Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

11.07.08г. 08:30ч пл.Александър Невски ПРОТЕСТ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Какво да мислим за това:Ето затова нефта се изчерпва за 100 години. Защото отрочетата на модерната цивилизация са на път да изядат, изпият, унищожат, изкоренят всичко. Защото цялата уродливост, грандоманщина и идиотщина на човешката първосигналност и мръсотия носи името Съединени Американски Щати.

    Коментар


      #17
      PASSARELLА, Братко,Разбирам те, но проблема с петрола е световен. Проблем, заради който се водят войни, умират стотици хиляди и става въпрос за милиарди.Аз говорех за нещо съвсем друго - при условие, че цената на бензина е една и съща, при средна заплата в България около 200 евро..и средна заплата 800 евро в Гърция (примерно)...за какво иде реч бе братче?
      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
      Punto М2 1.2 SX 2000г.
      МРАЗЯ НАП!!!

      Коментар


        #18
        Лошото е, че докато взимаме пари под масата, никой никога няма да знае каква е всъщност месечната заплата на бай Ганя... Логично е , след като аз по договор получавам 250 лева, а изплащам месечно кредит в размер на 547 лева, никой да не ме пита мога ли да плащам бензин...очевидно мога.Логично е, че безработната ми братовчедка, карайки нова Шкода Румстър, може да си позволи бензина.Логично е.

        Коментар


          #19
          PASSARELLA написа:
          Лошото е, че докато взимаме пари под масата, никой никога няма да знае каква е всъщност месечната заплата на бай Ганя...
          Естествено...цифрите, които дадох са официална статистика....и въпреки това....
          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
          Punto М2 1.2 SX 2000г.
          МРАЗЯ НАП!!!

          Коментар


            #20
            Хах..не е логично...ама е така щото няма държава!
            Brava 1.6 16v ELX 2001г.
            Punto М2 1.2 SX 2000г.
            МРАЗЯ НАП!!!

            Коментар


              #21
              Neosi написа:
              PASSARELLА, Братко,Разбирам те, но проблема с петрола е световен. Проблем, заради който се водят войни, умират стотици хиляди и става въпрос за милиарди.Аз говорех за нещо съвсем друго - при условие, че цената на бензина е една и съща, при средна заплата в България около 200 евро..и средна заплата 800 евро в Гърция (примерно)...за какво иде реч бе братче?
              Добре хора какво предлагате тогава?! Да работим в Гърция, оттам да си сипваме бензина и да си го горим в България и да си харчим гръцката заплата у нас?! ОК заплатите са ни ниски, а горивата били нормални, ама я ми кажи кой ще спре да ги зарежда, въпреки че са високи? Никой просто! Какво ще предпочетеш да не заредиш днес и да ходиш пеша, защото цените са ти високи или да си заредиш и да продължаваш да псуваш по цените и да казваш, ако спрем да зареждаме всички цените ще паднат?! Пак трябва да има някой, който да организира и това. Шонди се е сетил човека да протестира, да задръства улици, да ги затваря, ама някой и това не се е сетил. Няма ли организатор си оставаме индивиди и никога няма да има промени по искане на народа. Освен ако ножа не опре до кокал. Не говоря лично към теб не го приемай като упрек или като забележка, казвам го на всички. Излезем ли 300 коли и блокираме ли парламента все някой ще ни обърне внимание. Дори и малко да е. Тези чудовища от снимките колко харчат според вас 3-4л на 100км или 30-40л/100км?! В България са все повече такива мастодони и никой не му пука колко харчи. Но не виждам начин някой да забрани ползването им в света. Вярно че те обират капките по бензиностанциите и за нас няма и на нас ни излиза по-скъпо, а на тях все едно си купуват близалка, но те няма да излезнат и да протестират. Аз не задължавам никого. Ако някой иска да дойде дата, място и час са известни.
              Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
              Настояща: VW Polo 1.1i '92

