Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парктроник - за цените и търговците

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парктроник - за цените и търговците

    Колеги, днес бях потресен от проучването, което направих...Реших да обзаведа жената с един паркотроник.Поогледах се в интернет и харесах един модел Longhorn H-063:В интерес на истината попаднах на този модел от сайта на едни мои стари познайници - Инес Ауто.Цената ми се видя височка, но дизайна ми хареса.Реших все пак да потърся в интернет алтернатива на търговец защото с Инес Ауто не искам да имам повече никакви отношения.А не искам, защото... Ето защо.И тук дойде шока - вижте цените:224.00лв в Инес Ауто.117.35лв в някакъв онлйн шоп.80.00лв в RAC SystemsОбръщам внимание, че говорим за един и същи модел на една и съща фирма.Разбирам че и търговците са хора, и те трябва да цицат, чавета трябва да се хранят.Ама тук имаме надценка с няколко пъти, да им... !!!Не може да бъде истина това!Ясно е от къде го купих, мисля.Освен цената, оказа се, че офиса на RAC Systems се намира на 5мин от мястото, където работя.Та ако някой възнамерява да пазарува разни авто-джунджурии, няма да сбърка ако се разходи до тях или прегледа сайта им.Определено си струваше изгубеното време в ровене с Гугъл и разходката до тия пичове...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    те са вносители за доста от нещата , които продават сега ли разбра поздравления за покупката!

    Коментар


      #3
      u_bo написа:
      те са вносители за доста от нещата , които продават сега ли разбра поздравления за покупката!
      Ми сега, ами!Да не се занимавам всеки ден с монтажи и пази боже изобщо с търговия... Да, това е по-скоро склад, отколкото магазин. И е бая голям.Просто ми стана тъпо от факта, че може да има такива идиотски надценки.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Добре щеше да е да има и цени на сайта все пак.

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          u_bo написа:
          те са вносители за доста от нещата , които продават сега ли разбра поздравления за покупката!
          Ми сега, ами!Да не се занимавам всеки ден с монтажи и пази боже изобщо с търговия... Да, това е по-скоро склад, отколкото магазин. И е бая голям.Просто ми стана тъпо от факта, че може да има такива идиотски надценки.
          а ти от де взе цената?по телефона ли?

          Коментар


            #6
            Подобен парктроник с малко по-различен диплей има и по 40 лв.

            Коментар


              #7
              Цените на мейл.Както казах, те са по-скоро склад за търговия на едро, отколкото магазин.Ако някой се интересува да им пише - отговориха ми толкоз бързо, че се стреснах А аз ги качих и тук.Колкото до цените от 40лв... Ами може.Ама аз искам все пак и да върши някаква работа и за предпочитане това да продължи повече от месец-два Сега сериозно...Въпреки коментирания случай, цената обикновено е предпоставка за качество и показателна за класа на продукта.Ето един нагледен пример.На мечока монтирах Active Park 4Цената му не беше тази от етикета но май беше почти 400лв.Е работи наистина невероятно прецизно.Значи никога не ми се е налагало да чистя датчици щото показва глупости.Никога не съм имал проблем с влага след водоструйка.Изoбщо научих се да му вярвам безпрекословно.Обаче цената се оказа съвсем на място в момента, в който монтирах един теглич.Веднага изпищя на умряло - ябълката му разказа играта на работата.Отворих документацията и се оказа, че може да се вкара в режим на самокалибриране.Всъщност тази процедура била препоръчително да се изпълни веднага след монтажа.Така контролера се настройвал според геометрията на колата.Веднага след като го направих, ефекта беше че заработи по същия начин, както беше преди монтажа на теглича.Просто го игнорира.Е, ако не беше толкоз "умен"?Стоте лева (колкото бяха приблизително тогава обикновените) щяха да са пари на вятъра.За този, който монтирах на старата темпра далеч не мога да кажа същото.То не че и от новия очаквам кой-знае какво.Обаче дизайна на дисплея определено много ми хареса а аз много държа на тези подробности.Вчера го закачих към захранване и се оказа, че звука е дори полофоничен.Освен това датчиците вече не са с твърдо закачени кабели към тях.От датчика илиза около 10см кабел, завършва с водозащитен куплунг и към него се куплира кабела, отиващ към контролера.Почти същото, както тук.Това е особено практично, когато се наложи да се сваля бронята.Ако ги няма тези куплунги и датчиците са като тези например, ще се наложи заради демонтажа и да се издърпат всичките 4 кабела.Абе ще видим дали ще е по-добър освен в подробностите си когато го монтирам.Имам обаче подозрения, че ще имам проблеми отново заради теглича - и на темпрата монтирах миналата седмица.Само че тук екстри като калибровка просто няма.Ако му пречи, ще се наложи да свалям теглича, когато не го ползвам.Тъй като теглича е оригинален, свалянето му е много лесно.И все пак би било много неприятно
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Че то навсякъде има такива малоумщини:Нокиа Класик 6500Get.bg - 422лв. (преди месец беше 390лв !!!)http://get.bg/catalog/product_info.p...65Плесио - 649лв.http://www.plesio.bg/product.php?pro...1c7588e33d2fb6
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  ....а на мен миналият месец едни клиенти ми дадоха оферта, дето някви конкуренти им я връчили официално на 0.01 лв/кв.м. за обработка......за склад 150 кв.м.....голям смях падна...

