Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

[АКТ] Обжалване на постановление

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    [АКТ] Обжалване на постановление

    Преди време докладвах, че ме заковаха с по-висока скорост, та ми плеснаха едно актче.Вчера заран минах през КАТ да видя до къде са го добутали и се разбра, че са ми пристигнали документите. Взех си номерче и почнах да чакам.Дойде и моя ред, взех си нужните документи и когато отивах да си платя гяволъка на касата се оказва, че имената от постановлението са различни т.е. това не съм аз всичко друго си е точно (автомобил, ЕГН и т.н.). Зачудих се какво да правя, щото в крайна сметка съм си виновен, а и вече знаех че ще ходя пеш и реших да плащам и да си търпя наказанието въпреки допуснатата грешка. Да ама не, оказва се, че немога да платя щото тоз човек не съм аз и нямало как да се минат документите. Та в крайна сметка се оказа, че трябва да се ходи до Плевен за да се реши проблема.Сега имам няколко въпроса.Мога ли сега да карам с този АКТ при положение, че е записано обжалване.Да го обжалвам ли това нещо или няма смисъл. Така или иначе ще се ходи до Плевен...

    #2
    На мен два пъти баща ми е плащал актове и ми е вземал талона, защото работя и живея във Варна , и нямам време и желание да ходя до Тутракан да се разправям с тези неща.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      VooDoo написа:
      На мен два пъти баща ми е плащал актове и ми е вземал талона, защото работя и живея във Варна , и нямам време и желание да ходя до Тутракан да се разправям с тези неща.
      Toва няма нищо общо с това което питам.Баща ти плаща, но превода е от твое име. Аз ако платя превода няма да е на мое име...

      Коментар


        #4
        Re: [АКТ] Обжалване на постановление

        LiGuru написа:
        Преди време докладвах, че ме заковаха с по-висока скорост, та ми плеснаха едно актче.Вчера заран минах през КАТ да видя до къде са го добутали и се разбра, че са ми пристигнали документите. Взех си номерче и почнах да чакам.Дойде и моя ред, взех си нужните документи и когато отивах да си платя гяволъка на касата се оказва, че имената от постановлението са различни т.е. това не съм аз всичко друго си е точно (автомобил, ЕГН и т.н.). Зачудих се какво да правя, щото в крайна сметка съм си виновен, а и вече знаех че ще ходя пеш и реших да плащам и да си търпя наказанието въпреки допуснатата грешка. Да ама не, оказва се, че немога да платя щото тоз човек не съм аз и нямало как да се минат документите. Та в крайна сметка се оказа, че трябва да се ходи до Плевен за да се реши проблема.Сега имам няколко въпроса.Мога ли сега да карам с този АКТ при положение, че е записано обжалване.Да го обжалвам ли това нещо или няма смисъл. Така или иначе ще се ходи до Плевен...
        При това положение задължително в съда и ще падне.Никакво ходене в кат само дело и ще си получиш и парите които си дал.

        Коментар


          #5
          Като са неграмотни Ченгетата Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 съди ги ще падне :D Не сам сигурен ама така мисля

          Коментар


            #6
            Ще падне, аз съм СИГУРЕН.В акта (не в наказателното постановление) твоето име ли е? Подписът отдолу твоя ли е?Предполагам, че е така, а в наказателното е сбъркано името.В този случай не съм сигурен дали можеш да обжалваш НП, защото не е издадено на твое име...На всяка цена се консултирай с адвокат и на всяка цена не плащай НИЩО по глобата.Изобщо защо взе наказателно постановление, което не е издадено на твое име?!?

            Коментар


              #7
              Е а де, защо го взех... щото де да знам, че са такива ливади.В АКТ-а съм си аз, та съм се разписал даже.Иначе нищо не съм плащал защото не ми разрешиха, нали не съм аз по имена. Те и за това ме пращат в Плевен да се разправям иначе бях готов да си плащам и ич да не се занивам с глупости. Иначе един от адвокатите с коiто работи фирмата ме светна, че нямалo ядове всичко е точно да съм му ги дал тия 100 за глобата и той щял да ми каже какво да правя :D:D:D:D Ta, ако тук има юристи (в което съм сигурен) може да ме светнат какво да правя, инче се мятам до Плевен разревавам се пред КАТ и каквото стане

              Коментар


                #8
                Мисля, че можеш да караш с това НП, защото ЕГН съвпада и това ще обясниш на полицаите, ако те спрат.Можеш да обжалваш и НП ще отпадне, защото има несъответствие. Бъди сигурен в това, защото НП отпадат и за една правописна грешка, та какво остава за цяло име.Успех!

