Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо катаджиите са такива пе--ли?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    А ти как разбираш фразата "може да премине", освен че може да премине? Аз също много добре го прочетох и съм сигурен, че няма да завъртят акта на шофьора на линейката, а на шофьора на другата кола.
    Чл. 192. При приближаване на моторно превозно средство със специален режим на движение водачите на останалите пътни превозни средства са длъжни да освободят достатъчно място на пътното платно, а при необходимост - и да спрат, за да осигурят безпрепятственото преминаване както на сигнализиращото, така и на съпровожданите от него превозни средства.

    Коментар


      #92
      Хайде да се хванем на бас. Тва че може да премине, означава ЧЕ МОЖЕ. Защото свети сигнал за който е ЗАБРАНЕНО да се минава. Но той МОЖЕ защото е МПС със специален режим на движение. Но Няма предимство. Тва са 2 различни неща. Акт на другата кола със сигурност ще има, за непропускане на МПС със специален режим на движение. Но АКТ може да се напише и на шофера на линейката според мен.

      Коментар


        #93
        При положение че чл.192 казва че трябва дори да се спре при нужда - за мен това означава че линейката е с предимство. А това че линейката МОЖЕ за което се хващаш е като термина за ’движение със съобразена скорост’. Защото ти и с 50 да караш в града и да ти изскочи дете и да го сгазиш - по закон си виновен защото не си се движел със съобразена скорост. Независимо от това че нито пешеходна пътека има, нито детето е с каквото и да било законно предимство. В интерес на истината ако сме честни в случая става дума за ’вратички’ оставени в закона, което е нормално за България.

        Коментар


          #94
          Не това не са вратички, ами е калпав закон. Некадърници са го писали. Затова адвокатите има за какво да се хващат.

          Коментар


            #95
            Нищо случайно няма в един закон, ако той е калпав то той е направен да е такъв заради нечии интереси.

            Коментар


              #96
              ////Punto//// написа:
              Хайде да се хванем на бас. Тва че може да премине, означава ЧЕ МОЖЕ. Защото свети сигнал за който е ЗАБРАНЕНО да се минава. Но той МОЖЕ защото е МПС със специален режим на движение. Но Няма предимство. Тва са 2 различни неща. Акт на другата кола със сигурност ще има, за непропускане на МПС със специален режим на движение. Но АКТ може да се напише и на шофера на линейката според мен.
              Историята е тъпа като цяло. Изводът - очите и ушите на 16, за да няма неприятни моменти.

              Коментар


                #97
                Извода за мен е, че скорост по голяма от 50 км в града е опасна .Ако е ударил линейката с 50 км едва ли щеше да я обърне още повече ,че е имал възможност да я види и удари спирачки. Така че скороста на БМВто е била около 80км че и повече а с такава скорост да минаваш през кръстовище си е безумие. Тук искам да напомня на някой колеги дето казват че сегашните коли не са като от едно време и имали сигурни спирачки и какво ли не . Малко е илюзия тая тема.Къде е гледал тоя с БМВто ,музика ли е бил надул ,по телефона ли е говорил ,пиян ли е бил все тая важното че дори не е направил и опит да спре .Същите лайна ги имаме и тук в Ловеч.Музиката в колата му я чуваме от 200 метра и как я търпи вътре един господ знае.Абе докато не се въведе извънредно положение по пътищата едва ли ще се оправим . Под извънредно положение го разбирам при засичане на движение с голяма скорост вземане на книжката за 5 години и колата на трупчета .Ама няма тя се води на друг или това онова . Колко много бараки се движат които при първото им спиране трябва веднага за скрап да отиват . А тия с микробусовете са повече нахални и от такситата на извънградското. Като се залепи на 1 метър зад теб и те задминава нищо идва завой нищо че има непрекъсната линия .
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #98
                  Дето беше казал един "Нека танковете да излезнат" !!! ХА

                  Коментар

                  Working...
                  X