Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Математически идиом...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Математически идиом...

    ...току що се връщам от едно черпене с компания, дето два часа си блъскаме главите над задачата, която ще ви пусна за обсъждане. На един от френдовете, дето се черпехме, сина му днес му е сервирал задачата...ами шест човека си блъскахме главите и не можахме да намерим отговора. Ето и задачата........миналата инкасаторката и засякла тока - по сметките и се оказва, че три поредни къщи / електромера / имат да плащат по 10 / десет / лева ток. Дават ми на мен парите - 30 лв. за да го платя аз. Отивам в касата на енергото и плащам тридесетте лева, на трите семейства по десет лева......на следващият ден обаче, инкасаторката ми се обажда, че е объркала стойностите на електромерите и че трябва да ми върне 5 лева от сметката на тримата....пък аз да си им ги разпределя кат се видим....отивам аз, вземам 5-тях лева, обаче тегля една майна на всички за разкарването и си купувам една бутилка фанта портокал за 2/два/ лева....останалите три лева им ги разпределям по лев на семейство.....които както вече разбрахте, преди това са ми дали по 10 лева....с връщането на единият лев излиза, че са ми дали по 9 лева....Обаче сметките не излизат, защото трима по девет лева прави 27 / двадесет и седем / лв, към тях като прибавим двата лева фанта, стават 29 лева.....Къде е единият лев....къде се губи, а кажете сега.......

    #2
    3х9лв. = 27лв.И ти им връщаш още 3лв. - общо 30лв.Казано по друг начин, те плащат 25лв. сметка, плащат 2лв. фанта и си прибират 3лв. обратно - пак общо 30лв.Кое е сложното В условието на задачата има уловка, защото фантата е включена в тези 27лв. и към тях се прибавя рестото 3лв., а не фантата 2лв. П.П.Сега, като се замисля - с твоите приятели ми дължите по една бира за всяко липсващо левче, което ви открих! Тааа, колко бири ми дължите?

    Коментар


      #3
      .......... майката , да не си си купил и дюнер за тоя лев :D хаха те тея пари се обезцениха вече може да се е стопил :D :D :D :D :D
      Fiat Brava 1.4 12v SX

      Коментар


        #4
        Re: Математически идиом...

        Авео написа:
        ...ами шест човека си блъскахме главите и не можахме да намерим отговора. ...
        Шест човека, но нито един счетоводител да ви даде отговора :D
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Елементарна детска гатанка... чак незнам как 6 възрастни са се пънали толкова време и накрая пак нищо Логика, логика... не сляпа математика
            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

            Коментар


              #7
              msi написа:
              Елементарна детска гатанка... чак незнам как 6 възрастни са се пънали толкова време и накрая пак нищо Логика, логика... не сляпа математика
              Авео написа:
              ...току що се връщам от едно черпене с компания, ........, дето се черпехме, .......

              Коментар


                #8
                Колега, пре-черпили сте се бе Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Ама да сте живи и здрави де
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #9
                  ...брех тоя Кики, В условието на задачата има уловка, защото фантата е включена в тези 27лв. и към тях се прибавя рестото 3лв., а не фантата 2лв.....номера е как ще представиш събитията. Ако Кики не беше я разкрил, 100% щеше да има хора, които също щяха да се чудят.А отговора на малкият, респ. даскалицата му - врътката е в условието на задачата и не толкова е идиом, колкото е с невярно предаване на съдържание....и целият пример е даден като подобен, от който всяка година се карат по изпити за гимназии ли, какво било там.

                  Коментар


                    #10
                    Мдаа, гадничко. Аз стигнах до:30 = 10 * 3 30 - 5 = 10 * 3 - 3 - 2 = 9 * 3 - 2Чета последното условие с връщането и немога да го обърна в цифри, а то явно било подвеждащо :D Тъпото е, че немога да кажа - задачате е грешна, ами търся логика, като робот, който цикли на парадокс.Но както обичаме да се шегуваме, ей оня сървър е толкова бърз, че върти безкраен цикъл за 5 минути.
                    Пеш
                    ----
                    Ex Peugeot 206 -Служебен
                    ----
                    Ex Brava 1.6 16V ELX

                    Коментар


                      #11
                      ...тез крадат ток мамка им... кой в днешно време плаща по 10 лв. бе?
                      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                      Коментар

                      Working...
                      X