Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Oтносно паркирането.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    jenshen73 написа:
    Хихи, от няколко дни във Варна има нови еднопосочни улици, светофари и знаци. Добре дошли в безумнистан... Тук е весело, особено ако ти си тоя дето го блъска насрещно движещия неправилно влязъл в улицата ...
    Ние днеска с колегата ///// изпитахме удоволствието от това на всяко кръстовище ченге и новите еднпосочни . Сигурно към 5 катастрофи да съм видял ,...
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #47
      B1keP_B0y написа:
      jenshen73 написа:
      Хихи, от няколко дни във Варна има нови еднопосочни улици, светофари и знаци. Добре дошли в безумнистан... Тук е весело, особено ако ти си тоя дето го блъска насрещно движещия неправилно влязъл в улицата ...
      Ние днеска с колегата ///// изпитахме удоволствието от това на всяко кръстовище ченге и новите еднпосочни . Сигурно към 5 катастрофи да съм видял ,...
      Само 5? Аз очаквах да са 50... Такова малоумие не бях виждал. А се и ползва само една от 2 те улици, щото разбийш ли идиотите толкоз месеци са спали и не са гледали ни маркировка ни новите табели със торбите и ... виждайки генерала Колева как е запретен - газ до другата незапретена... Това Варненци сме хора на навиците, а не на мисленето - за това стават катастрофите. Щото караш без да гледаш, без да мислиш и баууу, някой дето карал както трябва, но не мислел - те бамва... и двамата сте за боклука....ХОРА! Мислете бе! И много ФИАТИ виждам ботурясани, явно не сме НАЙ-НАЙ-НАЙ Не се успокоявайте със статистиката за Фау-Ве-тата - Ово е Стандарт. Ама НИЕ трябва да сме НАЙ-РАЗУМНИТЕ, нищо, че караме колите на най-темпераментната нация
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #48
        Дали някой може с няколко думи да разкаже промените във Варна, че да няма изненади.

        Коментар


          #49
          Ние се оплакваме за паркирането, ама я питайте 1115 какво му е на него...

          Коментар


            #50
            На колегите от форума дето са против такива, които си пазят местата за паркиране пред къщите им казвам да си.......... И фият да видя на мястото ми ще му тегля един ключ, защото аз живея на 300м. от един паркинг и когато някой тарикат види, че няма място на паркинга, или не му се плаща, се качва към вкъщи и понеже е еднопосочно стига до пред вкъщи вижда свободното място и се изсира, така че даже и вратата на къщата да не мога да си отворя. Ай сиктир, дами и господа!
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #51
              Ми тури си табела - "Вратата и гаража се ползват, моля не паркирайте, ВАНАЛСТВАМ"... И мисля, че като са предупредени - няма проблеми Във Варна един беше турил "Не паркирай, пукам гуми" и ги пукаше
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #52
                Леле, сега се сетих за една случка преди години. Една будка за вестници, на отсрещния тротоар на работата ми, е обърната с лице към сградата (Задницата на будката, където е и вратата е с лице към платното за движение). И един пич с една ладичка, явно не е намерил къде и е паркирал плътно до будката. Ама бронята беше опряла в будката. И пич-а от будката не може да излезне. Колата стоя в продължение на няколко часа и по едно време един колега ме извика и гледахме сеир. Дойде полиция, ама шофьора го нямаше. И викнаха паяк. И вдигна колата. Много ми е интересно какво нарушение са му "измислили" по закон

