Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде и как се вади паспорт за газова уредба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде и как се вади паспорт за газова уредба

    От известно време карам Панда 1.2 с фабрична метанова уредба и днеска на една метанстанция ме питаха къде ми е стикера/паспорта. Имам оранжев стикер GAS на задното стъкло, но човека ми каза, че бил друг. Каза ми да мина през някой пункт "Годишни прегледи", но като влязох в един ми казаха, че не се вади при тях.Та въпроса ми е къде се вади този паспорт и какви документи са необходими?Благодаря

    #2
    Потърси в гугъл за адреси в София, бутилките по принцип се преглеждат (не знам къде и как) веднъж на 5 години, а всяка година си кихаш по 25лв за годишен техн. преглед на уредбата.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      на мен ми направиха на Год.Преглед паспорта ..
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        и на мен вчера не искаха да ми заредят газ на бензиностанция ЕКО заради това че ми е изтекъл прегледа на газовата, във пловдив знам само едно място /до затвора / и там беше митинг явно са ги подгонили нещо ПС някой от пловдив да помогне къде другаде правят такива прегледи без да се чака :D
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Сефте чувам някой да не иска на газстанция да зареди газ, защото не била мина преглед. Аз моята уредба даже няма да я регистрирам, даже ще я направя добре скрита, за да не ме занимават с глупости. А по темата, колега, върви в прегледа на СБА и там ще ти издадат и книжка и всичко, прегледа и книжката струват 12лв.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Това се прави в оторизираните газ-сервизи. Аз го направих миналия месец срещу 30лв.
            Bravo 1.6/16V ... и на газ

            Коментар


              #7
              Ясно, мерси.Нещо лепили се на самата бутилка, че моите са под купето добре затворени с ламарини, т.е няма почти никакъв достъп. А и тази книжка трябва ли да се носи, защото до колкото разбрах явно е минала(има стикер GAS на стъклото), но книжката явно е загубена.

              Коментар


                #8
                Греша ли или преди в профила ти пишеше Младост? Ако е така ( ако не греша ), в СБА Младост мисля, че могат да ти помогнат.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  Преди да, вече е по-скоро околностите Вече съм сигурен, че е минала, но книжката е загубена или поне не може да се открие.Само ме интересува проблем ли е да не се носи с другите документи.

                  Коментар


                    #10
                    vital написа:
                    Преди да, вече е по-скоро околностите Вече съм сигурен, че е минала, но книжката е загубена или поне не може да се открие.Само ме интересува проблем ли е да не се носи с другите документи.
                    Мисля, че е. Доколкото са ми казвали, ако не е регистрирана газовата могат да те спрат от движение. В СБА Младост има газаджия, аз там регистрирах моята газова. Но паспортът ми го даде колегата Янис когато ми я сложи.По-добре си извади паспорт, че кой знае какви главоболия можеш да имаш заради липсата му.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      vital написа:
                      Ясно, мерси.Нещо лепили се на самата бутилка, че моите са под купето добре затворени с ламарини, т.е няма почти никакъв достъп. А и тази книжка трябва ли да се носи, защото до колкото разбрах явно е минала(има стикер GAS на стъклото), но книжката явно е загубена.
                      Да, на бутилката се лепи нещо между стикер или етикет, на който е отбелязана датата на прегледа, името на фирмата, печата. А паспорта(книжката), който ще ти издадат трябва да ти стои в колата - при евентуална проверка.
                      Bravo 1.6/16V ... и на газ

                      Коментар


                        #12
                        Не съм чел разните шибани наредби, но тези паспорти не се ли отнасят САМО за допълнително монтираните газови уредби!? Ебаси парадокса...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          Не съм чел разните шибани наредби, но тези паспорти не се ли отнасят САМО за допълнително монтираните газови уредби!? Ебаси парадокса...
                          Днеска минах през едно СБА и ми казаха, че оранжевия GAS ми стига. Уж нямало кой да гледа, след като колата е (почти)нова. Като имам време сега ваканцията ще мина да си направя щом е за 5год си заслужава.Благодаря на всички.

                          Коментар

                          Working...
                          X