Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как работи полицията в Германия....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как работи полицията в Германия....

    Колеги искам да споделя какво се случи преди месец.На мой приятел му откраднаха торбата с ключовете за вкъщи (действието се развива във вторият по големина град в Германия-Хамбург).Т.к. тук не можеш да си извадиш току така ключове се наложи да пусне показание в полицията.Така или иначе торбата не се намери,но днес (1 месец по-късно) получи писмо в което го уведомяват,че торбата не е намерена и това писмо да послужи пред застрахователите,за да бъдат изплатени евентуални щети.Та кога в нашата мила родина ще се въведе подобно нещо?Като прочетох писмото и се
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Германия и тук

    Ами ако се сещаш преди доста време да кажем преди 20-22 години и тук беше така на мен ми се е случвало подобно нещо на морето във Варна на Златните тъкмо отивам и ми откраднаха чантата от бунгалото бях с един чех -че нямяше свободни места идва полиция с преводач -за чеха тогава трябваше да идва и куче но бяха затворили пътя Варна -Златните за делегация Не намериха чантата веднага и ми дадоха пари за влака да се върна . Тогава за еда година получих две писма и чантата с хрехи . Липсваше един скъп фотоапарат Зенит и парите. Писаха и че се води средстрвие та им пращах номерата на фотоапарата.тогава мисля че МВР си беше по на място
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: Как работи полицията в Германия....

      dudulia написа:
      Та кога в нашата мила родина ще се въведе подобно нещо?
      Niemals ...

      Коментар


        #4
        Re: Как работи полицията в Германия....

        profusion написа:
        dudulia написа:
        Та кога в нашата мила родина ще се въведе подобно нещо?
        Niemals ...
        И аз така смятам.... п.п.Преди години случайно минавайки покрай един магазин за храни и аксесоари за дом.любимци в Германия виждам че вратите са широооко отворени,а е 22 часа.................отивам веднага в управлението и докладвам.....беше ми интересно дали ще ме вземат за фанатичка или ще идат да проверят....минах по друг път и въпреки че стигнах преди тях след няколко минути бяха на местото и проверяваха какво се е случило.Имаше и обикновени минувачи които седяха пред магазина и в същото това време се свързваха с полицията за да докладват....та така...Полицията си е полиция,но ние като хора често нямаме самосъзнание и за това сме на този хал.А ако беше някой българин да види магазин без охрана със зяпнати врати дали нямаше да влезне и да изнесе къде какво му попадне в полезрението?!?
        НЕ на безразсъдното шофиране!

        Коментар


          #5
          Re: Как работи полицията в Германия....

          Коментар


            #6
            Re: Как работи полицията в Германия....

            deadairplane написа:
            Bella написа:
            А ако беше някой българин да види магазин без охрана със зяпнати врати дали нямаше да влезне и да изнесе къде какво му попадне в полезрението?!?
            Ами не няма да го изнесе точно поради същата причина поради която и германците.Имам близки наблюдения от Ирландия, за Германия не знам но личните ми наблюдения по черноморието са че на Германците културата им е доста по ниска от тази на Ирландците. И въпреки всичко в Ирландия примери за такива кокошкарски изпълнения колкото искаш, но нито едните нито другите няма да пипнат магазина защото знаят, че има охранителни камери и каквото вземат после ще им бъде изкарано през носа.
            Ти нали не вярваш в това,че в БГ летуват германци от средната и/или над средната класа?!?Летуващите тук чужденци са социално слаби в страните си или обикновени работници със заплата много под средната за страната.Иначе средно статистическият германец летува на Бали,Карибите и Куба....тези които искат да се запият 7 или 14 дена ходят на Майорка...или в БГ...!Дори от няколко години насам в по немските телевизии вървят предавания с това колко по-евтино е да отидеш на почивка със запивка в БГ от колкото на Майорка.Не съди за германците като цяло по тези които ние виждаме на нашето черноморие
            НЕ на безразсъдното шофиране!

            Коментар


              #7
              Re: Как работи полицията в Германия....

              Коментар


                #8
                Re: Как работи полицията в Германия....

                dudulia написа:
                Колеги искам да споделя какво се случи преди месец.На мой приятел му откраднаха торбата с ключовете за вкъщи (действието се развива във вторият по големина град в Германия-Хамбург).Т.к. тук не можеш да си извадиш току така ключове се наложи да пусне показание в полицията.Така или иначе торбата не се намери,но днес (1 месец по-късно) получи писмо в което го уведомяват,че торбата не е намерена и това писмо да послужи пред застрахователите,за да бъдат изплатени евентуални щети.Та кога в нашата мила родина ще се въведе подобно нещо?Като прочетох писмото и се
                Е, кога, та то си се получава.Виж както сам каза - "...да послужи пред застрахователите,за да бъдат изплатени евентуални щети"И сега като си застрахован, издават от полицията разни неща и застрахователите ти изплащат всичко!Ако нямаш застраховка в Германия, знаеш ли кога застрахователите ще ти платят А и в къщи съм си с такава брава, че без картата с кода (нещо като при код картата на Фиат ) няма да ми изкарат дубликат ключ. Ако ще и от полицията да ми пишат, че са ме обрали. Вярно, че ми имат данните и ако докажа, че аз съм собственика на бравата (патрона, ключа) би трябвало пак да ми изкарат дубликат.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  блава

                  това с картите ТУК едва ли скоро да стане практика има една фирма която се опитва ама трудно става пращане ключ по поща или подобно
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    като котра-теза за добрата полиция на запад - на един фирмен семинар в холандия (една от добре уредените страни), беше разбито и ограбено бунгалото на едни колеги от украина. познайте какво ни казах от полицията.... - казаха мдааа разбирамеее, ми ще минем в понеделник, да хвърлиме едно око, че в събота НЕ ОБИКАЛЯМЕ. заповядайте в участъка да подадете оплакване......... тукашните поне идват и те успокояват че си жив, и че нема сми да подаваш оплакване...
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар

                    Working...
                    X