              Коментар


                #22
                Аз пак се чудя защо се засилвате да протестирате в посока в която и фирмите и правителството свиват рамене и казват ’Пазар! Световен недостиг!’ и т.н. Още преди да сте запротестирали те имат контрааргументи.Според мен е по-добра идея да се протестира срещу лошото качество на горивата в България. Защото всички знаят как върви колата с нафта сипана в Германия и как с нафта сипана в България. Ако протеста се насочи изцяло в тази посока вече имаме конкретен проверяем и доказуем лабораторно повод за недоволство. Изобщо не е преувеличение ако кажа че ако горивото ни беше качествено разхода щеше да е с 10% надолу, да не говорим за по-ниската амортизация на двигателя. Това е нишата от която най-лесно можем да получим снижение на цената на горивата. Ако има СТРОГ контрол на качеството на горивото. И тогава ми е интересно как ще се оправдаят производителите и държавата, не могат да кажат ’Цял свят ползва некачествено гориво’ нито ’Световни тенденции какво да се прави’.Вместо това сме се засилили да бием глави в тухлена стена да искаме намаляне на цените. Да не би някой да очаква да смъкнат акциза? Държавата да пропусне да си вземе рекета? Кога е било това? Или пък очаквате производителя да смъкне цените? Че по каква причина? Цял свят цените нагоре - той да смъква. Изберете си изпълнима цел и резултат ще има. А вие сте избрали да излезем на площада и да си излеем нервите.

                Коментар


                  #23
                  Хм...а защо никой НЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ниските доходи ....е това ми е въпроса?Че тока например да не е евтин??Цени никой няма да смъкне - не се заблуждавайте - те са плод на пазара (по света), а тук - на картелни споразумения и/или монопол.Пак искам да ви попитам колеги...защо никой не протестира срещу правителството (ако е на държавна работа) или слещу работодателя си - ако работи в частния биснес????Ревем, че бензина е скъп! Ок...но не ревем (не ни стиска), че размера на повечето заплати е в пъти по-нисък от социалните помощи в ЕС!!!!Alex_kk,Предлагам...това правителство да си ходи! Предлагам ...да бъдем Българи!!!Предлагам..да отстояваме правата и цената на труда си!!Предлагам...2/3 от политиците в тройната коалиция да влязат в куша до живот!!!Е...и?...нищо от гореизброеното няма да се случи!
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #24
                    Neosi написа:
                    Хм...а защо никой НЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ниските доходи ....е това ми е въпроса?Че тока например да не е евтин??Цени никой няма да смъкне - не се заблуждавайте - те са плод на пазара (по света), а тук - на картелни споразумения и/или монопол.Пак искам да ви попитам колеги...защо никой не протестира срещу правителството (ако е на държавна работа) или слещу работодателя си - ако работи в частния биснес????Ревем, че бензина е скъп! Ок...но не ревем (не ни стиска), че размера на повечето заплати е в пъти по-нисък от социалните помощи в ЕС!!!!
                    Ами да ти кажа, по-добре да не протестират срещу правителството. Че точно тези социалисти като нищо ще вдигнат заплатите и ще прецакат всичко. Не искам Унгария да се повтори тук. Знам, че на държавните служители са им ниски заплатите - сестра ми е такъв и като знам колко пари взема, ме е срам да кажа аз колко получавам. Обаче нека ги посъкратят малко - такива неща знам за държавните случжители, с такива неща се е сблъсквал и всеки посетил институция... Да посвият щата. Айде, нЕма нужда от 20 некадърници в една администрация и 2ма или 3ма дето да вършат работата. Оставете ги тези 3-мата + още 2-3 дето им се работи, увеличете им заплатите двойно, че и тройно и като отиде там човек да получи нормално обслужване.Частния бизнес - тук вече е сложно. Особено при нашата ситуация с преобладаващо малки и средни фирми - няма място за синдикати ( и слава богу ), хората ги е старх да протестират.Обаче пук и не им се работи много бе, не знам защо, ама не им се работи.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #25
                      Lane Staley написа:
                      Neosi написа:
                      Хм...а защо никой НЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ниските доходи ....е това ми е въпроса?Че тока например да не е евтин??Цени никой няма да смъкне - не се заблуждавайте - те са плод на пазара (по света), а тук - на картелни споразумения и/или монопол.Пак искам да ви попитам колеги...защо никой не протестира срещу правителството (ако е на държавна работа) или слещу работодателя си - ако работи в частния биснес????Ревем, че бензина е скъп! Ок...но не ревем (не ни стиска), че размера на повечето заплати е в пъти по-нисък от социалните помощи в ЕС!!!!
                      Ами да ти кажа, по-добре да не протестират срещу правителството. Че точно тези социалисти като нищо ще вдигнат заплатите и ще прецакат всичко. Не искам Унгария да се повтори тук. Знам, че на държавните служители са им ниски заплатите - сестра ми е такъв и като знам колко пари взема, ме е срам да кажа аз колко получавам. Обаче нека ги посъкратят малко - такива неща знам за държавните случжители, с такива неща се е сблъсквал и всеки посетил институция... Да посвият щата. Айде, нЕма нужда от 20 некадърници в една администрация и 2ма или 3ма дето да вършат работата. Оставете ги тези 3-мата + още 2-3 дето им се работи, увеличете им заплатите двойно, че и тройно и като отиде там човек да получи нормално обслужване.Частния бизнес - тук вече е сложно. Особено при нашата ситуация с преобладаващо малки и средни фирми - няма място за синдикати ( и слава богу ), хората ги е старх да протестират.Обаче пук и не им се работи много бе, не знам защо, ама не им се работи.
                      Абсолютно съм съгласен, с една малка забележка.Не говоря за това, да се вдигнат запратите на държавните служители, като пуснем печатницата.Мисля, че към настоящия момент 1/3 от държавната администрация може да се съкрати и с овободения фонд да се оправят заплатите на другите.Но точно в администрацията работя и знам за какво иде реч...пълно мазало - с една дума.За частния бизнес - мисля, че нещата са субективни, но страха го има в голяма степен.
                      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                      Punto М2 1.2 SX 2000г.
                      МРАЗЯ НАП!!!

