Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взривове събудиха София!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Взривове събудиха София!

    Взрив в склад за обезвреждане на снаряди в Челопечене, София се люлее03.07.2008 06:40 Мощни взривове разтресоха София в 6.28 часа тази сутрин.Това, което отначало повечето хора взеха за силно земетресение, продължи интензивно поне 30 минути.Засега информацията е, че има взривове в склад за обезвреждане на снаряди в Челопечене.Там районът е отцепен от екипи на полицията, пожарната и Гражданска защита.От МВР казаха два пъти за Dnes.bg, че проверяват ситуацията и все още не знаят нищо.Министерството на отбраната също все още не са излезли с официална позиция.В ефира на Нова телевизия пък се обади кметът на Челопечене Сашо Иванов, който обяви, че са се взривили складове за обезвреждане на барут там.Той не е наясно дали има жертви и ранени.От Гражданска защита успокоиха столичани, че взривовете не са нито на летището, нито в Кремиковци.Тътените от експлозиите са толкова силни, че буквално разтрисат сградите в столицата.В кварталите в близост до мястото на инцидента блоковете се люлеят след всяка експлозия.В някои от тях има счупени прозорци от ударната вълна.В небето, в посока изток, се разстла огромен облак веднага след първия взрив в 6.28.Линейки и пожарни пътуват в тази посока.Не се знае дали има жертви и ранени.В същата посока, накъдето е инцидента, се намират и летище София, и Кремиковци.Според директора на комбината обаче там взрив няма. dnes.bgВсички знаете за случката, само искам да кажа, че съм ВЪЗМУТЕН от неадекватната реакция на всички държавни организации!!!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    И тъй като ошашевени хора говореха, че са видели облак с формата на гъба след взривовете, опровергавам тази информация със снимка.
    Прикачени файлове
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ако има колеги около Челопечене и Чепинци да споделят как е положението там?
      Fiat Tipo 1,4 i.e.
      1995г.

      Коментар


        #4
        Лоша работа.Гледах новините с Бойко сутринта, какво ли е гръмнало?
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          в 6:30 мислех,че падна блока печурки не е имало

          Коментар


            #6
            tyson написа:
            Лоша работа.Гледах новините с Бойко сутринта, какво ли е гръмнало?
            E kak kakво - складове за боеприпаси.А Бойко каза: който може да не диша!

            Коментар


              #7
              Страхотно "събуждане" имах тази сутрин... така се разтресе блока, а и в този момент някакъв самолет кацаше, та първото което си помислих, че се е забил в блока... изкарах си ангелите направо... А за капак като почнаха да падат стъклата и да се трошат на земята викам "Война!" ще да е... А бе за тези 20-ина минути докато бяха най-силните взривове какво ли не ми мина през главата...
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Good Morning, Vietnam!

                Коментар


                  #9
                  profusion написа:
                  Good Morning, Vietnam!
                  Ако живееше в Челопеч и къщата ти бе разцепена нямаше да ти е до шеги май...
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Някой знае ли каква е посоката на вятъра в района на София? Интересно би било да се провери при сеизмолозите колко е бил силен труса... щото в Сухата река така се разтресе блока, че в озни миг бях убеден, че ей сега ще рухне...
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      profusion написа:
                      Good Morning, Vietnam!
                      Ако живееше в Челопеч и къщата ти бе разцепена нямаше да ти е до шеги май...
                      Аз не се шегувам. Съжалявам, ако се е разбрало така. По-скоро съм раздразнен, че достигаме това ниво ...

                      Коментар


                        #12
                        Бахти, леглото ми се разтресе чак в Люлин. Представям си там какво е било. Как не са паднали къщи не знам.

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          profusion написа:
                          Good Morning, Vietnam!
                          Ако живееше в Челопеч и къщата ти бе разцепена нямаше да ти е до шеги май...
                          Колега, не се заяждам, но Челопеч е на... 50-ина км от София. Май споменаха нещо Чепинци ли...
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #14
                            ////Punto//// написа:
                            Бахти, леглото ми се разтресе чак в Люлин. Представям си там какво е било. Как не са паднали къщи не знам.
                            Бях артилерист в казармата... имах чувството, че в 6.30 пред блока ми гърмяха с танк! При всички случай при положение, че взривовете бяха така силни на 6-7км. очаквам да има сериозни щети в околните села. Чудя се дали ще се намери някой да съди собствениците на складовете за нанесен психологически тормоз и стрес!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              1115 написа:
                              tyson написа:
                              Лоша работа.Гледах новините с Бойко сутринта, какво ли е гръмнало?
                              E kak kakво - складове за боеприпаси.А Бойко каза: който може да не диша!
                              Да, Бойко пак изтрепа рибата със съвети. Първо каза, че на него му действало Щом на него дима му пречи, какво ли ще е за нас, обикновените хора? После посъветва хората, ако могат да не дишат... Но Емел Етем отново се покри! Май много и станаха гафовете на тази жена.
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар

                              Working...
                              X