Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вярвате ли в съществуването на извънземни? :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    gantcho написа:
    charlie написа:
    "Кратка история на времето" или "По-кратка история на времето" и "Вселената в орехова черупка" на Стивън Хокинг, "Космос", "Милиарди и милиарди" - на КАрл Сейгън, "Взривът! Пълна история на Вселената" ; http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...нижките са доста интересни - те карат да си поразчупиш представите....
    Колега, книжлета и ние сме чели, както и малко от малко астро-физика. Именно теориите за пулсиращата вселена или за вечната вселена все още не са доказани напълно, защото има едно критично количество относителна маса във вселената, от което това зависи. И не се знае точно какъв процент от масата на вселената се крие в черни дупки и неутронни звезди, за да се прецени дали вселената е пулсираща или не. И при двете теории, обаче, вселената си остава или абсолютно безкрайна (при недостатъчна относителна маса) или "практически безкрайна". Безкрайна е и във времето, това поне е сугирно! И в двата случая миниатюрната вероятност някъде да са се създали условия за живот добива съвсем реално измерение.Ако попадна на някое от тези книжлета, с удоволствие бих ги прочел, далеч съм от мисълта да споря с някой истински учен
    ne kazvam, che ne ste cheli, i ne kazvam, che tezi teorii sa dokazani 100%, no opredeleno sa dominirashti v momenta. a za bezkrainosta, shte ti dam samo 1 primer - golemia vzriv, s koito zapochva sashtestvuvaneto na sveta e se e sluchil predi okolo 14 miliarda godini. da tova e mnogo, no opredeleno ne e bezkraino kato vreme. a prostranstvoto sashto ne e bezkraino - ot golemia vzriv nasam vselenata se razshiriava, no kolkoto i barzo da go pravi, vse pak, ne e s bezkraina skorost. toest pak e izmerimo.ot knogite v momenta v mene e samo "По-кратка история на времето" - drugite sam gi razdal na priatelcheta da chetat, ako niakoi iska moga da mu ia dam da ia prochete.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #77
      Ето ви една задачка закачка:Защо Вселената се разширява с равноускорително движение от центъра на страни, а не с равно закъснително (което е типично за след взрив) ?
      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

