Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стотачка залог в гонка на смъртта - от в. Стандарт.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стотачка залог в гонка на смъртта - от в. Стандарт.

    Драг рейсинг (дърпане - от англ. език) е състезание между два автмобила със старт от спряло положение, на дистанция 200 или 400 метра. Победител е този, който пръв пресече финала. Това е простото и кратко определението за играта на смъртта, която автоджигитите у нас практикуват. Вместо върху писта обаче любителите на адреналина летят по отсечка между два светофара на някой привидно безлюден булевард. В нощта на фаталния петък, 13 -и "Опел Калибра" с двама младежи (17 и 19 г.) се носи с над 150 км в час по Илиенско шосе в София. В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха. Немското возило отскача като футболна топка и се забива некотролируемо в метална ограда в района на Военната рампа. От зверския удар колата се самозапалва. Пожарникарите и медицинските екипи, пристигнали на мястото, едва успяват да извадят овъгления труп на младия шофьор от ламаринената гробница. Неговият спътник щастливо изхвърча през прозореца и оцелява. По непотвърдена до днес информация тежкият инцидент е в резултат на среднощно надбягване, каквито често се организират в столицата. От полицията категорично отрекоха. "Не са участвали в никаква гонка. Ние имаме там и камери за видеонаблюдение", заяви говорителят на КАТ Любка Маринова.Хора, работещи на близката бензиностанция обаче, разказаха, че зад калибрата с бясна скорост е летяла друга кола. Секунди преди фаталния финиш на гонката, вторият "отбор" дори не е спрял да окаже първа помощ на изхвърчалото през прозореца момче. Източници на "Стандарт" разкриха, че това не е странно, защото момчетата вероятно не са се познавали. "Обичайна практика е във форумите на автосайтовете да се организират среднощни ралита. Срещата се уговаря в рамките на 2-3 дни. Примерно в понеделник аз пиша: "Имам "Фиат Браво" 16 винтила. Чакам някой да ме дръпне срещу 100 лева. До сряда все някой ми се обажда на GSM-a, който съм оставил под обявата", обяснява 23-годишен младеж редовен участник в рундовете на смъртта. Той сподели, че не го прави заради парите, а за тръпката. "Тия 100 лева няма да ме оправят до никъде. Не стигат дори за оптичен тунинг на огледалото. Но ако не посоча сума, вероятността да ми се закачи човек става много малка", добави състезателят на свободна практика, чийто псевдоним е Добстър. Офертите непрекъснато сменяли сайта. Първо били в dir.bg в подкатегория клубове. След като администраторите ги подгонили, бензиновите рицари започнали да си хвърлят ръкавицитe във фирмените интернет страници на различните марки. В обява в автосайта fiat.bg, публикувана на 16 юни в 22.29 "neemo" е написал: "Здравейте, фенчета на марката "Фиат". Карам "Фиат Пунто МК2" (постарал съм се и смея да твърдя, че върви доста)". В разговора по-надолу мераклиите за спринт разпитват собственика на пунтото за техническите данни на колата. Най-вече искат гаранции, че под капака не е скрил турбо. Накрая потребителят Zarkov кандисва - "В момента колата ми е в сервиз - имаше лек инцидент с предното стъкло в събота или неделя трябва да е при мен. Може да измислим нещо и да направим 1-2 дължини на Бояна!". Автоманиаците използват форумите и да разменят актуална пътна информация. Като например на кой булевард в кои часове дебнат ченгета. И в кои времеви прозорци трафикът позволява да правят "дърпаница". Истинските фенове на гонките обаче коментират, че откакто отворили пистата в Божурище за легални състезания, вече не смеят да дърпат дявола за опашката по градските улици. От МВР заявиха, че преди камикадзетата са се надпреварвали по бул. "България", но след няколко смъртни случая се отказали сами. "Обикновено се събират в петък и събота между 22,30 и 23 часа около бензиностанцията на OMV на бул. "Рожен". При "Заводска среща" също. Профилактично ги наблюдаваме, като слагаме патрул в тези райони", заявиха от направление Пътна полиция в София. Щом видели полицейската кола, шумахеровците отбивали или завивали в обратна посока. Когато си устройвали сбирки по клубове (Опел, Форд и н.т.), се събирали и по 50 коли. Обикновенно ченгетата им съставят актове без книжка за съответната катергория. Често шофьорите са дрогирани или пияни и се държат агресивно, разказаха катаджиите. автор: Любомир Старидолски
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    #2
    Поне вече съм известен за жалост още нямам изяви!http://paper.standartnews.com/bg/art...article=236751
    >>> PUNTO POWER - HGT<<<

