Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Oтносно паркирането.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да ве ама нали разбираш,че това е със обществено достъпен статус! Не е бащиния ... извинявай, но немога да се съглася с теб! Щом искаш да е твое , пускай молба до общината и си даваш всеки месец такса , пък те ще ти монтират З А К О Н Н И обозначителни табели и си джариш спокойно ,ама тва другото е абсолютен анархизъм и незнам какво! Ми дайте и биричка да му сервирам и да му благодаря за търпението!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #17
      В момента в който някой ми каже "не паркирай, че да си паркрам аз в 5" казвам добре, отлагам всички задачи, изчкавам го да се разкара, паркирам му на мястото, и се скатавам някъде да го видя. В състояние съм да чакам и цяла нощ ако трябва. И ако опита непозволени действия срещу колата ми, направо започваме да се бием, без коментари. Тарикати.... Той там голфа ли иска да си паркира? А пък срещу идиотско паркиране използвам по-радикални мерки - рапидки за гипсокартон 3.5х35 мм, няколко броя, подпрени на задната дясна гума. При тръгване - спукана гума. И бележчица закрепена за таса "Ако искаш утре пак паркирай като глупак?" Вече 2-ма го отнесоха - един зад блока, и един друг дето паркира така, че запуши 4 коли и влезе в "тарикатското" кафе, с 2 момичета. И като е с момичета - какво - трябва да всички да работим за него ли? Той всеки ден ходи в кафето, но вече паркира много културно и не смее да запуши дори и 1 кола

      Коментар


        #18
        Jimy написа:
        Да ве ама нали разбираш,че това е със обществено достъпен статус! Не е бащиния ... извинявай, но немога да се съглася с теб! Щом искаш да е твое , пускай молба до общината и си даваш всеки месец такса , пък те ще ти монтират З А К О Н Н И обозначителни табели и си джариш спокойно ,ама тва другото е абсолютен анархизъм и незнам какво! Ми дайте и биричка да му сервирам и да му благодаря за търпението!
        ам по принцип си прав, но тук става дума вече за малко толерантност и манталитет да не спреш пред къщата на човека защото и той сигурно ще се прибере изморен и ще иска да си спре...незнам...аз винаги гледам да намеря място където никой да не ме занимава с нищо и да не ядосвам никой...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #19
          [quote="kiselo"]
          Jimy написа:
          ам по принцип си прав, но тук става дума вече за малко толерантност и манталитет да не спреш пред къщата на човека защото и той сигурно ще се прибере изморен и ще иска да си спре...незнам...аз винаги гледам да намеря място където никой да не ме занимава с нищо и да не ядосвам никой...
          И аз съм на принципа на най-малкото съпротивление, но почва да ми писва от комшиите... да видим до кога

