Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На война с кОмарите... :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На война с кОмарите... :)

    Хмн... Пак ми се струва, че сме назаднали... Ето как се борли назапад с гадните кръвопийци . Странното е, че според проверката, наистина действало. Друг е въпроса как действа на организма. Мен лично този въпрос не ме вълнува, незнам защо, ама не ме пипват гадовете. А всичк оживо около мен се оплаква, че били като стръвници . Дано да е в помощ на някой:Чужденци убиват комари в Бургас с витамин В1Туристи си доспиват на плажа след безсънни нощи в борба с комарите.Туристите усилено изкупуват витамин В1, разказаха фармацевти в Бургас. Медикаментът е на свършване и по аптеките в южните курорти.Причината е в скритото действие на В1. Витаминът е често използван за борба срещу комарите на Запад. "В първия момент се чудехме защо туристите отказваха да купуват по-скъпите препарати срещу насекомите, които са масово разпространени у нас. Предпочитаха опаковка от В1, вместо познатите таблетки и спрейове. Попитах една клиентка защо, след като търсят нещо срещу комари, си взимат въпросния витамин, а тя ми обясни, че в Германия това било алтернативното решение срещу кръвосмучещите", обяснява магистър-фармацевт.Справка показва, че всъщност В1 съдържа вещества, много по-ефикасни от рекламираните вносни препарати. Вземайки до две дози дневно, веществата се разтварят в кръвта, като й придават специфичен мирис и вкус."Разбира се, хората няма как да усетим това и за нас това няма влияние. Комарите обаче усещат въпросната съставка в кръвта. Именно тя ги отблъсква и така шансът да те "нападнат" е много по-малък.http://www.monitor.bg/bulgaria/artic...id=1413&cid=20П.С.: Не съм наясно, ама тези витамини от В-серията не бяха ли изключително вредни и неприлагаеми за раковоболните? Или само някои от тях?

    #2
    В опитът ми в борбата с комарите в Доминикана, мога да кажа следното. Приемането на витамини няма особен ефект. Както знаете има хора, които биват по-предпочитани от комарите. Странното е, че и различните видове репеленти напръскани върху различни хора, действат по различен начин на комарите. Т.е. ако аз се напръскам с някакъв слаб репелент, комарите може да бягат от мен, но колегата ми напръскан със същият ще го изпапат! :D Мисля, че репелентите на Аутан за България са най-доброто. В Доминикана се пръскахме с едни местни Оff - Deep woods, които бяха супер силни и след седмица много от нас развиха алергии, които се изразяваха в парене на кожата след напръскване. Същият този репелент разяждаше пластмаси... :D Ако искате да не ви папат комари, обличайте по-затворени дрехи, откритите места пръскайте с репелнт, който след, като се приберете задължително измийте! Очаквам Авео да каже нещо по въпроса!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      ха...не съм чувал за този алтернативен метод.../ витамина /, иначе основното, което мога да кажа, е че най-ефикасното за момента е ползването на репелент. Има 50000 вида и са навсякъде, почти няма аптека, в която да не се продават.Фирмите, заети в бранша правят договори за наземно третиране с генератор за топъл аерозол. Проблема е, че много малко общини отделят пари за това, освен това колкото и да се пръска, никога не може да става дума за 100% унищожение. Очаква се някакво ограничение на популацията, но когато климата през годината е благоприятствал развитието на биотопите, както е сегашната, става лудница. Допълнително към това прибавяме и факта, че общините късно правят конкурсите, два месеца текат и като се приключи с бюрократщината, комарите са загинали от възраст.....Но тази година е ад, писах ви вече...както за комарите, така и за бълхите, кърлежите......Ние например обслужваме една община, която миналата година след първата обработка едва ли не, комарите почти изчезнаха, но тази година е ад. Бачкаме почти всяка събота и неделя и пак има остатъчни популации. Така че най-ефективното според мен са си репелентите....

      Коментар


        #4
        Пробвали сме Autan и OFF. Второто не цапа дрехите, но пък опаковката свършва за отрицателно време. И двете отблъскват и кърлежи, което за мен е по-важно от комарите. Изпробвано - най-доброто средство против комари е дима от лагерния огън и сладките приказки с приятели.

