Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замислил съм да взимам Фиат мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замислил съм да взимам Фиат мареа

    Здравейте, карам клио92 , но семейството ми се увеличи с още един член и трябва да взимам по-голям автомобил от класа на Мареата и то комби. И относно мойте "размисли и страсти" ако може колегите собственици на този (според мен)хубав автомобил да споделят свойте впечатления.Като здравина(макар че по наште пътища това е относително),разход , подръжка и т.н.. Благодаря предварително :D

    #2
    Fiat Marea Weekend 1.9JTD, HLX, от 12 месеца вече е мой. В подписа ми се вижда коя година е, но ще кажа - 02.2000, всички екстри за модела без подгревни седалки, но с 4 възглавници. Като цяло съм доволен - единствените беди са българската нафта, българските пътища и българските майстори. От както съм я купил съм сменил:Ремъци и ролки (всички статични и обтяжни ролки на 2та ремъка без демпферната на климатика)Предни дискове и накладкиФилтри (два пъти вече, подразбира се, струва ми се и маслото)Една биалетка лява...Датчик запалване или т.н. датчик колянов валРемонтирах датчика на километража (беше пълен с вода и пропускаше)Предстои основен ремонт на цялата ходова част, но това е следствие на "европейските" пътища които имаме във Варна, а и около Варна, където не е винетен режим.Казах ли ти, че съм доволен???
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Майко какво си я правил таз твойта Мара...:DСлед покупката смених само бутала, ризи, сегменти, ламбда, нови ключове (това си беше планувано разбира се), носачи, амортесьори, рейка, дискове, накладки. След 500км. всички ролки, ремъци и масла. От тогава не съм барнал нищо освен двете смени на маслото и малко бензинец.Обслужвам я за около по 100лв два до три пъти годишно.Колата ме слуша и за сега има само едни жълт картон заради паднал акумулатор пред 1-во РПУ.Вози ме малко твърдо, което за мен не е проблем като се има предвид, че съм карал баничарка Опел :D, но сега обмислям как да я омекотя малко...заради пътниците.Разход...няма да ти кажа щото пак ще ме почнат, че ги лъжа, но да се има предвид, че е около фабрично зададения и е по-скоро в долната граница.Перфектен избор цена/качество/части/ремонти.....

      Коментар


        #4
        Добре си се ориентирал относно цена и екстри предлагани за един автомобил. Не искам да правя реклама, даже и човека не го познавам, ама в продава се има една марея, комби, дизел, май и клима имаше за 3300лв. и изглежда добре на вид
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          карам фиат мареа от близо 5 год и ми се скъса жилото на съединителя ако може някой да ми даде съвет как да го поправя,има ли някакви тънкости които трябва да знам.

          Коментар


            #6
            Re: Замислил съм да взимам Фиат мареа

            petkovTZ написа:
            Здравейте, карам клио92 , но семейството ми се увеличи с още един член и трябва да взимам по-голям автомобил от класа на Мареата и то комби. И относно мойте "размисли и страсти" ако може колегите собственици на този (според мен)хубав автомобил да споделят свойте впечатления.Като здравина(макар че по наште пътища това е относително),разход , подръжка и т.н.. Благодаря предварително :D
            В този форум никой няма да каже лоша дума за никой Фиат :D Но все пак, ето и моя съвет - давам го въпреки риска някои колеги да ме захапят Чудесен автомобил е - солиден, стабилен, голям и функционален. Пипнат е от италианци, а това означава, че те кара да се чувстваш като човек.Насочи се към двигатели не по-малки от 1.8 и 2.0 бензин и 2.4 дизел. При по-малките варианти има съвсем лек компромис откъм мощност и това мнение и друг път е изказвано в този форум и не от мен само. Ако си вземеш например 1.6 бензин, двигателя е чудесен, но... Представи си колата натоварена с 4 човека, багаж до откат и, например, АГУ. Е повярвай ми, няма да е пъргава като тръгнеш да изпреварваш ТИР.Също така, оборудването на HLX е страхотно.Ти си преценяваш.Успех!!!
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #7
              Харесвам "Мареа"-та... ако не ме беше пернала лимката - със сигурност щях да си взема такава!
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар

              Working...
              X