Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

на 4 години и половина и 818 000 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами колеги,аз си купих колата на 31 000км.Който иска да вярва,който иска да не вярва.Аз знам какво съм си купил.Сблъках се и с така наречените автоджамбази.При една обиколка с тях да гледаме за коли те казаха:"Нас не ни интересува на колко км е колата,дали работи добре мотора или не,нас ни интересува да е евтина.Е в България колите са по-евтини отколкото в Германия по борсите.Как става този номер?Просто се вкарват пълни кошници и се излъскват.Коли има и на малко километри,но на повече години,карани от бабички и дядовци,но цените им са високи и такива коли в България не се внасят,затова и там няма такива!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      Бензиновия двигател работи без пипане 400хил., а дизеловия- 500хил., като ги минат и западняците я продават и си вземат нова кола. Реално това нещо става на 4-5 години, а после идват нашите джамбази със лаптопа и няма 10 г. кола над 200 хил.... трънки, по- скоро няма под 200. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #18
        Кажи ми как се минават толкова километра за такова време?
        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

        Коментар


          #19
          Хубава тема. От сега ги виждам едни 20 страници за 5 дни Колко километра сани колите е много сложен въпрос. Да, БМВто е на 800К обаче я си представи една Микра, дори и на 10 години как ще е на 800 000 км? Че той шофьорът ще е застинал вътре в ембрионална поза? Има значение и какъв е типа на автомобила. Надали някой си купува малолитражка за да и навърта по 50-60К км на година. Изключваме мазохистите.Освен това, тази кола не върви с перпетууммобиле, нали? Надали някой, който не може да си позволи кола за над 12-15 000 евро ще може да си позволи гориво за 800К км в рамките на 2-3 години. Да не говорим и за останалите части - все пак след 7 месеца гаранцията си е заминала. Колко смени на накладки, съединители и прочее неща имаш? А гуми?Моята кола като дойде беше на Сто тридесет и няколко хиляди километра - колко не погледнах. Не ме интересуваше. Аз бях при нея 1 час след като тя слезе от автовоза.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #20
            А бе аз чаках автовоза, ама това не е гаранция.Но съм съгласен с теб че трябва да си мазохист за да направиш 818 000кмза 56 месеца.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #21
              Защо приемате, че колата е карана от един човек? Може да са били някакви трансфери на дълги разстояния.

              Коментар


                #22
                Пичове, пробега в километри си е пробег, но пак ако прецизираме нещата - големия пробег за малко години става по гладки и равни пътища, на дълъг път (вероятно по магистрали) което означава по-малко износване на двигател, съединител, спирачки, окачване, скоростна кутия! Надали за толкова време таз кола може да навърти толкова в градски условия или по пресечен терен (щот’ дядото е ходел с нея само на лозето в неделя)Та мисълта ми е - добре де - какво значение има пробега и възрастта на колата? За мен по-важно е състоянието! Пробега е нищо в сравнение с това по какъв терен е експлоатирана колата и до колко предните собственици са обръщали внимание на колата!

                Коментар


                  #23
                  Моята либра бе на 1 г и 3 месеца и бе на 105000 км като е взех
                  ланчия либра 2.4 jtd 150к 2005 г--учебна

                  Коментар


                    #24
                    Мой познат за по-малко от две години направи 300 хил. км. на Тойота Авенсис. Като в последните 3-4 мес. от времето, което я притежаваше всеки божи ден ходеше и се връщаше от Русе до Приморско. Айде направете сметка колко километра са това на денонощие.
                    Fiat Bravo 11'97
                    1.4 12V A/C

                    Коментар


                      #25
                      rudiem написа:
                      Мой познат за по-малко от две години направи 300 хил. км. на Тойота Авенсис. Като в последните 3-4 мес. от времето, което я притежаваше всеки божи ден ходеше и се връщаше от Русе до Приморско. Айде направете сметка колко километра са това на денонощие.
                      Добре че ги има и такива, зер и нефтодобива трябва да печели. То приятеля ти да си беше направил сметката колко е наема на гарсониера в Бургас и колко му е горивото на ден.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        rudiem написа:
                        Мой познат за по-малко от две години направи 300 хил. км. на Тойота Авенсис. Като в последните 3-4 мес. от времето, което я притежаваше всеки божи ден ходеше и се връщаше от Русе до Приморско. Айде направете сметка колко километра са това на денонощие.
                        Aбе пич 600км за колко време се вземат? 4 месеца всеки ден 600км ти добре ли си?
                        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                        Коментар


                          #27
                          Означава ли ,че моето Типо е на 12867 км след като се рестаритира километража на 199999 и бог знае преди това колко се е рестартирал!Както казват колегите "Важното е не на колко километра е колата , а в какво състояние е !"Но аз ще кажа едно - Не мислите ли ,че колкото повече километри са навъртяни ,толкова по малко време ще я карате Вие...амортизации и прочее ,износване на двигателя и тям подобни...А факта че в БГ се внасят кошници на по "130К" км си остава тревожен , просто в БГ гледат как да те прецакат и от кола с реална цена от около 2000 лева(я има ,я няма) да изкарат поне двойно повече... Например Моето Типо ’89 не мога да го продам за повече от 2000 и то с доста зор ,не знам на колко хиляди километра е ,но като я взехме беше на 189 000 ,а преди това не може да не се е рестартирал километража поне един път ,това прави 380 000 км !Смея да твърдя че е в доста добро състояние,но въпреки това не смятам да си я продавам ,поради простата причина ,че няма особен смисъл в това!Колкото до това че бабата или дядото е ходил на черква събота или на лозето в неделя и това й е на тази кола ,не смятам ,че някой възрастен човек би си купил кола с около 200 конски сили под капака и да ходи до лозето ,нека бъдем реалисти...
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #28
                            Семейния ни автомобил - Hyundai pony, който е купен 1994г. чисто нов на няколко км от магазина сега след 14 години е на 128 хил км. Ако тръгна да го продавам сигурно никой няма да повярва че 14 годишен автомобил е на 128 хил, ама е на толкова... каран е предимно градско. Така че винаги има изключения. Ама не може да няма кола на горубляне над 200к км. Всичките са около 100хил. Да не говорим как един дядка ни обеждаваше че един опел астра комби 95-а бе на 81000км ))))))
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #29
                              и ние си имаме рекордьор във форума - Авео :D прави тест драйв на Линеа в нашенски условия :D :D :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                #30
                                Според мен е напълно нормално в Бг да се навъртат по 10-ина хиляди км. Особено ако не ходите с нея на работа
                                VW Bora Variant 1.6 16V '01

                                Коментар

                                Working...
                                X