Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Oтносно паркирането.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Знаете ли ,че отдавна няма полигон ,като изпит за млади шофьори?! Как да се научат хората?Има и друго : нали правите разлика между шофьор ,който не иска дори да се замисли как да паркира по рационално и такъв ,който дори и да иска неможе да постигне желания ефект?
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #32
      аз не съм карал на полигон, ама знам как да спирам и никога, никого не запушвам. като бях по-неопитен винаги като паркирах си поглеждах колата и отдалече, и разбира се се е случвало да не съм спрял на подходящо място - връщам се и си местя колата.а иначе тия със "запазените" места, много ги обичам. скоро време щях да бия един кафеджия тука до нас, който си беше оставил някакви каси на платното в пиков час и без кьораво место на улицата за паркиране. ЕСТЕСТВЕНО БЕЗ СЛУЖЕБЕН АБОНАМЕНТ. оная вечер пък, келнерите на червената къща (живея точно до тая кръчма - къща до къща), спуснаха 2 гуми на колата на баща ми. причината - защото "пречел", както са му заявили тия нахалници, докато е паркирал. И ЕСТЕСТВЕНО СЪЩО НЯМАТ СЛУЖЕБЕН АБОНАМЕНТ. даже го знам и кое е педалчето, ама не мога да видя нещо тия 2 дена, да му ударя един върт.
      Fiat Punto S55 1.1
      Fiat Forever!

      Коментар


        #33
        Абе в последно време "правото на десния" народът не го бръсне за слива и аз също с известна доза страх и подозрение към ляво седящите преминавам. Та може и да не е до знаене или незнаене.

        Коментар


          #34
          Аз не спирам...засега с добрия тон... следваща стъпка стикери...последваща пирони и ножове...надявам се пича с голфчето да се замисли малко...поне малко...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #35
            Много е учтиво, а и е ръкописно написано. Надали ще го прочете.Имаше едни стикерчета в нета. Мисля, че краткото послание ще е по-ефективно. Особено ако му осигуриш и време да го осмисли докато изчегъртва стикерчето.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #36
              Lane Staley написа:
              Има и една трета група: На тези дето не им е мястото на предната лява седалка!Петък, в Младост 1А има едно Т образно кръстовище, представете си - главния път идва от основата на Т-то и завива наляво. Аз идвам точно от там и виждам как на основата на Т-то, която ми се пада от дясно, чакак една лъскава кола. Стана ми ясно, че шофорът не е наясно, че е с предимство. Присветвам с фарове. Няма реакция. Намалявам, сеткам - нищо. Спрях точно на ъгъла и показвам на дамата ( да, дама беше , но можеше и да е мъж), че може да мине. Според мен не разбра защо я пуснах. Не ми благодари, нищо. Всъщност на това кръстовище тези от основата на Тто редовно чакат. А си има знак, има си всичко.Е как смятате, тя като паркира мисли ли дали запречва някого? Дали и прави впечатление, че другите са някак странно разположени и защо аджеба тя е паркирала под 90 градуса спрямо съседната кола?
              Ето и съответният виц:Кара си пича по магистралата и слуша радио. "За сведение на всички шофьори, движещи се по магистрала А1. Един луд кара в насрещното!". Пооглежда се нашия пич и заключава: "Не е един, много са!"Пичове, това с паркирането е гадно, знам. Но пък много мразя като някой ми каже "това е моето място". Твоето - друг път. Какво като е пред дома ти? То не е В дома ти, а на улицата ПРЕД него. А щом е там е твое, колкото и мое. Като си направиш гараж в ТВОЯ двор, тогава е твое. И не на 200 м, ми на 2 км ще спреш ако няма място.Това е моето мнение. Иначе като се пренесох в Ямбол, забелязах, че всички паркират пред блока, където няма сянка, а никой не паркира зад блока, където има едни хубави дървета с големи корони. Започнах да спирам там, и сега трудно си намирам място. Въпреки, че си спирам винаги на едно и също място, никога не се нервя, когато някой вече го е заел. Вярно е, че тук при нас няма чак толкова много коли и винаги си намирам къде да спра, но пък - като искаш да си сигурен - наемаш си гараж и толкоз.

              Коментар


                #37
                А, това с вица... и на мен ми се случи веднаъж, ама не на магистралата де. Преди малко трябваше да отида с колата да се видя с един приятел. Слизам и какво да видя - тънка бяла линия по дължината на вратата ми ( шофьорската ). А си бях паркирал културно, на никого не пречех. Що за удоволствие е това да одраскаш нечия кола?
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #38
                  На чикиджий...

