Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

на 4 години и половина и 818 000 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    На година правя по 3000-4000 км. Ако си купя нова кола, след 10 години на колко километра ще бъде? Алфата ми е на 143 000 км. потвърдени и от Вантотрейд. Пробегът си личи също и по състоянието й - отвън драскотина няма, а вътре е като че не е влизал човешки крак в нея. Айде нека ме убеди някой, че колата ми не е с такъв пробег?Ако някой не е доволен от каруцата си, нека не прави генерални изводи от сорта - "Който не вярва, че колата му е на 1 милион космически километра е идиот". По-полека със субективните заключения, бих му казал аз ...Италия не е само Рим и Милано. Има и доста по-малки градчета, в които колите не се карат колкото в големите градове.

    Коментар


      #32
      dudulia написа:
      Ами колеги,аз си купих колата на 31 000км.Който иска да вярва,който иска да не вярва.Аз знам какво съм си купил.Сблъках се и с така наречените автоджамбази.При една обиколка с тях да гледаме за коли те казаха:"Нас не ни интересува на колко км е колата,дали работи добре мотора или не,нас ни интересува да е евтина.Е в България колите са по-евтини отколкото в Германия по борсите.Как става този номер?Просто се вкарват пълни кошници и се излъскват.Коли има и на малко километри,но на повече години,карани от бабички и дядовци,но цените им са високи и такива коли в България не се внасят,затова и там няма такива!
      Ще ти кажа - взимат 10-20 коли от една автокъща и ги получават на половин цена. Знам го от познат с автокъща, а и не е единственият, от който съм го чул. Работи с фирма от Италия точно по този начин ...

      Коментар


        #33
        kc_3011 написа:
        Според мен е напълно нормално в Бг да се навъртат по 10-ина хиляди км. Особено ако не ходите с нея на работа
        Четири години, 138000км. В БЪлгария. Колата е чистак-бърсак нова от магазина. Айде холан.Аз лично правя минимум 14000 километра годишно само градско.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34

          Коментар


            #35
            Ама аз не мога да я разбера темата - спорим кой колко не кара или колко карат преди да ни продадат скрапа си? Междувпрочем - никога няма да си купя нова кола, ако не мога да я карам поне по 24000км/година. Всъщност дори 36000км/година е по-правилно. Няма смисъл да се инвестират маса пари в тон желязо ако няма да го ползваш МАКСИМАЛНО по предназначение.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #36
              В Германия има много коли на по 7-8 години и на по 120-150 000 км. Германците не си превъртат километражите щото после могат да ги разберат. Така че тия изрази за милионните километри си ги дръжте за себе си. Ей такива наивници много са ми смешни
              Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

              Коментар


                #37

                Коментар


                  #38
                  Ами моята кола например е удряна. Разбрах го чак като се ударих аз и изпопада кит Иначе беше направена много добре.Има някаква сервизна книжка която показва, че италианеца е въртял по 25000 на година, което х7 години = 175000км. Все пак съм чувал, че и тия неща ги подправят тука, така че никой в нищо не може да бъде сигурен.п.с. Имам приятел тенекеджия и бояджия - работи точно с автокъща и има яко работа.Направо от автовоза му карат да ги прави.п.с. Иначе и аз въртя на година по около 10000км.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #39
                    deadairplane написа:
                    profusion написа:
                    На година правя по 3000-4000 км. Ако си купя нова кола, след 10 години на колко километра ще бъде? Алфата ми е на 143 000 км. потвърдени и от Вантотрейд. Пробегът си личи също и по състоянието й - отвън драскотина няма, а вътре е като че не е влизал човешки крак в нея. Айде нека ме убеди някой, че колата ми не е с такъв пробег?Ако някой не е доволен от каруцата си, нека не прави генерални изводи от сорта - "Който не вярва, че колата му е на 1 милион космически километра е идиот". По-полека със субективните заключения, бих му казал аз ...Италия не е само Рим и Милано. Има и доста по-малки градчета, в които колите не се карат колкото в големите градове.
                    Твоята е уникат и изключение точно поради тази причина си я търси половин година. Виждал съм и други изключения и съм карал даже( за по едно кръгче). Проблема е че явлението да се превъртат километражи е масови и повечето автомобили наистина са кошници, а бе някъде по нагоре трейс го е казал най - точно.
                    За уникат, не е уникат. Има много хубави коли, важното е да си търпелив и да я търсиш с акъл, а не да се метнеш на първата дупнишка евтинийка. Това, че масово са боклуци е ясно и никой не го оспорва. Въпросът е, че не е нормално да се слагат всички коли под общ знаменател, т.е. удряни и на по 1 милион километра. Някои колеги (не визирам само този форум) с такава охота и убеденост го налагат, като че ли те самите са превъртяли километража на колата ти, което е дразнещото в случая.