      Коментар


        #78
        Мис Вселена 2008 от Венецуела имам в предвид.
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #79
          charlie написа:
          gantcho написа:
          charlie написа:
          "Кратка история на времето" или "По-кратка история на времето" и "Вселената в орехова черупка" на Стивън Хокинг, "Космос", "Милиарди и милиарди" - на КАрл Сейгън, "Взривът! Пълна история на Вселената" ; http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...нижките са доста интересни - те карат да си поразчупиш представите....
          Колега, книжлета и ние сме чели, както и малко от малко астро-физика. Именно теориите за пулсиращата вселена или за вечната вселена все още не са доказани напълно, защото има едно критично количество относителна маса във вселената, от което това зависи. И не се знае точно какъв процент от масата на вселената се крие в черни дупки и неутронни звезди, за да се прецени дали вселената е пулсираща или не. И при двете теории, обаче, вселената си остава или абсолютно безкрайна (при недостатъчна относителна маса) или "практически безкрайна". Безкрайна е и във времето, това поне е сугирно! И в двата случая миниатюрната вероятност някъде да са се създали условия за живот добива съвсем реално измерение.Ако попадна на някое от тези книжлета, с удоволствие бих ги прочел, далеч съм от мисълта да споря с някой истински учен
          ne kazvam, che ne ste cheli, i ne kazvam, che tezi teorii sa dokazani 100%, no opredeleno sa dominirashti v momenta. a za bezkrainosta, shte ti dam samo 1 primer - golemia vzriv, s koito zapochva sashtestvuvaneto na sveta e se e sluchil predi okolo 14 miliarda godini. da tova e mnogo, no opredeleno ne e bezkraino kato vreme. a prostranstvoto sashto ne e bezkraino - ot golemia vzriv nasam vselenata se razshiriava, no kolkoto i barzo da go pravi, vse pak, ne e s bezkraina skorost. toest pak e izmerimo.ot knogite v momenta v mene e samo "По-кратка история на времето" - drugite sam gi razdal na priatelcheta da chetat, ako niakoi iska moga da mu ia dam da ia prochete.
          Около 13.79 млрд години действително е ИЗЧИСЛЕНАТА възраст на вселената, никой не оспорва големия взрив, но какво е имало преди него и какво след него, дали има безкрайни свивания и взривове или вселената ще се разширява вечно, каква е формата й (сферична, хиперболоидна, плоска...)...? Това са все въпроси с отворени отговори. Освен това, теорията е, че самото пространство на вселената се разширява безкрайно, поради така наречената "тъмна енергия" и недостатъчната маса и гравитационна сила за до я свие отново. После, КЪДЕ се разширява вселената? Много учени са на мнение, че отвъд нашата вселена съществува по-голяма вселена със съвсем различни свойства. Някои теории пък твърдят, че самата вселена е една черна дупка :D Всички тези теории са прекалено сложни за нас. Това е пределът на съвременната наука. Така или иначе, отговорът е даден, ако не пространството, то поне ВРЕМЕТО и ЕНЕРГИЯТА са вечни. Всичко около нас е просто една форма на съществуване на същата енергия, която моделира всичко.Ние няма какво да се мъчим да даваме отговори :D
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #80
            gantcho написа:
            charlie написа:
            gantcho написа:
            charlie написа:
            "Кратка история на времето" или "По-кратка история на времето" и "Вселената в орехова черупка" на Стивън Хокинг, "Космос", "Милиарди и милиарди" - на КАрл Сейгън, "Взривът! Пълна история на Вселената" ; http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...нижките са доста интересни - те карат да си поразчупиш представите....
            Колега, книжлета и ние сме чели, както и малко от малко астро-физика. Именно теориите за пулсиращата вселена или за вечната вселена все още не са доказани напълно, защото има едно критично количество относителна маса във вселената, от което това зависи. И не се знае точно какъв процент от масата на вселената се крие в черни дупки и неутронни звезди, за да се прецени дали вселената е пулсираща или не. И при двете теории, обаче, вселената си остава или абсолютно безкрайна (при недостатъчна относителна маса) или "практически безкрайна". Безкрайна е и във времето, това поне е сугирно! И в двата случая миниатюрната вероятност някъде да са се създали условия за живот добива съвсем реално измерение.Ако попадна на някое от тези книжлета, с удоволствие бих ги прочел, далеч съм от мисълта да споря с някой истински учен
            ne kazvam, che ne ste cheli, i ne kazvam, che tezi teorii sa dokazani 100%, no opredeleno sa dominirashti v momenta. a za bezkrainosta, shte ti dam samo 1 primer - golemia vzriv, s koito zapochva sashtestvuvaneto na sveta e se e sluchil predi okolo 14 miliarda godini. da tova e mnogo, no opredeleno ne e bezkraino kato vreme. a prostranstvoto sashto ne e bezkraino - ot golemia vzriv nasam vselenata se razshiriava, no kolkoto i barzo da go pravi, vse pak, ne e s bezkraina skorost. toest pak e izmerimo.ot knogite v momenta v mene e samo "По-кратка история на времето" - drugite sam gi razdal na priatelcheta da chetat, ako niakoi iska moga da mu ia dam da ia prochete.
            Около 13.79 млрд години действително е ИЗЧИСЛЕНАТА възраст на вселената, никой не оспорва големия взрив, но какво е имало преди него и какво след него, дали има безкрайни свивания и взривове или вселената ще се разширява вечно, каква е формата й (сферична, хиперболоидна, плоска...)...? Това са все въпроси с отворени отговори. Освен това, теорията е, че самото пространство на вселената се разширява безкрайно, поради така наречената "тъмна енергия" и недостатъчната маса и гравитационна сила за до я свие отново. После, КЪДЕ се разширява вселената? Много учени са на мнение, че отвъд нашата вселена съществува по-голяма вселена със съвсем различни свойства. Някои теории пък твърдят, че самата вселена е една черна дупка :D Всички тези теории са прекалено сложни за нас. Това е пределът на съвременната наука. Така или иначе, отговорът е даден, ако не пространството, то поне ВРЕМЕТО и ЕНЕРГИЯТА са вечни. Всичко около нас е просто една форма на съществуване на същата енергия, която моделира всичко.Ние няма какво да се мъчим да даваме отговори :D
            Само преди 300-400 години щяха живи да ви запалят заради тези ви разсъждения
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #81
              май май се лутат някаде из краката ни :D :D мисля че ги има???
              "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
              не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

