Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за карта Visa Electron

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз много пазарувам по интернет и плащам на ПОС терминали.Имам една Мастеркард и няколко дебитни на различни банки.Истината е че колкото и да се избира, в най-добрия случай ако вземеш добри условия, те ще важат за първата година - после на втората и третата ще ти си ги вземат тези пари. Няма смисъл да се мисли много - вземай карта на банк, която ти е удобно да посещаваш и която има добра система за електронно банкиране. Аз лично работя с ОББ и съм много доволен вече доста години, но ние целия офис сме "Сребърни клиенти" като служители на голям корпоративен клиент и наистина почти нямаме такси.Иначе за плащане по интернет никога не давам номера на картата си, с изключение на един сайт - www.laredoute.fr - там знам че е сигурно. А иначе - Paypal или Moneybookers - поне си защитен, а там може и някоя дебитна крата да се регистрира.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      TIP написа:
      От скоро имам Visa Electron на ПИБ по магазини и бензиностанции не съм я пробвал, но си направих акаунт в Paypal и пазаруване от Ebay например няма проблем.
      Изненадан съм че Visa Electron я приемат,на мен от ОББ ми казаха,че не става за интернет плащания.Сигурно има значение коя банка е издател на картата.

      Коментар


        #18
        peho написа:
        Изненадан съм че Visa Electron я приемат,на мен от ОББ ми казаха,че не става за интернет плащания.Сигурно има значение коя банка е издател на картата.
        Не се изненадвай - дебитната карта няма такса обслужване, а кредитната има. Все едно го питаш искаш ли да ти давам 40 лева на година или не Истината е че не на всякъде стават. Има кардпроцесори които приемат само кредитни карти и съответно сайтовете които ги ползват не работят с дебитни.Ето един пример: http://www.2checkout.com/community/

        Коментар


          #19
          infineon написа:
          syscop написа:
          Мога да кажа за ПИБ: MasterCard- плащане по нета - никакви проблеми, че и курса по който смятат е долу горе добър- първата година няма такса поддръжка, след това около 40 лева на година- при теглене от банкомат има комисионна някакъв процент от изтеглената сума - не е голям- плащане от ПОС терминал - няма такси, лошото е че картите са с чип и някъде нямат още устройства дето ги четат- ако погасяваш кредит, т.е. си ползвал картатa като кредитна вхоската е 5% от изпозваната сума, пращат писмо да те уведомят колко най-малко можеш да внесеш, също пращат и SMS.- можеш по нета да гледаш какво е състоянието на финансите - движения, плащания и т.н- напоследък с нея плащам като зареждам (OMV), няма таксаОт около две години я ползвам и засега съм доволен.
          Това за дебитна или за кредитна карта става въпрос?
          Кредитна
          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

          Коментар


            #20
            ilkor написа:
            peho написа:
            Изненадан съм че Visa Electron я приемат,на мен от ОББ ми казаха,че не става за интернет плащания.Сигурно има значение коя банка е издател на картата.
            Не се изненадвай - дебитната карта няма такса обслужване, а кредитната има. Все едно го питаш искаш ли да ти давам 40 лева на година или не Истината е че не на всякъде стават. Има кардпроцесори които приемат само кредитни карти и съответно сайтовете които ги ползват не работят с дебитни.Ето един пример: http://www.2checkout.com/community/
            Тя картата ми е кредитна и си я имам от преди,сега само попитах дали става за плащане през интернет и ми отговориха първоначално,че не става за навсякъде,а след това (навярно съм попитал конкретно за paypal) ми казаха че не става.А колегата беше попитал дали има опасност при плащане в интернет,има си измамници,заради това трябва да се внимава.Дори в сайта на paypal има предупреждение да се внимава дали сайта,който сте отворили наистина е оригиналният.А за онези зарибявки,които се получават в пощите,какво изобщо да си говорим,пълна измама са си.Спечелил съм бил от лотарията,ама трябва да преведа незнам си колко долара за разходи по пращането на парите,знаете ги тези няма какво да ги обеснявам различните сценарии.