                Коментар


                  #53
                  До колегата van_dal ... тъй като още от ника ти се разбира затова с колко багаж си тръгнал към заветната цел, ще те питам ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ УЛИЦАТА ПРЕД ВХОДНАТА ТИ ВРАТА Е ТВОЯ! ЗАЩО НЕ СИ СЛОЖИШ БАРИЕРА В НАЧАЛОТО И В КРАЯ НА СЪОТВЕТНАТА УЛИЦА? ЗАМИСЛИЛ ЛИ СИ СЕ ЧЕ Е АБСОЛЮТНА ИДИОТИЯ ДА ДРАЩИШ ПО ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ ПАРКИРАЛИ НА ТВОЯТА УЛИЦА? ТИ В СВОБОДНА ДЪРЖАВА ЛИ ЖИВЕЕШ? ЗАЩО ИСКАШ ДА НАРУШИШ СВОБОДАТА МИ ДАДЕНА МИ ОТ ЗАКОНА? Като си отговориш на тези въпроси ще си отговориш и на това защо аз не ти отговарям с "...На колегите от форума дето са против такива, които си пазят местата за паркиране пред къщите им казвам да си.......... Evil or Very Mad ..." и защо твоят ник е van_dal.
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #54
                    много остро реагирате един между друг колеги . Не е нужно да се вкарват толкова нерви според мен за едното разискване Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #55
                      Jimy написа:
                      До колегата van_dal ... тъй като още от ника ти се разбира затова с колко багаж си тръгнал към заветната цел, ще те питам ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ УЛИЦАТА ПРЕД ВХОДНАТА ТИ ВРАТА Е ТВОЯ! ЗАЩО НЕ СИ СЛОЖИШ БАРИЕРА В НАЧАЛОТО И В КРАЯ НА СЪОТВЕТНАТА УЛИЦА? ЗАМИСЛИЛ ЛИ СИ СЕ ЧЕ Е АБСОЛЮТНА ИДИОТИЯ ДА ДРАЩИШ ПО ВСИЧКИ АВТОМОБИЛИ ПАРКИРАЛИ НА ТВОЯТА УЛИЦА? ТИ В СВОБОДНА ДЪРЖАВА ЛИ ЖИВЕЕШ? ЗАЩО ИСКАШ ДА НАРУШИШ СВОБОДАТА МИ ДАДЕНА МИ ОТ ЗАКОНА? Като си отговориш на тези въпроси ще си отговориш и на това защо аз не ти отговарям с "...На колегите от форума дето са против такива, които си пазят местата за паркиране пред къщите им казвам да си.......... Evil or Very Mad ..." и защо твоят ник е van_dal.
                      Моят ник си е такъв и не ме определя като човек, ако мислиш че съм някакъв малоумник, или нещо от този сорт благодаря. Ако живееш там където живея аз няма да мислиш така, 100 пъти ми се е налагало да чакам с часове да си извадя колата, защото някой си от варна, софия, русе и цяла българия е дошъл на разходка във ВТ и е спрял пред къщата ми, голям кеф а, голяма свободия....
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #56
                        van_dal написа:
                        Моят ник си е такъв и не ме определя като човек, ако мислиш че съм някакъв малоумник, или нещо от този сорт благодаря. Ако живееш там където живея аз няма да мислиш така, 100 пъти ми се е налагало да чакам с часове да си извадя колата, защото някой си от варна, софия, русе и цяла българия е дошъл на разходка във ВТ и е спрял пред къщата ми, голям кеф а, голяма свободия....
                        И какво колега като им теглиш ключа и всичко се оправя така ли??? Относно паркирането това е явление, което ни е заложено в кръвта при някои повече при някои по - малко. Какво да направим като никога не са се учили да паркират, като видят по голямо и просторно място и решават "ХОП ТУК ЩЕ ДА Е" така мислят, защо трябва да правят няколко стотин маневри това са глупости по удобно му е да се паркира ей така.
                        Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                        Коментар


                          #57
                          Джими, тук не става дума за това да си пази мястото пред вкъщи щото иска от колата хоп на изтривалката. Работата е там, че човека не може да си изкара колата с часове. Освен че по закон нямат право да му спират пред гаража тука става въпрос и за нормална шофьорска толерантност, която за съжаление липсва в България. Ти сърдиш ли се ако отпред и отзад някои са ти спрели броня в броня и не можеш да излезеш? Е, тука е същото. Така че го разбирам колегата. Аз не мога да приема оправданията ’Нямаше къде’ и ’Аз само за 5 секунди’. Ако няма къде да спреш - сърди се на общината, не на човека с гаража. А за 5-те секунди знаеш много добре че обикновено са като ’златното женско десетилетие между 28 и 30 годиншнината’. Така че не му се нахвърляй на човека, не ти е дошло на главата да видиш за какво става дума, часове наред да се оглеждаш на улицата да дойде да дойде оня тъпак дето е запушил гаража ти и накрая той да се домъкне бавно бавно и да те гледа нагло, най-много да ти каже ’Да не си купил улицата случайно, ще си спирам дет си ща.’ . Ще го издържиш ден два, ама след 3-4 години вече ти иде не с ключове да дращиш ами направо да взривяваш.

