Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

на 4 години и половина и 818 000 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    на 4 години и половина и 818 000 км

    Исках да пусна тази тема за да развенчая накои митове и така смешния израз "реални" километри. Друга причина е да изразя уважение към издръжливоста на дизеловите мотори. Ето една обява за продажба на БМВ произведено декември 2003-та и навъртяло 818 000 км за 56 месеца или 4 години и половина. Явлението кола на 10 години и на 100 000 км реални си е чиста проба самозаблуждение. Въпросния пример показва, че могат да се имат предвид средно по 454 км на ден от живота на автомобила. И да не забравяме, че бензиновея двигател прави съшите обороти с буталата още на 2/3 от пробега на дизеловия и съответно се износва по-бързо и поради други причини свързани с мажещите свойства на различното гориво. Значи извода според мен, е, че реални са едни 100 000 км на една кола / 454на ден = само ако тази кола е произведена преди 220 дена или 7-8 месеца. Ето я и обявата от мобиле.де :
    Прикачени файлове
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    Мой приятел си купи Рено на две години и половина на 232000 км. от Брно. То само бабите и баламите вярват, че 10 годишна кола може да е на 180к километра.Този който ме вози на сватбата ми си продаде 4 (четири) годишен Opel Vectra GTS 1.9 dCDi 150коня на "смешните" 148 000км. Човека живее във Варна и... почти не я е карал последната година - само 28х. км.Масово от Германия се внасят 3 (три) годишни Мерцедеси E Class, дизелови, на по милион километра. Съответно им сменят жълтия цвят, пренавиват километража на 180000 и ги продават като топъл хляб...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Може, може.Само че, 100000км не винаги са мит.Точно в момента вуйчата който живее в Белгия продава едно Пежо 306 1.9тди 2001г. на 75000км.за 3000Е. Колата е била на бащата на жена му, който за съжаление пък почина. И сега го продават щото има някакъв ненормално висок данък наследство.Също така 2001г. ми докара неговата Нисан Микра на 120000км, обаче закупена през далечната ’86г.И двете са си ги купували те, така че място за съмнение в км. няма.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        ами моята ...естествено казахи ми реални км е 2001 и е на 185 000 ... вярвам
        ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

        Коментар


          #5
          trace: Да де, 98% от колите новвнос са на някой починал вуйчо, вуйна, дядо или бабата дето ходила до социалните за пенсията...Хайде моля ти се - колелото и топлата вода според последните археологически проучвания сме ги измислили Българите..
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            ... и един мармот завива шоколадите със станиол.(между другото моята като я купувах беше на 9 години и половина, а на километража бяха направили да пише 78 000 км, но все още не ми се вярва, че само се е навъртяло, а не е хакнат дисплея или компютъра).
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #7
              delpiero_fan написа:
              ами моята ...естествено казахи ми реални км е 2001 и е на 185 000 ... вярвам
              Вярвай си, твое право е. Моята като я купувах беше така лъсната и полирана вътре (не вънка), че чак повярвах, че е на 140 000. Ама моля ви се бе, как италианеца ще си кара повече от 20к км/година... Ей, хора, слезте от черешата, кой си продава почти новия, хубав автомобил на 10% от реалната цена???
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Абе вие четете ли - и двете коли са закупувани лично от тях, как да не съм сигурен в км.А за този дето е навъртял 818000км - е, какъв трябва да си, че да минаваш по 500км на ден ?И да похарчиш 200000лв за гориво. (ама това както и да е, ако изкарва пари човека, що не)Не благодаря, не смятам живота ми да минава като шофьор.п.с. освен това не съм казал, че вярвам на км. когато купувам кола.Просто показвам, че има и изключения.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  delpiero_fan написа:
                  ами моята ...естествено казахи ми реални км е 2001 и е на 185 000 ... вярвам
                  Вярвай си, твое право е. Моята като я купувах беше така лъсната и полирана вътре (не вънка), че чак повярвах, че е на 140 000. Ама моля ви се бе, как италианеца ще си кара повече от 20к км/година... Ей, хора, слезте от черешата, кой си продава почти новия, хубав автомобил на 10% от реалната цена???
                  Ами аз иронично го казах ...все пак моето на фона на БМВто и компания си е чиста далавера ...7г х 25к = 180 к ...наистина не е мн ,но е достатачно за съмнения ...а не мислиш ли е е по-добре така отколкото както навсякаде и в мобиле.бг и мобиле.де да са на по 120к всички коли ...180 идва 4ак по-реално ...
                  ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм съгласен с тези които смятат, че има изключения, защото имаме кола купувана от мото техника 1988 година и сега е на 20 години и е на сто и няколко хиляди, но все пак всичко което е изключение е много рядък случай и казвам, че не важи за 99% от колите по автокъщите с напис реални км. Ако колата е била на роднина и я е купил от магазина на 000002 км по километраж - естествено, че може да се вярва. Още повече ако знаеш, че този човек си е ходил на село само на сбора и по коледа и в града почти не я е ползвал.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      изклю4ения има винаги и във всичко ...просто толкоз тарикати ве4е и толкоз са ни ебавали 4е никой на нищо не вярва ...дори някой път да е истина ..Прочети,ако обичаш,правилата на форума,по специално тази точка 1.12.и поправи начина си на писане съобразно правилата.Модераторски екип на fiat-bg.org.
                      ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                      Коментар