          Коментар


            #20
            Jimy написа:
            Да ве ама нали разбираш,че това е със обществено достъпен статус! Не е бащиния ... извинявай, но немога да се съглася с теб! Щом искаш да е твое , пускай молба до общината и си даваш всеки месец такса , пък те ще ти монтират З А К О Н Н И обозначителни табели и си джариш спокойно ,ама тва другото е абсолютен анархизъм и незнам какво! Ми дайте и биричка да му сервирам и да му благодаря за търпението!
            Напълно съгласен. Това, че мястото, на което съм спрял е пред неговата къща не го прави негово. А ако някой такъв самонабеден "собственик" реши да ми направи нещо на колата, на следващата вечер ще му го върна подобаващо. Не обичам неприятностите, ама както казва колегата аз трябва да знам кое място кой си го е заплюл ли?
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              В момента в който някой ми каже "не паркирай, че да си паркрам аз в 5" казвам добре, отлагам всички задачи, изчкавам го да се разкара, паркирам му на мястото, и се скатавам някъде да го видя. В състояние съм да чакам и цяла нощ ако трябва. И ако опита непозволени действия срещу колата ми, направо започваме да се бием, без коментари. Тарикати.... Той там голфа ли иска да си паркира? А пък срещу идиотско паркиране използвам по-радикални мерки - рапидки за гипсокартон 3.5х35 мм, няколко броя, подпрени на задната дясна гума. При тръгване - спукана гума. И бележчица закрепена за таса "Ако искаш утре пак паркирай като глупак?" Вече 2-ма го отнесоха - един зад блока, и един друг дето паркира така, че запуши 4 коли и влезе в "тарикатското" кафе, с 2 момичета. И като е с момичета - какво - трябва да всички да работим за него ли? Той всеки ден ходи в кафето, но вече паркира много културно и не смее да запуши дори и 1 кола
              съгласен , пред нас в Търново един пичага беше запушил 5 коли на жители от блока за да спре в кафето. Съседа вика та вика че неможе да излезе накрая му спусна гумите :D баща ми пък беше на менение да му пуска тухла отгоре и накрая иде младежа че го отнесе от целия блок че и гумите си нацепи . Ама толкоз му акъла
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #22
                kiselo написа:
                aaми страх...няма такова нещо, залепихме огромен бял лист с надпис НЕ ПАРКИРАЙ НА ВХОДА ВИКАМЕ ПАЯК!...същата вечер един пичага си беше спрял там. на следващата пак и те така...така като е лично обръщението има по голям ефект си мисля...
                Градски, къде живееш бе, да не би да си досами хотела? Щото не се сещам другаде да има толкоз малък паркинг... хм, другия вариант е да си малко около музея?? То вярно, че в твоя район, човек трябва да е каскадьор за да се паркира, но един ПОЛЗОТВОРЕН съвет от мен - като видиш, че колата "нарушител" не е на съсед - изкарай игличките на 2те предни гуми и му ги остави на предния джам върху перата на шофьорската чистачка. Два-три пъти като му се налага посреднощ да помпи гуми или да вика такси - ще спре да паркира като шейх в пустиня. Имах 6 (шест) години офиси в центъра - около св. Николай църквата, дори по едно време имах и място в двор за 4 коли. Докато отуча гамените да спират като шейхове - винаги имах едни клещи "щъркел" в колата...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  kiselo написа:
                  aaми страх...няма такова нещо, залепихме огромен бял лист с надпис НЕ ПАРКИРАЙ НА ВХОДА ВИКАМЕ ПАЯК!...същата вечер един пичага си беше спрял там. на следващата пак и те така...така като е лично обръщението има по голям ефект си мисля...
                  Градски, къде живееш бе, да не би да си досами хотела? Щото не се сещам другаде да има толкоз малък паркинг... хм, другия вариант е да си малко около музея?? То вярно, че в твоя район, човек трябва да е каскадьор за да се паркира, но един ПОЛЗОТВОРЕН съвет от мен - като видиш, че колата "нарушител" не е на съсед - изкарай игличките на 2те предни гуми и му ги остави на предния джам върху перата на шофьорската чистачка. Два-три пъти като му се налага посреднощ да помпи гуми или да вика такси - ще спре да паркира като шейх в пустиня. Имах 6 (шест) години офиси в центъра - около св. Николай църквата, дори по едно време имах и място в двор за 4 коли. Докато отуча гамените да спират като шейхове - винаги имах едни клещи "щъркел" в колата...
                  ами не пред хотела ами на 20м след него на спирката на N:20...там си има паркинг пред блока та дори си имаме два магазина за части на фиат а не обичам грубите постъпки със изпускане и пукане на гуми тъпо е...все си мисля че живеем в бяла държава...е внушението е голяма работа ама...надежди...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #24
                    Приятели и аз не съм сприхав ,но тва ме скапа днес! Говоря за обикновенна двупосочна улица с възможност за еднстранно паркиране! На съседното място има графика от блажна боя ,с която е "маркирано:не спирай" и аз винаги се съобразявам, но този юнак ме разби ! И още нещо ,като работата ми е в центъра и е без всякакви часови измерения какво да правя??? Всеки ще признае,че като ходи до местоработата си не си избира всеки ден РАЗЛИЧНО парко место, а напротив. Навици,може би и този е вреден???? Ами тогава да го питам този : на всеки ли автомобил ще кеца и ще му дудне " не паркирай,щото ...". Ми утре как да си свърша работата, като ми сложи рапитка/Оги при теб е различно и те подкрепям/ какво да му пална орела ли? Не искам така.... питам вас - КАК!
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #25
                      kiselo написа:
                      jenshen73 написа:
                      kiselo написа:
                      aaми страх...няма такова нещо, залепихме огромен бял лист с надпис НЕ ПАРКИРАЙ НА ВХОДА ВИКАМЕ ПАЯК!...същата вечер един пичага си беше спрял там. на следващата пак и те така...така като е лично обръщението има по голям ефект си мисля...
                      Градски, къде живееш бе, да не би да си досами хотела? Щото не се сещам другаде да има толкоз малък паркинг... хм, другия вариант е да си малко около музея?? То вярно, че в твоя район, човек трябва да е каскадьор за да се паркира, но един ПОЛЗОТВОРЕН съвет от мен - като видиш, че колата "нарушител" не е на съсед - изкарай игличките на 2те предни гуми и му ги остави на предния джам върху перата на шофьорската чистачка. Два-три пъти като му се налага посреднощ да помпи гуми или да вика такси - ще спре да паркира като шейх в пустиня. Имах 6 (шест) години офиси в центъра - около св. Николай църквата, дори по едно време имах и място в двор за 4 коли. Докато отуча гамените да спират като шейхове - винаги имах едни клещи "щъркел" в колата...
                      ами не пред хотела ами на 20м след него на спирката на N:20...там си има паркинг пред блока та дори си имаме два магазина за части на фиат а не обичам грубите постъпки със изпускане и пукане на гуми тъпо е...все си мисля че живеем в бяла държава...е внушението е голяма работа ама...надежди...
                      Ха, паркинга отзад се надявам, че визираш? Аз идвам много често до фирмите дето останаха срещу басейна - до бившия магазин на Мартинели.Иначе пред тъпия магазин на ФИАТ - редовно ми се иска да си нося ножа и да режа и режа гуми... При вас наистина е кошмарен кошмар... Ама пък имате БИРАРИИ наблизо - може да се видим на по бира в жегите?
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        хах то това с бирите може и по хладното пак да се видим за по бира аз съм винаги готов а паркинга е точно зад самата спирка и гледа към приморски булеварда...и не е кошмар ами истински ад стотици пъти ми се е случвало в паркинга да има 1-2 коли и някои рейсър да е паркирал на входа точно и толкова...
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #27
                          От това паркиране ми писна на ***! почти всяка вечер съм принуден да спирам на улицата, щото пред блока всеки я спрял точно както му дойде. А между колите си оставят разстояние точно 1.5м. Т.е. може да влезе кола, но ако предварително я намажеш с лубрикант (хубав) от някой секс-шоп и след като я паркираш излезеш през багажника. Има даже няколко автомобила (не мога да хвана на кой са) които не пракират успоредно, а перпендикулярано, заемайки място поне за 3-4 коли. Ужас!
                          Fiat Brava 1.6
                          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                          Коментар