                          Коментар


                            #58
                            Я да кажа и аз нещо по въпроса! Напълно разбирам и подкрепям колегите, които живеят в центъра! Малоумно е да решиш да си изкараш колата и заради някой тъпак да се наложи да ползваш услугите на такси! Един колега имаше проблеми с такива нахалници паркиращи пред гаража му. И откакто ги премести с ролбара на джипа си, рядко има проблеми! Не знам, колко нагъл трябва да си за да паркираш на място, където пише, че е ГАРАЖ и не трябва да се паркира пред него. По закон дори можеш да викнеш паяк и да го вдигнат. Винаги, когато не съм намира свободно място за паркиране около обекта към, който съм за запътил, съм продължавал по-нататък докато намеря подходящо място. Това, че ще походя 5, 10 минути не ми е проблем. В този ред на мисли НИКОГА не запушвам други коли! Единствено, когато около малкото НДК няма място за паркиране, запушвам колеги от телевизията и си оставям бележка с телефона ми.Относно паркирането пред блоковете... какво да ви кажа... според мен е нагло (както и това по-горе), когато си се нанесъл преди месец да спираш пред самият вход, а тези, които живеят в блока от 20 години да паркират по ливадите! Също така да заемаш с колата си място за две коли! В заключение мога да кажа, че неграмотните, малоумни, самонадеяни хора, които са основни причинители на катастрофите са и същите, които са крайно неколегиални към другите на пътя!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #59
                              Vladim написа:
                              Относно паркирането пред блоковете... какво да ви кажа... според мен е нагло (както и това по-горе), когато си се нанесъл преди месец да спираш пред самият вход, а тези, които живеят в блока от 20 години да паркират по ливадите! Също така да заемаш с колата си място за две коли!
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар


                                #60
                                Vladim написа:
                                Я да кажа и аз нещо по въпроса! Напълно разбирам и подкрепям колегите, които живеят в центъра! Малоумно е да решиш да си изкараш колата и заради някой тъпак да се наложи да ползваш услугите на такси! Един колега имаше проблеми с такива нахалници паркиращи пред гаража му. И откакто ги премести с ролбара на джипа си, рядко има проблеми! Не знам, колко нагъл трябва да си за да паркираш на място, където пише, че е ГАРАЖ и не трябва да се паркира пред него. По закон дори можеш да викнеш паяк и да го вдигнат. Винаги, когато не съм намира свободно място за паркиране около обекта към, който съм за запътил, съм продължавал по-нататък докато намеря подходящо място. Това, че ще походя 5, 10 минути не ми е проблем. В този ред на мисли НИКОГА не запушвам други коли! Единствено, когато около малкото НДК няма място за паркиране, запушвам колеги от телевизията и си оставям бележка с телефона ми.Относно паркирането пред блоковете... какво да ви кажа... според мен е нагло (както и това по-горе), когато си се нанесъл преди месец да спираш пред самият вход, а тези, които живеят в блока от 20 години да паркират по ливадите! Също така да заемаш с колата си място за две коли! В заключение мога да кажа, че неграмотните, малоумни, самонадеяни хора, които са основни причинители на катастрофите са и същите, които са крайно неколегиални към другите на пътя!
                                Ако някой съсед ми каже "Аз живея в този блок от 20 години, а ти от 7, следователно аз ще си паркирам пред входа, а ти - по поляните"... Не съм сигурен дали ще го псувам 15 мин. или директно ще му вкарам един десен прав За всичко останало си ПРАВ, колега, но не разбра ли колко са дразнещи позите ти и арогантните ти изказвания на "старото софийско куче", на което трябва да се прави път, оти он е тукашен и то отдавна Ето затова се получават дразгите... Все се опитвам да не обръщам внимание на такива bigots, ама то АМАН...
                                She was only a whisky maker but he loved her still.

                                Коментар

                                Working...
                                X