                Коментар


                  #9
                  Kuku написа:
                  Мисля, че можеш да караш с това НП, защото ЕГН съвпада и това ще обясниш на полицаите, ако те спрат.Можеш да обжалваш и НП ще отпадне, защото има несъответствие. Бъди сигурен в това, защото НП отпадат и за една правописна грешка, та какво остава за цяло име.Успех!
                  Съгласен съм и аз с горното.

                  Коментар


                    #10
                    Re: [АКТ] Обжалване на постановление

                    LiGuru написа:
                    Преди време докладвах, че ме заковаха с по-висока скорост, та ми плеснаха едно актче.Вчера заран минах през КАТ да видя до къде са го добутали и се разбра, че са ми пристигнали документите. Взех си номерче и почнах да чакам.Дойде и моя ред, взех си нужните документи и когато отивах да си платя гяволъка на касата се оказва, че имената от постановлението са различни т.е. това не съм аз всичко друго си е точно (автомобил, ЕГН и т.н.). Зачудих се какво да правя, щото в крайна сметка съм си виновен, а и вече знаех че ще ходя пеш и реших да плащам и да си търпя наказанието въпреки допуснатата грешка. Да ама не, оказва се, че немога да платя щото тоз човек не съм аз и нямало как да се минат документите. Та в крайна сметка се оказа, че трябва да се ходи до Плевен за да се реши проблема.Сега имам няколко въпроса.Мога ли сега да карам с този АКТ при положение, че е записано обжалване.Да го обжалвам ли това нещо или няма смисъл. Така или иначе ще се ходи до Плевен...
                    Имаш пълното право да го обжалваш,но най вероятно то ще бъде поправено после.

                    Коментар


                      #11
                      Re: [АКТ] Обжалване на постановление

                      Коментар


                        #12
                        ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯЧл. 57. (1) Наказателното постановление трябва да съдържа:1. собственото, бащиното и фамилното име и длъжността на лицето, което го е издало;2. датата на издаването и номерата на постановлението;3. датата на акта, въз основа на който се издава и името, длъжността и местослуженето на актосъставителя;4. (изм. - ДВ, бр. 59 от 1992 г.) собственото, бащиното и фамилното име на нарушителя и точния му адрес, единен граждански номер;5. описание на нарушението, датата и мястото, където е извършено, обстоятелствата, при които е извършено, както и на доказателствата, които го потвърждават;6. законните разпоредби, които са били нарушени виновно;7. вида и размера на наказанието;8. вещите, които се отнемат в полза на държавата;9. размера на обезщетението и на кого следва да се заплати;10. дали наказателното постановление подлежи на обжалване, в какъв срок и пред кой съд.(2) Наказателното постановление се подписва от длъжностното лице, което го е издало.

                        Коментар


                          #13
                          :D Eто какво сътворих, след малко тръгвам на разходка из Родината, че не обичам "Български Пощи АД"[quote:1b8ba0275f][b:1b8ba0275f] ЧРЕЗ ОБЛАСТНА ДИРЕКЦИЯ

                          Коментар


                            #14
                            LiGuru написа:
                            :D Eто какво сътворих, след малко тръгвам на разходка из Родината, че не обичам "Български Пощи АД"
                            Ще ходиш чак до Плевен за да го занесеш лично?!??!?!?! Защо не искаш с препоръчано писмо?
                            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                            --- в сърцето завинаги... ---
                            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                            Коментар


                              #15
                              Ако не си го занесъл вече, имай предвид, че в някои градове службите, които трябва да ти приемат жалбата работят САМО ПРЕДИ ОБЯД с граждани. Такъв е случаят в Сливен.Въпреки наскоро приетата наредба всички държавни служби да работят в удобно за гражданите време...

                              Коментар

                              Working...
                              X