                            #28
                            Това с паркиранията е доста наболяла тема! Хубу де - дошъл Селю от село да работи у градо! Продал кравата, купил си полустояща на колелетата си от ръжда астра! Наел си квартира около нас! Да де, ама си спира - камила в пустиня! На село на мегданя! Бесен съм, пичове! Налага ми се да спирам на повече от 200 метра от нас!Наскоро имах и такъв случай! Работя в автосервиз и единия подемник е като естакада! Та идва един ден една учебна кола за ремонт и инструктора я кара! Трябва ли да ви обясня как тоя малоумник щеше да се изтърси от естакадата с учебната кола долу - баси резила! Те инструкторите нямат усещане към габаритите на колата - какво остава за обучаемите!А дни преди това руса мацка с една брава ме пита: "майсторе как да вляза с колата на подемника?" Викам: "както си искаш!" и я зарязах да се мъчи и тръгнах да си пусна кафе от кафемашината! Какво ми беше учудването като се върнах - бравата така прецизно наместена - абе като по учебник! При това назаден!!!

                            Коментар


                              #29
                              Колеги, голеги...Това с паркирането е наистина един кошмар и ако ще не листовки, ами рекламна кампания по БТВ да пуснете, все тая.Има адски много хора със селско-просташки манталитет - от тези тарикати, които на 24 години вече са постигнали максимума в живота си и са си доволни от себе си, но са вечно недоволни от другите - съседите, кмета, държавата, президента, you name it... Говорил съм с такива хора по въпросите за паркирането и отговора можете да си представите: "К’во ме е.. за другите ве, некой за мен мисли ли?!?!?" Ами идва с някакъв опел "корозия" или голф 2 без задна броня и паркира успоредно на място, където се паркира перпендикулярно! Заема 3-4 места и това е.Има и друга порода - наглото копеленце с ново ауди А6, което НАИСТИНА вярва, че е над всички и всеки трябва да му прави път щото е с по-скъпа кола.Или пък мутрата с Г класа на мерцедес дето не го е еня, че 3-4 трамвая го чакат чинно да напазарува на Витошка чорапогащи на гаджето си - изгряваща чалга-богиня Yellow_Flash_Colorz_PDT_31 Или пък мацката-съседка, чието служебно пежо с надпис "Нурофен" просто е хакнато на паркинга под обратен на останалите коли ъгъл не от темерутлук, а просто щото нямаме време за 17-те маневри, които са ни необходими за да го паркираме човешки. И сме заели 2 места...Е как ще се оправим с такива хора!?!?! Ами не си струва даже да го дискутираме, щото само си образуваме нерви
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар


                                #30
                                Има и една трета група: На тези дето не им е мястото на предната лява седалка!Петък, в Младост 1А има едно Т образно кръстовище, представете си - главния път идва от основата на Т-то и завива наляво. Аз идвам точно от там и виждам как на основата на Т-то, която ми се пада от дясно, чакак една лъскава кола. Стана ми ясно, че шофорът не е наясно, че е с предимство. Присветвам с фарове. Няма реакция. Намалявам, сеткам - нищо. Спрях точно на ъгъла и показвам на дамата ( да, дама беше , но можеше и да е мъж), че може да мине. Според мен не разбра защо я пуснах. Не ми благодари, нищо. Всъщност на това кръстовище тези от основата на Тто редовно чакат. А си има знак, има си всичко.Е как смятате, тя като паркира мисли ли дали запречва някого? Дали и прави впечатление, че другите са някак странно разположени и защо аджеба тя е паркирала под 90 градуса спрямо съседната кола?
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X