                  Коментар


                    #39
                    Хихи, от няколко дни във Варна има нови еднопосочни улици, светофари и знаци. Добре дошли в безумнистан... Тук е весело, особено ако ти си тоя дето го блъска насрещно движещия неправилно влязъл в улицата ...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #40
                      Хихи. Аз Петък и Събота съм там. Пъй се народеееееееееееееееееееее. Вардаааааааааааааааа!!!!Обещавам да паркирам разумно. Както си е характерно за мен. :D
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #41
                        Аз пък винаги си спирам по на широко, защото не веднъж съм патил от ламери с нищожни шофьорски умения, които са ми задирали колата....никой не се съобразява с мен, за това правя сам нужното за да си пазя колата...но мака на место за двама е прекалено, максимум место и половина
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #42
                          Здравейте колеги,Да ви споделя и аз горчивият си опит с "паркиргането" - зад блока ми има чудесен паркинг, широк, просторен, разграфен... Но това дълго време на пречеше на комшиите и инцидентно попаднали там шофьорчета да го обръщат на спирка "камилска сгляда" в оазиса в пустиня някоя си. Съответно всяка вечер/сутрин/обед, паркирането там бе равнозначно на акт с самоунищожителна цел, разбирай и на колата и на нервите. Първоначално се опитах и аз като колегата по-горе да бъда културен и мирен. Говорих, молих, обяснявах човешки... и така няколко месеца. След нулевия ефект реших, че за пореден път на простотията трябва да се отговори с тройна такава (за жалост). Алгоритъма е следния:1. При първо регистрирано нарушение - ключ през двете врати, придружен с любезна бележка за причината;2. При повторно нарушение - ключ през предишната драскотина за да стане по дълбочко и пастиране да не я вади;3. При трето - означава, че съответния индивид или е безнадеждно тъп и прост или не му дреме за возилото. Следва малко чудесно спрейче, чиято единствена радост в живота е да разгражда боя Това е. Знам че е прекалено, знам че е бясна простотия, но към днешна дата зад блока всички паркират по конец, направо да си изплакнеш очите.

                          Коментар


                            #43
                            Аз живея в центъра на града, на малка улица с недостатъчно места за живущите наоколо, казвам ви понякога полудявам при вида на аборигенските паркирания на разните "шофьори"! То не са по тротоара, под ъгъл, без ъгъл, или най-неприятно ми е когато някой оставя огромна дистанция между колите и така вместо да паркират 5 коли те са 3!Честно казано, за мен това не може да се оправи, защото то е същото и на пътя, същите тези "аборигени" карат посредата на платната, мигачите са им забранени, а да те пуснат докато чакаш от някоя пряка си е направо грях за тях!Ужасно селско ми се струва някой да уврежда чужда кола защото му е спрял на мястото, това е характерно най-вече пред блоковете с паркинг, където винаги има и коли които се карат от "неделни" шофьори!Силна храна и спокойствие му е майката
                            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                            Коментар


                              #44
                              А бе т’ва с аборигнеското паркиране ми е направо болна тема... Всичко може да бъде простено ако можеш да разбереш дадена постъпка, но на този начин за спиране аз лично не мога да дам, респективно разбера, разумно обяснение, освен абсолютна гаменщина и простотия. Наистина, как може да има такива хора?!!! Това сякаш тях не им е проблем с намирането на места за спиране ли? Не им ли е ясно, че като спред днес така, утре той ще му потрябва място пък друг като него ще е заел 2 места... Ама както и да е.... Вероятно всеки тук има такъв "личен опит" със спиращи малоумници... Аз така преди 2-3 зими, събуждам се и сняг до коленете... По принцип много обичам снежно време и да има много сняг... с ентусиазъм отивам до гаража и с цената на 1 час ринене освобождавам снега пред гаража + снега на тротоара... Отивам на работа, връщам се и какво да видя?!?!?!!! Понеже снегорина минал и направил хубав насип към страната на улицата, където паркират "уличните коли" и понеже наш Ганьо го мъзи да си разчисти място, хоп и си тропнал вектрата на тротоара пред гаража ми?!?!?!?! Аз буквално онемях! Късно е, 11 часа вечерта... не исках да почвам да свиря на умряло... и със всяка изминала секунда буквално ми падаше пердето все повече и повече... В този момент вдигнах слушалката и се обадих на едно приятелче от квартала с Ланчиа, закачихме се последователно с въже за дърпане и го извлякохме насред улицата, ама така че, никой да не може да мине по улицата, а тя не е някоя малка квартална уличка, дето никой не минава, а си е доста натоварена... обиколих, вкарай си колата и си тръгнах... После съседите разправяха, че след 15 минути патрулката дошла, спряла... (няма как да се мине), завъртяли се куките 2-3 минути, а след още 15-ина дошъл паяка... и откарал колата.
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар


                                #45
                                Sandeto написа:
                                закачихме се последователно с въже за дърпане и го извлякохме насред улицата, ама така че, никой да не може да мине по улицата, а тя не е някоя малка квартална уличка, дето никой не минава, а си е доста натоварена... обиколих, вкарай си колата и си тръгнах... После съседите разправяха, че след 15 минути патрулката дошла, спряла... (няма как да се мине), завъртяли се куките 2-3 минути, а след още 15-ина дошъл паяка... и откарал колата.
                                Това ми хареса много - еФтинко му е излязло паркирането
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X