Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-после паяк да вдигне някой, който заслужава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Най-после паяк да вдигне някой, който заслужава

    Преди малко излизам на балкона в офиса да пуша и гледам долу паякът вдига кола:Mercedes E-class W210 10-ина годишен, спрял на синя зона с картон за ИНВАЛИД на стъклото.Е, хайде кажете как така е регистрирана такава кола на инвалид Най-малкият двигател, който ми е известен за този модел е 2.0 136 коня! А инвалиден автомобил как беше - до 1.8 и до 100 коня, нали?Ами дразнят такива наглеци! Вие какво мислите?
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    #2
    Re: Най-после паяк да вдигне някой, който заслужава

    gantcho написа:
    Преди малко излизам на балкона в офиса да пуша и гледам долу паякът вдига кола:Mercedes E-class W210 10-ина годишен, спрял на синя зона с картон за ИНВАЛИД на стъклото.Е, хайде кажете как така е регистрирана такава кола на инвалид Най-малкият двигател, който ми е известен за този модел е 2.0 136 коня! А инвалиден автомобил как беше - до 1.8 и до 100 коня, нали?Ами дразнят такива наглеци! Вие какво мислите?
    Просто не е спрял на очертаното в синьо място за инвалид, оттам не могат да го мръднат!!!
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      преди време нямаше ограничение за конетеа даже и по-късно да е регистриран, какво пречи да е на инвалид?просто не е ползвал преференциитеа това дали е на инвалид е друг въпрос :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Мисля, че е крайно време да се проверят всички разрешителни за преференции на инвалиди! И освен да се отнемат всички незаконни, направо да се налагат солени глоби. Може да се направи една база данни с всички инвалиди и просто по станцията полицаят да проверява дали дадено МПС е на инвалид наистина, или картончето просто някой си го е принтнал. Ако се разходиш по Витошка можеш да се наледаш на лъскави автомобили с огромни мотори със знак за инвалид под стъклото...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: Най-после паяк да вдигне някой, който заслужава

          gantcho написа:
          Преди малко излизам на балкона в офиса да пуша и гледам долу паякът вдига кола:Mercedes E-class W210 10-ина годишен, спрял на синя зона с картон за ИНВАЛИД на стъклото.Е, хайде кажете как така е регистрирана такава кола на инвалид Най-малкият двигател, който ми е известен за този модел е 2.0 136 коня! А инвалиден автомобил как беше - до 1.8 и до 100 коня, нали?Ами дразнят такива наглеци! Вие какво мислите?
          Ограничението за да се регистрира кола на инвалид е 100 коня и обем на двигателя до 1.8 л. и си съществува все още. Тези автомобили се ползват с пълния пакет привилегии - винетка, данък. Разбира се, че лъскавите лимузини и джипове са с далеч по голям обем на двигателя и с повече конски сили и няма начин в КАТ или в данъчните служби колата да е регистрирана като инвалидна. Имам познат с подобна кола и знам, че регистрира колата на баба си /която наистина е инвалид / само и единствено за да се сдобие със синьото картонче, с което паркира където си иска. А че баба му не се е качвала в колата "СИ" е повече от ясно. Въпросните картончета се издават от Столична община - Паркинги и гаражи и тях не ги интересува друго, освен колата да се води като собственост на името на инвалида.
          Fiat Marea 1,6 16V 1998
          Lancia Y 1.2 8v 1997
          Fiat Tempra 1.6 1991

          Коментар


            #6
            мисля че до 100 коня не плащат данък иначе май няма ограничения за конете
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              По принцип този стикер важи само когато инвалида е в колата, но............. Аз ще кажа примерно - отивам да го доведа, че не може да ходи и да ме няма 2 часа. А за това как се издават нямам думи. Баща ми е с 92 % инвалидност и сумата и болести, майка ми има рак и е на легло, а когато ходи едвам се движи. Стикера за инвалидност е на името на баща ми и като исках да си подновя стикера му искаха на бащата да доказва с епикризи от лекари какво му е, но нови да се правят, а не старите. Дане би случайно двата инфаркта да са се изпарили............ За майка ми не можело, щото рака не било болест за която се издава такова нещо или нещо такова. Не изчаках и да ми кажат всичко, че щях да убия някой. Еми да ми го начукам на тия с паяците и фуражките. Всеки ден ги псувам по улиците.... А като ходя по болници си спирам където си искам и правя големи скандали ако некоя фуражка каже нещо. Не ми дреме вече. Тая държава няма да се оправи никога!!!ПС Добре че имам служебен телефон и от него си плащам синята зона иначе не е истина.
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Де да беше само това проблема на цялата ни държава
                VW Bora Variant 1.6 16V '01

                Коментар


                  #9
                  kc_3011 написа:
                  Де да беше само това проблема на цялата ни държава
                  Ако започнат един по един да се решават ще понамалеят, нали?
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар

                  Working...
                  X