                  Коментар


                    #10
                    Авео написа:
                    ....а на мен миналият месец едни клиенти ми дадоха оферта, дето някви конкуренти им я връчили официално на 0.01 лв/кв.м. за обработка......за склад 150 кв.м.....голям смях падна...
                    Еее... Тва 1.50лв са си пари ще знаеш... Сега правя някакви отчаяни опити да се свържа с фирмата производител на ей-това:Турска е и за момента удрям на камък с кореспонденцията на английски.Ако някой може да помага с турски да се обажда...Надявам се да ги навия да ми изпратят с пратка една такава джаджа.За момента обаче - мълчание.Ето ги и координатите:http://www.parkmatic.net/iletisim.html
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      Такова и аз искам!Да помоли колегата bahricin да се свърже с тях.Още днес ще го потърся - ние често си чатим.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Yavor написа:
                        Такова и аз искам!Да помоли колегата bahricin да се свърже с тях.Още днес ще го потърся - ние често си чатим.
                        Какви кинти му искат на това?
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Yavor написа:
                          Такова и аз искам!Да помоли колегата bahricin да се свърже с тях.Още днес ще го потърся - ние често си чатим.
                          Какви кинти му искат на това?
                          В сайта не намирам цени.Сега bahricin проверява.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Авео написа:
                            ....а на мен миналият месец едни клиенти ми дадоха оферта, дето някви конкуренти им я връчили официално на 0.01 лв/кв.м. за обработка......за склад 150 кв.м.....голям смях падна...
                            Ами що не им предложиш да ги наемаш да обработват вместо теб на тази цена - или по-добре да ти дадат едрова цена - примерно половин стотинка/кв.м. Хем ще си на далавера, хем ще ги съсипеш от бачкане Хехе...Абе верно ли има такива идиоти?
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Екстра, много ще съм благодарен То не че е проблем да си направя една ехурзия до Стамбула града ама това е малко като да убиеш врабче с оръдие Опасявам се че няма да бъде много евтино но на мен ми трябва за каравана и трябва да бъде точно такъв тип - безжично.Освен това и датчиците са предвидени за монтаж върху хоризонтална плоскост също...Намерих и алтернатива:150$, ама в Щатите.В eBay ги има и доста под тая цена - примерно 40$.Има алтернатива да дойде до тук ама ме е срам да моля един приятел който пътува насам скоро - ще ме скъса от майтап.Парктроник за камион! :D
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X