Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Околовръстен път на Казанлък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Околовръстен път на Казанлък

    За бога колеги не използвайте околовръстния път на Казанлък , пълен е с неприатни изненади и ако искате да останете с здрава кола просто минете през града ще ви забави с около 10мин. но поне има голяма вероятност да останете със здрав автомобил.През годините бяха правени много проекти но се хвърляха пари на вятъра и нищо съществено не се направи.Днес за пореден път пострадах при преминаване от там но този път по-тежко.Какво стана след обилния валеж част от пътната настилка е изчезнала и се е отворила дупка с дълбочина 50см. дължина 3-4м. ширина около 2-3м. но това не е всичко , дупката се намираше под вода , до тук става ли ви ясно за какво става въпрос.Минавам днес от там виждам Тир на около 200м. които беше намалил но му изгаснаха стоповете и започна да ускорява.Приближавам прилична по размери локва , намалявам и включих на 1-ва и започнах да навлизам в локвата с около 20км./ч. като се придържах към по плитката и част до бордюра който разделя двете платна и изведнъж колата рязко се наклони и потъна почити до половината на десните врати вратите като левите колела си останаха на нивото на асфалта , последва силен удар на метал колата подскочи нагоре усетих колко е корав тавана :D и с това излязах от скритата под вода дупка.Когата излязах от локвата се чуваше как спада гума , спрях слязах да видя какво е станало оказа се че и двете гуми спадат предната гума беше спряла в положение в което ясно се виждаше колко е огъната джантата и разцепена чисто нова 195/55/15 гума "Спортива".Задната беше само огъната джантата но утре майстора на вулканизатора ще каже дали става.В същия момент докато оглеждам щетите Пежо 405 повтори моята маневра и излезе с вратите напред от дупката , горкия човечец беше пребледнял и неможеше да си запали цигарата така трепереше .Това не е всичко за 5мин. станахме 4 пострадали автомобила.Обадих се на 166 защото ми трябвашае протокол за каското от там ме увериха че дежурна кола ще престигне до пет, десет минути , дойде след 40мин.от пострадалите само аз се оказах с каско.Това бяха примеждията ми днес добре че сме живи и здрави в колата с мен пътуваха женами и децата ми , настръхвам като си помисля какво можеше да стане.Каква е равносметката плащаме Г.О. , данък ,винетка и получаваш това в райна сметка.Въпроса ми е мога ли на базата на протокола да съдя общината за нейната немърливост, ако има колеги юристи да помагат с консултация.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    Ужас... това би прочел в очите ми ако ме беше видял как реагирах на написаното от теб!За жалост НЕ само там ситуацията е такава Смятам,че ако всеки един собственик на МПС спре да плаща данъци в един момент нашата държава и принадлежащите към нея институции ще се принудят да вземат незабавни мерки!Все пак държавата НЕ може да наложи глоба на примерно 3 000 000 милиона собственици на МПС не платили данъка си!Радвай се че малкото зло е станало,добре че няма пострадали!
    НЕ на безразсъдното шофиране!

    Коментар


      #3
      Добре че жена ти и децата са добре и пак ще си малко по-спокоен че имаш каско но жалко за другите пострадали ...
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Добре, че сте живи и здрави с трите деца!!! Пази Боже!Не съм юрист, но съм на следното мнение:Ако си покриеш щетите сам и в протокола ясно са посочени щетите за ПТП, можеш да съдиш общината.Ако застрахователят ти покрие щетите, тогава би трябвало той да има право на регресивен иск към общината.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Отивам да проверя за каква яма става дума може и да снимам.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Казанлък

            Благодаря за съвета, често пътувам дотам и понякога влизам/излизам в града през околовръстното (за/от София), вече ще знам Предишния път ми направи впечатление, че тъкмо за великденските празници бяха затворили главния изход от града към връх Шипка (кръстовището до Розариума) , което си е излаза за Северна БългарияИ аз и още доста коли и автобуси се лутахме по разни осеяни с брутални дупки тесни улички докато успеем да се измъкнем от града, без табели без нищо...Уж града живна сериозно - според мен си стана един от най-хубавите градове в Бг, оправиха центъра, Скобелевска, гарата, а така да се излагат ...

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Отивам да проверя за каква яма става дума може и да снимам.
              Снимай и показвай да видя в какво съм затънал. Човека от пътното който нагази в локвата с цел да провери какво е положението ми каза че липсва част от асфалта , а полицая му каза да изпратят един камион с баластра да напълнят дупката
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                бах мааму :D аз чак невервам. ти голям апокалипсис го описа бе човек
                Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                Коментар


                  #9
                  Ами ела в някой по-мъничък квартал на Стара Загора или друг град и виж кви кратери има,не е за вярване
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    На кое от трите снимки е твоето място?И трите места вече са обозначени със знаци.Пътувал си в посока Карлово нали?
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      На кое от трите снимки е твоето място?И трите места вече са обозначени със знаци.Пътувал си в посока Карлово нали?
                      Не е първата снимка защото на 100-200м. след локвата има нещо като прелез линия.Повече ми прилича на втората или третата но водата беше заляла и двете платна и беше в пъти повече така че се концентрирам повече към тях.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        Това е ужасно аз преди време от дълбоки дупки под вода изкривих 3 джанти и незнам как гумите не се спукаха!
                        НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

                        Коментар


                          #13
                          Atanas71 написа:
                          Tornado написа:
                          На кое от трите снимки е твоето място?И трите места вече са обозначени със знаци.Пътувал си в посока Карлово нали?
                          Не е първата снимка защото на 100-200м. след локвата има нещо като прелез линия.Повече ми прилича на втората или третата но водата беше заляла и двете платна и беше в пъти повече така че се концентрирам повече към тях.
                          Точно втората снимка си е след тази локва малко по нататък е прелеза който не се използва.А и сега се замислих над размерите които си дал за дупката.Ако беше с тези които си посочил щеше да бъдеш накиснат трайно там.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            Atanas71 написа:
                            Tornado написа:
                            На кое от трите снимки е твоето място?И трите места вече са обозначени със знаци.Пътувал си в посока Карлово нали?
                            Не е първата снимка защото на 100-200м. след локвата има нещо като прелез линия.Повече ми прилича на втората или третата но водата беше заляла и двете платна и беше в пъти повече така че се концентрирам повече към тях.
                            Точно втората снимка си е след тази локва малко по нататък е прелеза който не се използва.А и сега се замислих над размерите които си дал за дупката.Ако беше с тези които си посочил щеше да бъдеш накиснат трайно там.
                            Това го обесняваше човека от Пътното на полицая който беше дошъл на местото.Човека нагази и с една летва започна да опипва дъното тогава чух как каза на полицая за размера . Несъм влязал в вира които беше станал да меря с ролетка :D но както и да е. Какво е положението там сега ? Не е ли изплувала капачка за 15-ка на Мареа едната джанта стана добре днес момчетата я изправиха отлично .Носих я в фирмата която работя да я пуснат на ултразвук и ОТК -то каза че няма микропукнатини всичко е 6.
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              В Казанлък на главните улици няма маркировка,а да не говорим за спрените автомобили по улиците.Единствения хубав очастак е до Кремона.
                              Fiat Bravo 1.9 jtd 105

                              Коментар

                              Working...
                              X