                        #12
                        Има всякакви случаи. Например преди на Гр Пунтото за една година и половината едвам направихме 9хил, сега Пандата дето я карам е на 7500км, а другия месец става на една година.Но сме имали и обратния случай. Три години - 480хил на Форд Транзит. Имаше пълна сервизна книжка в Мото-Пфое и се продаде сравнително бързо на цената на която вървяха и внесените на 70-80хил км.

                        Коментар


                          #13
                          vital написа:
                          Има всякакви случаи. Например преди на Гр Пунтото за една година и половината едвам направихме 9хил, сега Пандата дето я карам е на 7500км, а другия месец става на една година.Но сме имали и обратния случай. Три години - 480хил на Форд Транзит. Имаше пълна сервизна книжка в Мото-Пфое и се продаде сравнително бързо на цената на която вървяха и внесените на 70-80хил км.
                          Че ти караш ли я въобще тази кола за 1 година ---7500км???????Аз има служебна и по цял ден съм на нея и въпреки това на личния Автомобил имам навъртени 11000км от м.Декември до сега.

                          Коментар


                            #14
                            Там е въпроса, че имаме няколко коли и се ползват равномерно и съответно отделно са с по-малък пробег.Преди имахме само две и затова Транзита навъртя тия км

                            Коментар


                              #15
                              Re: на 4 години и половина и 818 000 км

                              niko_ymn написа:
                              Исках да пусна тази тема за да развенчая накои митове и така смешния израз "реални" километри. Друга причина е да изразя уважение към издръжливоста на дизеловите мотори. Ето една обява за продажба на БМВ произведено декември 2003-та и навъртяло 818 000 км за 56 месеца или 4 години и половина. Явлението кола на 10 години и на 100 000 км реални си е чиста проба самозаблуждение. Въпросния пример показва, че могат да се имат предвид средно по 454 км на ден от живота на автомобила. И да не забравяме, че бензиновея двигател прави съшите обороти с буталата още на 2/3 от пробега на дизеловия и съответно се износва по-бързо и поради други причини свързани с мажещите свойства на различното гориво. Значи извода според мен, е, че реални са едни 100 000 км на една кола / 454на ден = само ако тази кола е произведена преди 220 дена или 7-8 месеца. Ето я и обявата от мобиле.де :
                              Когато разделим 56 седмици на 818 000 км се получава14 607 км на месец,което прави по 471 км на ден.Кой нормален човек ще измине толкова километри с частният си автомобил?Тази кола най вероятно е била служебна.
                              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                              Коментар

                              Working...
                              X