Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тази сутрин ме удариха.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тази сутрин ме удариха.

    Тази сутрин,тръгвам на работа и на колелото на панаира ме удари цистерна на ШЕЛ.Правих ляв завой вътре на колелото а камиона беше до мен,и в последният момент реши,че ще завива на ляво заедно с мен.Така ми затвори пътя и ми прегази колата, даже не наби спирачки, и избяга.Самият удар е в калника,повдигна цялата дясна част на колата.Поне успях да му запиша номера.Извиках полиция,най учудващо е,че дойдоха за 10 мин.Имайки предвид че беше 5 и 30 сутринта.Добре,че има каско колата,на пръв поглед щетите са:-Десен калник-Огледало-Мигач на калника-Зажулена дясна вратаКаското е в Булстрад.Полицайте казаха да мина стенд преди да ми направят огледа,защото сигурно има щети по ходовата част.Да ми издадът документ от стенда.Някой знаели как плащат тея от Булстрад.Обаче съм много доволен от Пунтото не вярвах,че такава малка кола,може да бъде толкова здрава.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    #2
    Re: Тази сутрин ме удариха.

    petio4528 написа:
    Тази сутрин,тръгвам на работа и на колелото на панаира ме удари цистерна на ШЕЛ.Правих ляв завой вътре на колелото а камиона беше до мен,и в последният момент реши,че ще завива на ляво заедно с мен.Така ми затвори пътя и ми прегази колата, даже не наби спирачки, и избяга.Самият удар е в калника,повдигна цялата дясна част на колата.Поне успях да му запиша номера.Извиках полиция,най учудващо е,че дойдоха за 10 мин.Имайки предвид че беше 5 и 30 сутринта.Добре,че има каско колата,на пръв поглед щетите са:-Десен калник-Огледало-Мигач на калника-Зажулена дясна вратаКаското е в Булстрад.Полицайте казаха да мина стенд преди да ми направят огледа,защото сигурно има щети по ходовата част.Да ми издадът документ от стенда.Някой знаели как плащат тея от Булстрад.Обаче съм много доволен от Пунтото не вярвах,че такава малка кола,може да бъде толкова здрава.
    Здравей, колега много съжалявам за твоята случка, много неприятен момент. Задължително огледай цялата предница. Булстрад са като всички останали, плащат но не достатъчно винаги има по малко да додаваш, на мен ми счупиха страничното огледало и от Армеец ми дадоха 79лв. при положение че струва 83лв. но това си е лично моя преценка. Дано да се измъкнеш с малко ремонти. УСПЕХ.
    Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

    Коментар


      #3
      Ако колата ти е под 10 годишна може да идеш в техен сервиз и не се занимаваш с нищо. Ако е над 10 годишна - по експертна оценка. По принцип в Булстрад малко плащат.Трябва да им предоставиш разплащателна сметка като завеждаш щетата - пари в брой не изплащат.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Булстрад са ми най-добрата застрахователна компания според мен. Изплащат бъзрзо и безпроблемно, няма да се притесняваш, ако има нещо свиркай да помагаме.
        SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

        Коментар


          #5
          EVITA написа:
          Булстрад са ми най-добрата застрахователна компания според мен. Изплащат бъзрзо и безпроблемно, няма да се притесняваш, ако има нещо свиркай да помагаме.
          ооопс,и аз съм в Булстрад и скоро ми се наложи да ги ползвам.Ако те са най-добрите - загазили сме го по-скоро са от добрите!иначе това за 10-те години и банковата сметка си е така!- ако паравиш колата ’като за тебе си" - по експертната оценка ще си вътре около 10-15%- ако я правиш с части от морга - може и да ти останат пари.аз лично НЕ бих отишъл в ’доверен’ сервиз - ще си оставят ръцете и може и да ти сменят нещо здраво, /за да си го ползват те/ със нов ментак.

          Коментар


            #6
            Винаги са ми били смешни митовете за това, че по доверените сервизи сменят части - каква е точно разликата между доверен и НЕдоверен сервиз!?Аз лично смятам, че е най-добре довереният сервиз, за да може като ти правят колата - после да си носят отговорността. Най-малкото имаш гаранция за ремонта.Иначе аз лично бих си поогледал изцяло колата, рогове и т.н. - един познат преди време по същи начин камион му настъпи предницата на колата и му беше помлял доста неща, но нейсе пежото е гаранционно и на лизинг...