        Коментар


          #5
          Влади, в нашия квартал онзи ден пръскаха и в парка също, и да ти кажа изчезнаха пустите му гадини,но и мен за първа година през живота ми спряха да ме хапят, може да е от препаратите които пия в момента Може би има истина в това с витамините!!!
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #6
            Много страдах от комари до миналата година. Като бях на гости в Холандия, домакина там вкъщи имаше една лампа с/у комари и молци... Аз в първия момент погледнах скептично на "тази лампа", но той ми показа на другия ден - за една нощ в лампата се бяха изпържили около 7-8 комара и 2-3 нощни пеперудки (като молци). От там в магазина (техния) и купих 5 такива лампи по 5 евро. Раздадох ги на роднини и приятели (една за мен си оставих де). От тогава спя спокойно, един комар не ме е нахапал. А лампата веднъж седмично с удоволствие почиствам дузината насекоми уловили се в "магическата" й синя светлина... п.п.Едва после започнах да забелязвам навсякъде по 4-5 звездни хотели и по-престижни заведения лампи на подобен принцип, но специално пригодени за големи помещения (фоайета, зали или направо за градината). Преди около 1 месец в Практикер имаше на промоция домашни лампи за по 14-15лв бройката... и мин.седмица реших да купя още една за вкъщи обаче бяха свършили вече. Имаше само от големите, градиснки тип по 60лв.
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Тези сините лампи си ги има отдавна по магазините в БГ, ама ми е интересно как стои въпроса със светлината през ноща, иначе отдавна щях да си купя, ама....
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                брееееей...ако това е вярно... ше отида довечера до аптеката и ше изпробвам! Утре ще докладвам какъв е ефекта...
                Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                Коментар


                  #9
                  Е той комара как ще разбере без да е опитал-и после да не би да си казват един на друг : -мани го тоя човек кръвта му не струва
                  "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                  Коментар


                    #10
                    MOYA написа:
                    Е той комара как ще разбере без да е опитал-и после да не би да си казват един на друг : -мани го тоя човек кръвта му не струва
                    по миризмата на тялото, която ние не надушваме, е не винаги
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      To лампите добре,ама ако си на открито сред природата и има стотици комари какво правим с тези лампи?Дали ще помогнат? Наскоро гледах едни джаджи,дето се включват в контакта и излъчват някакъв ултра звук,който пъди комарите,но дали има ефект или не...не мога да кажа все още.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        dudulia написа:
                        To лампите добре,ама ако си на открито сред природата и има стотици комари какво правим с тези лампи?Дали ще помогнат? Наскоро гледах едни джаджи,дето се включват в контакта и излъчват някакъв ултра звук,който пъди комарите,но дали има ефект или не...не мога да кажа все още.
                        То има и ринг тон за гсмче, дето пъди комарите
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          blagun написа:
                          То има и ринг тон за гсмче, дето пъди комарите
                          Остави тая работа. ГСМ-а не може да възпроизведе такава честота. Има и рингче за уголемяване на гърди. Интересно как ли действа на мъжете
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            gamma написа:
                            blagun написа:
                            То има и ринг тон за гсмче, дето пъди комарите
                            Остави тая работа. ГСМ-а не може да възпроизведе такава честота. Има и рингче за уголемяване на гърди. Интересно как ли действа на мъжете
                            като Кашпировски действа
                            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                            Коментар


                              #15
                              gamma написа:
                              blagun написа:
                              То има и ринг тон за гсмче, дето пъди комарите
                              Остави тая работа. ГСМ-а не може да възпроизведе такава честота. Има и рингче за уголемяване на гърди. Интересно как ли действа на мъжете
                              Има едни магнетизатори дето намаляват разхода, увеличават мощността, намаляват спирачния път, подобряват видимостта при дъжд, излъчват студ в жегите, помагат на мармотите в завиването на шоколад в станиол. Само сега, за 499. 95 лева! Ако няма ефект до 12 месеца, ви връщам парите, или поне това което е останало от тях.

                              Коментар

                              Working...
                              X