                      Коментар


                        #26
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #27
                          Ами войната в Ирак и Афган колко гориво гълта знаете ли?Там ежедневно се изразходват тонове гориво за въвеждането на някакъв си ред който не знам кога ще се въведе.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #28
                            Ти не хапи ръката, която те храни!

                            Коментар


                              #29
                              Да се протестира за цените на горивата, както и на хляба и на всичко друго... за съжаление няма смисъл. Никой няма да продава за по-малко, щом може за повече, пазарна икономика, р’ъйш... Нито пък държавата ще намали акцизите.Нито пък ще се постигне бог знае какво ако се протестира за доходите - там също принципите са повече или по-малко пазарни. И дори да се протестира... Ами какво, хората ще протестират за увеличение 5-10 пъти за да се изравнят доходите с европейските, а държавата и работодателите ще преговарят за увеличение 5-10 процента. Порядъкът е различен. За такива искания, каквито са справедливи, преговори дори няма да се проведат!Или да протестираме Лукойл (фирмата майка) да продава петрол по-евтино за нас?!! Че защо, като могат да го продадат по-скъпо на Индия, например?Или държавата да намали акциза?!?!? Ами то ДДС и акцизите пълнят 80 и нещо процента от бюджета! Как ще го намалят, като и без това е най-нисък от целия ЕС. Или почти най-нисък, не водя статистика!Въобще, порочният кръг е отвсякъде затворен и аз просто не виждам изход. Ще се вдигне шум, ще се поразклати столът на Сер гей и аз ще се изкефя, но какво от това?...Никакъв оптимизъм. Единствено това за качеството на горивата е общо взето сносна теза.PS. А за огромните коли и САЩ, колегата Пасарела е напълно прав. И пак не е въпрос на протести - Американците ще им направят и на тях скъп петрола и така само може да стане... Да не да си го ПОЗВОЛЯТ, тези boneheads.
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X