            Коментар


              #21
              peho написа:
              TIP написа:
              От скоро имам Visa Electron на ПИБ по магазини и бензиностанции не съм я пробвал, но си направих акаунт в Paypal и пазаруване от Ebay например няма проблем.
              Изненадан съм че Visa Electron я приемат,на мен от ОББ ми казаха,че не става за интернет плащания.Сигурно има значение коя банка е издател на картата.
              Така е! Мисля, че има значение от коя банка е картата. Ама пък и не е проблем да си направиш две, три карти от различни банки.
              Marea Weekend HLX Jtd 110

              oO(_)____////____(_)Oo

              Коментар


                #22
                peho написа:
                TIP написа:
                От скоро имам Visa Electron на ПИБ по магазини и бензиностанции не съм я пробвал, но си направих акаунт в Paypal и пазаруване от Ebay например няма проблем.
                Изненадан съм че Visa Electron я приемат,на мен от ОББ ми казаха,че не става за интернет плащания.Сигурно има значение коя банка е издател на картата.
                Днес си направих карта visa в прокредитбанкКазаха ми че става и за международни разплащания.И още 5 години няма да имам такса от който и банкомат да тегля.Дали тази карта може да се ползва за парични преводи- в смисъл в друг град на България да ми преведат пари и аз да мога да си ги тегля в София? Има ли такси при такова ползване?
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #23
                  Visa Electron на ПИБ бачка с възможно всички системи в нета Гаранция от личен опит

                  Коментар


                    #24
                    Значи аз си изкарах карта от ПИБ и наистина нямат никакви такси, на мен ми трябва за онлайн залагане, и понякога за разплащане. За лихвите не знам, защото никога не се задържат пари в нея Пари могат да се внесат във всеки клон на банката, като си кажеш ЕГН-то. Аз винаги си внасям в клона в Халите, и винаги са ме посрещали усмихнати и приятни хора. Като цяло не мога да кажа, че съм сгрешил с избора си на банка Ако имаш въпроси питай :D
                    Fiat Bravo 1.4 12v

                    Коментар


                      #25
                      Има една далавера.Значи отивате в ДСК и си изкарвате там дебитни Виза Електрон или Маестро.Тъпото - те не са БОРИКА и не стават примерно за иПей.Ама има далавера, даже две.Към сметката към която имате примерно Виза Електрона попълвате един формуляр и си изкарвате Виртуална кредитна карта Виза или Мастер Кард.След това тази виртуална карта през електронното банкиране й превеждате точно толкова пари, колкото ще превеждате в чужбина и си на 100% сигурен, че не могат да те прецакат. Защото просто няма какво да теглят от нея ако я "хакнат" защото просто не е кредитна а се съобразява с лимита който й е под сметката. Защото реално виртуалната Виза е в отделна сметка от тази която ти е реално към дебитната карта Дано съм го изразил добре и тези, които им трябва международни регистрации, плащания и подобни да могат да се възползват.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        Да това напоследък е доста честа практика от чужди банки. Имам познат в Щатите който преди всяко пазаруване в интернет изпраща СМС на банката и тя му връща генериран номер на виртуална карта заредена точно със сумата която е написал в СМС-а. Този номер може да се ползва само веднъж и после е невалиден. Неудобното е че всеки път трябва да се пише и номера на картатат защото е различен но сигурността иска жертви В ПИБ ако не се лъжа със всяка карта Маестро заявена през интернет ти издават и една Виза Електрон.

                        Коментар


                          #27
                          Аз ползвам точно такава виртуал виза на ДСК и съм много доволен. До сега не са ми отказали от никъде плащане с нея. А зареждането го правя непосредствено преди самото плащане така че грешка да ти дръпнат париките не може да стане. А и почти всички плащания които се налага да правя са точно през нета самолетни билети зареждане на VOIP, търгове и т.н Така че винаги имаш нет по ръка да я заредиш. Имаш и опция да ти изпратят когато има извършено плащане. Кум другата сметка ти отварят и разплащателна която пак на същия принцип си е все празна и от там си плащаш тока телефоните водата.
                          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                          http://vbox7.com/play:124bedab

                          Коментар


                            #28
                            изкарай си виза на ЦКБ ,пък аз после ще те науча да играеш хазарт в интернет
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар

                            Working...
                            X