтап , да не се обиди някой.От друга страна простотията и глупоста не се съобразяват с възрастта. Рискови ситуации на пътя според мен се създават от граждани от 25-40 години. От 10 нервирания само 2-3 да са от "келешчета", другото е от "катили". Абе каквито и закони да излязат подкрепям. Може и да не се спазват както си е по принцип в България, но натрупват критична маса.
                      Пеш
                      ----
                      Ex Peugeot 206 -Служебен
                      ----
                      Ex Brava 1.6 16V ELX

                      Коментар


                        #12
                        Махат всички светофари и пътни знаци и ще се оправим. Тогава на всеки очите му ще са на 10, че не се знае откъде ще му изскочи някой. Гледай в Индия как се оправят, на едно кръстовище 100 коли и как се разминават само те си знаят
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Само не разбрах - кво като има придружител и как той ще повлияе на рацинга, освен с килограмите си? Придружителя трябва ли да има инсталирани комплект педали, в т.ч. съединител, спирачки, и примерно Fuel supply cut-off?А допълнителен волан трябва ли да има, или може само с уред измерващ нивото на адреналин и пулса - когато се повишат, горивото автоматично намалява. Тия хора като искат да измислят нещо, поне да помислят малко преди това.18+ : Има и друго - качва се Малчо на гоуфа, взима Мими-с==рката, и я води в някой парк близо до софия, Мими започва да си прави прякора, и по едно време Малчо казва: "Съжалявам, 11 часа е, не можем да се приберем, нямам право да те закарам, давай цяла нощ ....." (или поне до 5 часа)

                          Коментар


                            #14
                            Чета и се чудя на написаното от някой по млади на години .Не разбирате ли че всички тия ограничения се правят с единствената цел да се запази вашия живот.Може книжка да вземеш и да си на 50 години но би било редно поне една година след вземане на книжка да не караш без придружител с по голям стаж. Знам че ще се изсмеете ваша си работа но от такова голямо високомерие всеки ден загиват хора по пътищата .Това фукане пред мацките и пред наборите си най често завършва трагично.Затова напълно подкрепям всякакви мерки независимо какви са само и само да бъде въведен някакъв ред по пътищата .Крумовите закони биха звучали сега така :1 При констатирана употреба на алкохол - конфискация на колата независимо на кого е собственост.. Така всеки ще си прави сметката на кого си дава колата .2 При каране със скорост над 20км от допустимата - конфискация на колата .3 При направено пътно произшедствие по твоя вина -вземане на книжката до живот и конфискация на колата . Ако се приемат и спазват тия неща само за половин година автопарка ще намалее с една трета и вече карането на автомобил ще е наслада . :D Много утопично звучи ,но там е истината . А сега вече спокойно може да ме оплюете за написаното но това го мисля и това го пиша :D :D :D
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              коцев написа:
                              Чета и се чудя на написаното от някой по млади на години .Не разбирате ли че всички тия ограничения се правят с единствената цел да се запази вашия живот.Може книжка да вземеш и да си на 50 години но би било редно поне една година след вземане на книжка да не караш без придружител с по голям стаж. Знам че ще се изсмеете ваша си работа но от такова голямо високомерие всеки ден загиват хора по пътищата .Това фукане пред мацките и пред наборите си най често завършва трагично.Затова напълно подкрепям всякакви мерки независимо какви са само и само да бъде въведен някакъв ред по пътищата .Крумовите закони биха звучали сега така :1 При констатирана употреба на алкохол - конфискация на колата независимо на кого е собственост.. Така всеки ще си прави сметката на кого си дава колата .2 При каране със скорост над 20км от допустимата - конфискация на колата .3 При направено пътно произшедствие по твоя вина -вземане на книжката до живот и конфискация на колата . Ако се приемат и спазват тия неща само за половин година автопарка ще намалее с една трета и вече карането на автомобил ще е наслада . :D Много утопично звучи ,но там е истината . А сега вече спокойно може да ме оплюете за написаното но това го мисля и това го пиша :D :D :D
                              Колега Коцев, извинявай, но случайно да имаш роднински връзки със Сталин? За 1 съм съгласен. За 2 - не. За 3 - донякъде.
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар

                              Working...
                              X