    Коментар


      #3
      "...В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха..." . . .
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        нямат ли си нещо по интересно да пишат, ми гонят се като няма кой да ги спира ... ... Често шофьорите са дрогирани или пияни и се държат агресивно, разказаха катаджиите.... да аз редовно на сбирките идвам фиркан и надрусан ..
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          zarcov написа:
          Поне вече съм известен
          не е смешно Зарко, никак даже ..... това момче е на нашите години и просто е имал лошия късмет това да се случи на него, а не на теб или на мен ....R.I.P http://vbox7.com/play:0a50ab2e /заслушай се в текста /
          Jimy написа:
          "...В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха..." . . .
          @Jimy, сигурен съм, че разбираш какво се има предвид, всички знаем какви са пътищата в БГ.... за съжаление

          Коментар


            #6
            Rigel написа:
            zarcov написа:
            Поне вече съм известен
            не е смешно Зарко, никак даже ..... това момче е на нашите години и просто е имал лошия късмет това да се случи на него, а не на теб или на мен ....R.I.P http://vbox7.com/play:0a50ab2e /заслушай се в текста /
            Jimy написа:
            "...В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха..." . . .
            @Jimy, сигурен съм, че разбираш какво се има предвид, всички знаем какви са пътищата в БГ.... за съжаление
            Бог да го прости момчето...Трагедия...Но със 150 км./ч. по Илиенско шосе е самоубийство.
            Brava 1.6 16v ELX 2001г.
            Punto М2 1.2 SX 2000г.
            МРАЗЯ НАП!!!

            Коментар


              #7
              !

              За гонките си има места. Наистина много жалко за момчето, лека му пръст. Но с такава скорост, в града е както каза колегата САМОУБИЙСТВО!
              EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
              Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
              ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
              Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

              Коментар


                #8
                Rigel написа:
                zarcov написа:
                Поне вече съм известен
                не е смешно Зарко, никак даже ..... това момче е на нашите години и просто е имал лошия късмет това да се случи на него, а не на теб или на мен ....R.I.P http://vbox7.com/play:0a50ab2e /заслушай се в текста /
                Jimy написа:
                "...В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха..." . . .
                @Jimy, сигурен съм, че разбираш какво се има предвид, всички знаем какви са пътищата в БГ.... за съжаление
                В статията пише за мен, затова казах че вече съм известен!!! Не съм казал нищо лошо и лека му пръст на момчето.
                >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                Коментар


                  #9
                  Наистина голяма трагедия ама това е не само самоубийство, но и можеше да убие и някой напълно невинен и нищо неподозиращ страничен човек. Еми айде да се спрат вече тези "бързи и яростни" по улиците. Има си места за гонки, но улиците не са такива.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    zarcov написа:
                    Поне вече съм известен за жалост още нямам изяви!http://paper.standartnews.com/bg/art...article=236751
                    Ти си ИДИОТ! Много ти знае устата... Сега като ти вземат книжката и почнат да те викат в полицията... ще те видим колко си отворен.
                    Fiat Bravo 1.9 TD100

                    Коментар


                      #11
                      Rigel написа:
                      Jimy написа:
                      "...В една от бабуните на асфалта гумите увисват за секунда във въздуха..." . . .
                      @Jimy, сигурен съм, че разбираш какво се има предвид, всички знаем какви са пътищата в БГ.... за съжаление
                      И слава Богу, че са в такова състояние иначе автофорумите щеше да са като средна страница на всекидневник.... Който бързо живее, бързо си отива....

                      Коментар


                        #12
                        Anaboliy написа:
                        Сега като ти вземат книжката и почнат да те викат в полицията... ще те видим колко си отворен.
                        Това, че ще му вземат книжката е най-малкия проблем..По-големия проблем на тия "майстори" е като се вземат на сериозно и след това отиват или в болница, или в гробищата (Не дай си Боже!!!!).А най-големия им проблем е ако убият невинни хора...(Не дай си Боже!!!!).Що за лудост е това не мога да разбера?! Какво на кой показват? Трагично е и е жалко....
                        Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                        Punto М2 1.2 SX 2000г.
                        МРАЗЯ НАП!!!

                        Коментар


                          #13
                          Момчето което загина на 18 годишна възраст е внук на сестрата наколегата ми! Вчера човека беше на погребение! Лека му пръст на детето!

                          Коментар


                            #14
                            zarcov написа:
                            Поне вече съм известен за жалост още нямам изяви!http://paper.standartnews.com/bg/art...article=236751
                            Не си известен ти си много просто момче.

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Момчето което загина на 18 годишна възраст е внук на сестрата наколегата ми! Вчера човека беше на погребение! Лека му пръст на детето!
                              Лека му пръст и Бог да го прости...
                              Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                              Punto М2 1.2 SX 2000г.
                              МРАЗЯ НАП!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X