              Коментар


                #82
                Аз вярвам ,че съществуват извънземни! Някой ще попита:добре,но защо не сме ги видяли или защо не са ни се "показали"...ми щото сме недорасли емоционално - най-общо казано! Ами ние много често на черното казваме бяло...така ни изнася. А и още нещо,дали не са ни се показали вече,а? Може да има достатъчно доказателства ,но някой ги прикрива ... Например: ако наистина се ,докаже за разумен живот извън нашата планета,какво ще стане - хаос,паника,параноя или нищо ... Аз си мисля,че скоро няма да има категоричен отговор на този въпрос!Всеки си има мнение,аз си имам даже и теория ,но е малко налудничева...Отговора в момента/какъвто и да е той-да или не/ би бил по-скоро негативен отколкото позитивен през призмата на съвремените ни проблеми. Ми ние се самозаличаваме ... кви извън земни ,кви пет лева ... тия зелените си кютат и ни гледат сеира.Като се изпотрепеме за тях ще има: кеф ти Албена ,кеф ти Алпи ,кеф ти Бермуди , кеф ти Австралия ...
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #83
                  Според мен хлебарките са пратеници на извънземните...Това животно не участва в хранителната верига, че дори и радиацията не го лови Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #84
                    Айнщайн на времето на въпроса "има ли други светове извън нашия" отговорил: "Аз вярвам, че има и в този момент в него един Айнщайн изговаря точно тези думи които аз казвам сега"
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #85
                      Има едни много готини филмчета в www.kolibka.com, наречени "The Universe". Продуцирани са от history channel и са прекрасни. Препоръчвам ги на всеки - 18 серии са по около 45 минути и обясняват всичко, което засега ни е известно по отношение на вселената

                      Коментар


                        #86
                        Geraka написа:
                        Според мен хлебарките са пратеници на извънземните...Това животно не участва в хранителната верига, че дори и радиацията не го лови.
                        Герак,Може би си прав, щом какви ли не препарати и капани ползваме и пак не можем да се отървем от тях.чичо Нено
                        Fiat Punto 1,1- 1996г.
                        газ-бензин , "Lovato"

                        Коментар


                          #87
                          Geraka написа:
                          Според мен хлебарките са пратеници на извънземните...Това животно не участва в хранителната верига, че дори и радиацията не го лови Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                          Що бе на времето Мохамед Али в затвора ги ядеше, съдържат много протеин.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #88
                            Neno Er написа:
                            Geraka написа:
                            Според мен хлебарките са пратеници на извънземните...Това животно не участва в хранителната верига, че дори и радиацията не го лови.
                            Герак,Може би си прав, щом какви ли не препарати и капани ползваме и пак не можем да се отървем от тях.чичо Нено
                            Мда понеже живея в Стдентски град и сега правих ремонт ги ринах с лопатите от стаята Що утрова изпръсках...Накрая аз щях да се гътна, ама те продължават да си щъкат....Както и да е...Сега понамаляха малко
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #89
                              NikMar написа:
                              Geraka написа:
                              Според мен хлебарките са пратеници на извънземните...Това животно не участва в хранителната верига, че дори и радиацията не го лови Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                              Що бе на времето Мохамед Али в затвора ги ядеше, съдържат много протеин.
                              То и Мохамед Али е извънземен
                              BMW E90 320D
                              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                              Коментар

                              Working...
                              X