Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за промивка на двигател ЛИКИ МОЛИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за промивка на двигател ЛИКИ МОЛИ

    Някой използвал ли е тази добавка и има ли ефект. На упътването пише, че след сипване на добавката пробега е от 100 до 300 км. след това се сменя смаслото - целта е да се отмие нагара в двигателя. Ако темата се повтаря моля да ме извините - като написах в търсачката добавки или добавка излезнаха само 4-ри теми в които нищо не пишеше за подобен вид добавки
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Re: Добавка за промивка на двигател ЛИКИ МОЛИ

    NewUser написа:
    Някой използвал ли е тази добавка и има ли ефект. На упътването пише, че след сипване на добавката пробега е от 100 до 300 км. след това се сменя смаслото - целта е да се отмие нагара в двигателя. Ако темата се повтаря моля да ме извините - като написах в търсачката добавки или добавка излезнаха само 4-ри теми в които нищо не пишеше за подобен вид добавки
    ползвах я последния път , НО бързах и карах само 60 км - после смених маслото.не знам дали има ефенкт но няма дефект - за 60 км поне сега ще пробвам Валволин-а за 5 минути е

    Коментар


      #3
      Аз мисля да използвам промивното масло на приста - 4 литра за 18 лева по бензиностанциите петрол.

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Аз мисля да използвам промивното масло на приста - 4 литра за 18 лева по бензиностанциите петрол.
        Не знам ? Това май е около 0,5 литра и е 16 лв. това 4 лиъра за 18 лв. едва ли ще е стока
        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

        Коментар


          #5
          Всъщност то даже е по-скъпо от ликимолито. Нали не мислиш че разфасовка от 4 литра ще си я сипвам на порции по 1/2? Онези 4 литра ги сипваш СЛЕД като източиш старото масло, а това от 1/2 литър го сипваш ВЪВ старото масло. От тази гледна точка - аз ще направя промивка за 18 лева, а ти за 16. Е това от 16 едва ли ще е стока.

          Коментар


            #6
            и аз съм се насочил към промивното масло все пак всичката течност ще има за функция да промие. а и хит ко към това ме насочи. въпреки че.... в последно време хич не съм доволен от пристите- това ми е първа кола с хидравлнични повдигачи като стане на 6000 км маслото и почват да лопат повдигачите, въпреки че маслото е най-скъпата приста. иначе вече 5 години все такива масла слагам и грижи не съм имал...то и какви да имам де, надявам се промивното да го бива. казват, че най-добре след промивката с масло да се свали картера и почисти
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              и аз съм се насочил към промивното масло все пак всичката течност ще има за функция да промие. а и хит ко към това ме насочи. въпреки че.... в последно време хич не съм доволен от пристите- това ми е първа кола с хидравлнични повдигачи като стане на 6000 км маслото и почват да лопат повдигачите, въпреки че маслото е най-скъпата приста. иначе вече 5 години все такива масла слагам и грижи не съм имал...то и какви да имам де, надявам се промивното да го бива. казват, че най-добре след промивката с масло да се свали картера и почисти
              на едно приятелче дето оня ден взе кола от Италия - вътре като бръкнеш през капачката за доливане е КИР,та неговия монтьор му казал за следния случай :сипали да промиват (не помня с кво дали с масло или с добавка) и ВСИЧКИ парцали залепени по капака на клапаните и картера се отлепили и му запушили маслената помпа - резултата бил - основен ремонт на двигателя.имаше един ентусиаст с тема за това как промива 2 часа с хидравлично масло ,ама за промивното на приста доколкото знам е за 5 минути . ха сега ако някой каже къв е извода имам една резерва относно запушването на маслената помпа - ми нали ТРЯБВА да светне лампата ??според мен извода е - за задръстена кола - сваляш картер + капак клапани и ги миеш на пароструйка - да паднат парцалите,- сглобяваш-сипваш масло за промивка -Приста май - с нов филтър-промиваш- изцеждаш ХУБАВО- слагаш нов филтър + ново масло а за горе долу поддържана кола:-сипваш масло за промивка -Приста май - с нов филтър-промиваш- изцеждаш ХУБАВО- слагаш нов филтър + ново маслочух и за трети вариант1. се промива с добавка Валволин2. изцежда се и се промива с маслото за промивка на Приста3. сипва се новото п.с. ииии и поста написах , улях се

              Коментар

              Working...
              X