                    Коментар


                      #40
                      Приемаме, че Италия не е само Рим и Милано. Обаче приравняваме и манталитетите на хората. Защо тогава тази баба, дядо, свещеник и тем подобни, които си държат колата в гараж с две липи отпред, ще тръгнат да си продават колата на 80-100К километра, че да се набутат с 20-30К евро за нова. Ами че те могат да си ходят до лозето или в неделя на църква още 15 години с тази кола и да й лъскат гумите с вакса в гаража. Като ги знаем чужденците как се ослушват за 5 стотинки ресто, няма да е от хубаво да са решили да се отърват от колата си. По-важно е другото - на нас после да ни харесва тяхната "гаражна" кола и да си вярваме, че е на толкоз малко километри.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #41
                        sugarboy написа:
                        Приемаме, че Италия не е само Рим и Милано. Обаче приравняваме и манталитетите на хората. Защо тогава тази баба, дядо, свещеник и тем подобни, които си държат колата в гараж с две липи отпред, ще тръгнат да си продават колата на 80-100К километра, че да се набутат с 20-30К евро за нова. Ами че те могат да си ходят до лозето или в неделя на църква още 15 години с тази кола и да й лъскат гумите с вакса в гаража. Като ги знаем чужденците как се ослушват за 5 стотинки ресто, няма да е от хубаво да са решили да се отърват от колата си. По-важно е другото - на нас после да ни харесва тяхната "гаражна" кола и да си вярваме, че е на толкоз малко километри.
                        Защото след 100 K определени части (с такъв максимален живот) започват да дефектират, при което предпочитат да се освободят от колата и да си купят нова, вместо да я стягат. Причини може да има много, но според мен тази е една от основните. А и в крайна сметка какво им пречи да захвърлят 10 годишния автомобил и да закупят нов? Може пък да се чувстват неактуални със стария? Ако ние самите имахме възможност да го направим, колко от нас биха си го спестили? Примерно, Явор (Aveo) ... защо смени 3 нови коли за последните 3 години, вместо да си ходи със "стария" до лозето или в неделя на църква? :P (съжалявам, че го намесвам, надявам се да не се сърди, но за него се сетих )И за завършек искам да кажа, че мненията ми се въртят около това, че всеки човек разполага с колата си според потребностите си, а те при всички нас са различни. Пресилено е да се слага всичко под една черта и да даваш оценка на база "МОЯТ живот с МОЯ абтомобил".

                        Коментар


                          #42
                          Ти колегата Авео го остави, той отдавна е иалиански свещеник, ама си трае, щото иска да има време да ходи до лозето в неделя и затова не си признава, че да няма много ангажименти към църквата :D Представям си как се обръщат към него с "Брате Авео".
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #43

                            Коментар


                              #44
                              Моята Брава като я купих беше на 106 х км.Продавача беше сложил надпис с големи букви "РЕАЛНИ".Само сле три месеца хвърлих разпределител,съединител а след още пет гръмнаха и скоростите!!!Какви ти реални!От както съм я взел-вече 1,5г ,аз и навъртях 20 х км почти само градско-та не бих се учудил и да е на 1 млн километра.

                              Коментар


                                #45
                                Колеги, мислиМ, че форумО има ниво на ЕнтЕлЕгЕнтност над средното - колата просто е на 81’800км.

                                Коментар

                                Working...
                                X