            Коментар


              #7
              u_bo написа:
              EVITA написа:
              Булстрад са ми най-добрата застрахователна компания според мен. Изплащат бъзрзо и безпроблемно, няма да се притесняваш, ако има нещо свиркай да помагаме.
              ооопс,и аз съм в Булстрад и скоро ми се наложи да ги ползвам.Ако те са най-добрите - загазили сме го по-скоро са от добрите!иначе това за 10-те години и банковата сметка си е така!- ако паравиш колата ’като за тебе си" - по експертната оценка ще си вътре около 10-15%- ако я правиш с части от морга - може и да ти останат пари.аз лично НЕ бих отишъл в ’доверен’ сервиз - ще си оставят ръцете и може и да ти сменят нещо здраво, /за да си го ползват те/ със нов ментак.
              1. Булстрад НЕ работят с доверени сервизи! Работят по експертна оценка. /Вероятно ги бъркаш с БулИнс, за тях нямам наблюдения/2. Изплатиха ми пълна щета за ден и половина след 2-рия оглед.3. За по-малки щети съм ходила при тях също и също ги изплатиха много коректно и много навреме.4. Частите са си части, дори и от морга и от магазин пак излязох на положителен резултат.И понеже тоя месец колата ми навърши 10 години, вече не е застрахована в Булстрад, при тях експертната оценка значително се снижава от тази възраст нагоре.Но въпреки всичко аз говоря за случаите на застраховка Пълно АвтоКаско.
              SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

              Коментар


                #8
                Минах стенд,предницата нее мръднала,от което най много се притеснявах.Минах и през Бустрад да пусна документите,и в 16 часа е закарах на тенекеджийте да я почват.Цялата работа излиза 250лв.Закарах е в един сервиз зад строителен магазин Рила.Момчето като видя Фиатката и веднага взе да звани за цени на частите,да пита за отстъпки,да нее някой от форума,и да не се е обадил?След 4 дена пак ще се возим и ще чакам да ми изплатят каското,казаха до 30 дена,че ще преведат парите.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  EVITA написа:
                  ..2. Изплатиха ми пълна щета за ден и половина след 2-рия оглед.3. За по-малки щети съм ходила при тях също и също ги изплатиха много коректно и много навре...И понеже тоя месец колата ми навърши 10 години, вече не е застрахована в Булстрад, при тях експертната оценка значително се снижава от тази възраст нагоре.Но въпреки всичко аз говоря за случаите на застраховка Пълно АвтоКаско.
                  1. може би щото е пълна?2. колко навреме - аз ги чакам от 10 дни след втория оглед -който е за да се види че е отстранена щетата.3. и къде си - споделете моля в коя ЗК?

                  Коментар


                    #10
                    На мен пък ми изплатиха 135лв за щета 151лв. Става дума за пукнато стъкло. Във всяка стая в офиса на Булстрад имаше рекламен часовник на сервиза в който отидох да ми сменят стъклото. И като ги питах каква им е връзката със сервиза "ами ние от там взимаме информация". Т.е. прекалено добре знаят колко е щетата и плащат по-малко. Отделно, че и от този сервиз сигурно им правят и солидна отстъпка. Естествено не съм за 15лв, но при една по-сериозна щета разликата от това което ще ти платят по оценка може да стигне няколко стотин лева. И това е "пълно" автокаско?!
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Много кофти са те ударили! Здравината на пунтото и аз я установих като ме удари един опел, които беше доста по-зле. Иначе от булстрад ми платиха досто добра сума за щетите.
                      НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

                      Коментар


                        #12
                        Затова - БулИНС. Спиш спокойно за колата, като стане нещо недай Боже - отиваш на оглед, оставяш я в доверен сервиз - и си готов. Е вярно...все още съм без кола, но не се притеснявам за нищо. Тази година смятам и гражданската да си направя там. За мен в автомобилното застраховане са доказани спецове. Просто съм сигурен в застраховката, а това е много важно според мен!

                        Коментар

                        Working...
                        X