Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имммммам вече ФИАТ и няколко въпроса !!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имммммам вече ФИАТ и няколко въпроса !!!!!

    Здравейте колеги от форума!1-во да се похваля...Търсих и намерих това което исках ...Имам си ве4е ФИАТ Брава 1.6 ,16V , небесносин металик, 4м 2001г ,182 000км...идеята ми беше да е след 98г ,но това което намерих ме прави пове4е от доволен ... , ще добавя цената му,която е нормално да изненада доста хора ...беше 4 800,но в крайна сметка заковахме на 4 000! малко външни и вътрешни забелешки,но за тях се прави компромис при тези х-ки на колата,примерно има леки драскотини,преден ляв халоген пукната конзола...предно стъкло около 10см пукнато долу в дясно(гледано от мястото на шофьора) и задния номер 4укнат от тегли4 леки4ко...ммм не светеше 3я стоп(които оправих благодарение на 1 тема във форума ) ,така 4е ве4е ви 4увствам близки !Халогените не ми светят и се губи бавната степен на 4иста4ките,за което разбрах скоро,благодарение на валежите...и последно вътрешно имам пукнати леко пластмасовите прагове които са то4но до седалките...както 4етете не са малко нещата ,но и не са толкова фрапиращи(все пак заради тях заковах цена от 4 000лв. Има пълно каско колата,като е палтено 1вата вноска до юли месец,тъй 4е ще плащам сега 2ро полугодие...нямаше винетка,тъй 4е си зех годи6на...2-ро... относно колата --> направих си пълно обслужване,като към него съм добавил накладки и свещи(ако влизат и те към обслужването нов съм простете ) ...3-то...трябват ми лети джанти и летни гуми ...но тва е др тема...засега съм сложил таз4ета и е добре ...основното сега е 4е и Светна ЛАМБДА СОНДАТА,имам си идея кво прави тя ,но искам и вашето мнение относно може ли да имам проблем с катализатоа,майстор познат ми каза 4е се съмнява за това заради някъв шум който 4увал,та ме стресна с една евентуална цена тъй като бил свързан катализатора с колекторите и сакса и ставало голямо пар4е евентуално за ремонт и цена ми каза 1 300лв ...4-то... Много бих искал някой от вас мом4ета и по-пораснали ве4е мом4ета да ми погледне колата дда ми даде от 1ва ръка малко инфо и дори да покараме заедно за да 4уе и той за кво става дума...от пловдив съм и знам 4е има мн пи4ове тука .. Идеи приемам всякакви ... Благодаря на всеки който ще отговори и приемам вси4ки мнения били те КРИТИЧНИ много или малко ...все пак положителната критика си е добър съвет !
    ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

    #2
    Това дето ти свети нее сондата а лампата за инжекциона.Можеш да отидеш на някоя от срещите на форума да я погледнат колегите.Но най добре и направи една диагностика.И тоя "майстор" бая иска да те издялка.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Да, така е - това е "контролна лампа" за двигателя и отговаря за хиляди проблеми и може да светне поради хиляди причини - някои сериозни, други не чак толкова. Може да е датчик, може нещо много по-гадно. Иди на диагностика в добър сервиз - ще ти кажат какъв сигнал дава компютъра, какво трябва да се смени и колко ще струва. Но е несериозно някой да даде цена без да е направил диагностика. Освен ако не си го питал да ти каже най-страшното Не ща да те плаша, но явно този, който я е продавал е искал да се отърве от нея и само е занулил грешките за да не свети лампата докато я продава. Късмет!!!
      She was only a whisky maker but he loved her still.

      Коментар


        #4
        точно от това се притеснявам предвид ниската цена за която я взех ... да не би да има добре скрит но голям проблем ...но такъв мерак имах за Брава...а относно майстора вси4ко бе6е по-скоро предположение ...исках само да проверя възможно ли е да се окаже вярно а не дали е то4но тва
        ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

        Коментар


          #5
          Честито колега,Я си провери VIN-а, че нещо ме съмнява колата да е от м.11.2001г.http://vin.alfaromeo-bg.com/
          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
          Punto М2 1.2 SX 2000г.
          МРАЗЯ НАП!!!

          Коментар


            #6
            Колега,защосе хващате на дребни тарикати.Кола 2001 г за 4 хиляди,а и 800 лв как се смъкват?Дано нямаш сериозни проблеми с колата!
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #7
              bicho1976 написа:
              Колега,защосе хващате на дребни тарикати.Кола 2001 г за 4 хиляди,а и 800 лв как се смъкват?Дано нямаш сериозни проблеми с колата!
              И на мен тая цена ми се вижда абсурдна...дано не е някой кошник, дето ще иска 2 бона за ремонти...
              Brava 1.6 16v ELX 2001г.
              Punto М2 1.2 SX 2000г.
              МРАЗЯ НАП!!!

              Коментар


                #8
                мерси за ВИН проверката,но нещо т.е. нищо не ми излиза като въведа номера а за да съм сиг ВИН е номера посо4ен в талоните като (Е) ,защото др е номера на двигателя
                ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                Коментар


                  #9
                  NEOSI правилно се съмняваш ,нзм каде съм гледал но всъщност е 4м а не 11м кактоо съм посочил
                  ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                  Коментар


                    #10
                    VIN-a започва с ZFA...
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      и при мене нищо не излиза... пък мойта реално е 2000 11 месецпък по дукоменти 2002 11 месецпри другите бачка ли ?
                      Fiat Brava 1.6 16V 2001

                      Не на войната по пътищата !
                      http://media.causes.com/ribbon/478500

                      Коментар


                        #12
                        да със ZFA но на проверката излизат няколко х-ки но без инфо ...само на посл ред има едно "-" тире ...
                        ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                        Коментар


                          #13
                          ivan_dmx написа:
                          и при мене нищо не излиза... пък мойта реално е 2000 11 месецпък по дукоменти 2002 11 месецпри другите бачка ли ?
                          Бря....и при мен нищо не излиза....а преди си бачкаше
                          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                          Punto М2 1.2 SX 2000г.
                          МРАЗЯ НАП!!!

                          Коментар


                            #14
                            явно не работи в момента
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              на талона малкия понеже съм на ба4кане и нямам големия ... в категория (В) ли е датата на производство ? 11.04.2001 е моята
                              ---- ФИАТ БРАВА 1.6 16V 2000г ----

                              Коментар

                              Working...
                              X