Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ започва акция "Светлина" - оправете си фаровете!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    КАТ започва акция "Светлина" - оправете си фаровете!

    По радиото чух че освен светлините, ще се проверява и дали летните гуми са подменени със зимни такива.Глобата била 40лв., но не уточниха - на гума, или общо...!?Това не е ли малко "крайно"...? Аз примерно в момента не мога да заделя пари за зимни гуми... И въпреки че още не е паднал снега и улиците са сухи, ще ми праскат глоби при всяко спиране ли?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
    1997 Brava 1.6, 16V

    #2
    Crash73 написа:
    По радиото чух че освен светлините, ще се проверява и дали летните гуми са подменени със зимни такива.Глобата била 40лв., но не уточниха - на гума, или общо...!?Това не е ли малко "крайно"...? Аз примерно в момента не мога да заделя пари за зимни гуми... И въпреки че още не е паднал снега и улиците са сухи, ще ми праскат глоби при всяко спиране ли?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
    в БГ до колкото знам няма закон който да задължава използване на зимни гуми а още по малко и дата кога трябва да стане замяната така че това ако е истина пак някви своеволия са си позволили господата
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Crash73 написа:
      По радиото чух че освен светлините, ще се проверява и дали летните гуми са подменени със зимни такива.Глобата била 40лв., но не уточниха - на гума, или общо...!?Това не е ли малко "крайно"...? Аз примерно в момента не мога да заделя пари за зимни гуми... И въпреки че още не е паднал снега и улиците са сухи, ще ми праскат глоби при всяко спиране ли?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
      Зимните гуми не са само за сняг, а за температури под 7 градуса.Освен това дали ще караш с летни или зимни е по-важно за теб, твоята и на пътниците в колата сигурност, а глобите са друг въпрос.Също така ако имаш каско, наравил си ПТП и особенно ако ти си виновен (пази боже) застрахователя може да ти направи проблем, че не си бил с подходящи за сезона гуми и да не казвам голяма дума, но може да се стигне до там, че да не ти платят нищо.А относно за светлините, мисля че трябва да правят и глоби на абригените които не си включват светлините при мрачно време и са доста голяма заплаха за ПТП-та, а за тези които карат и вечер градско, дори без да включат габарити коментара е излишен (да им вземат книжките)

      Коментар


        #4
        Яки фарове и нови гуми - това е истната. Пари за ядене може да няма но за фиата има
        The world belongs to those who dare to be first

        Коментар


          #5
          2fast написа:
          Яки фарове и нови гуми - това е истната. Пари за ядене може да няма но за фиата има
          Да, ама знаеш ли как звучи последното изречение от устата на жената? Като АПОКАЛИПСИС!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Преди няколко дни беше към 19-20 часа един малоумник го гледам кара срещу мен без фарове. Започвам да го псувам разминава ме се и поглеждам в огледалото. Отдзад му светеше единия габарит ли се казава не знам. Бахти тъпанара такъф спираш го и бокс до кат диша
            Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
            Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
            Совалката средно на LPG
            Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

            Коментар


              #7
              Crash73 написа:
              По радиото чух че освен светлините, ще се проверява и дали летните гуми са подменени със зимни такива.Глобата била 40лв., но не уточниха - на гума, или общо...!?Това не е ли малко "крайно"...? Аз примерно в момента не мога да заделя пари за зимни гуми... И въпреки че още не е паднал снега и улиците са сухи, ще ми праскат глоби при всяко спиране ли?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
              на гумите май им гледат височината (дълбочината) на протектора
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Да, на гумите мерят дълбочината на протектора, трябва да е повече от 1,6 мм.
                Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                Коментар


                  #9
                  И всека кука да си носи шублер
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    pinko168 написа:
                    Да, на гумите мерят дълбочината на протектора, трябва да е повече от 1,6 мм.
                    Мерят ... си ... п.....ките .......Преди три години отиваме на меоре - още бях с Ибизата ... и на 20км от Бургас ... светкат ми колеги от насрещното ... ясно ...’чичко полицай’ и карам си аз с 70 с колан и приятелката ми и тя с колан дъщерята на задната седалка - облеганата не стърчаща между двете седалки ... е нямаше сложен колан ама то и това липсваше ... и хоп - стоп палката ..... отбивам си аз с мигача и спирам културно .... документи - ОК аптечка ОК рез.гума ОК пожарогасител ОК триъгълник ОК светлини ОК добър външен вид ОК /само малко налепени мушици ... ама то от скороста / и след като всичко ОК .... ООООО я да видим тук задната дясна гума отвътрешната страна износен протектора .... а аааа не став - пишем акт - аз ОК пишете кавото щете - аз не го разписвам и това е - ще пусна жалба с какво го измерихте този ’износен’ протектор !!!! а те - пиши каквото искаш - но акта поне 50-ка ще те отнесе ... хубаво казвам аз - но трябва ви трети свидетел защотоняма да го разпиша .... и нещеш ли - насреща друг ’луноход’ и хоп спира и от вътре - хоп нещеш ли ’ДЪ БИГ БОС’ - каво става тук господа - ами те - написахме кат на господина а той не иска да го разпише - и той взема - чете - ама колеги тук няма написано по кой член и т.н ..... и те ’умничките’ вадят правилници и закони - и почва едно лудо 30-40 мин. четене и сричане .... аз се заливам от смях /е не го показвам ама се накефих/ - и накрая - ОК - писахте писахте - а след обяд ще се видим в КАТ аз с жалбата вие с акта ... и седнах и написах една жалба - ’тема по литература’ - 4 страници .... и след месец отивам да си взема нак.постановление - хоп - 15лв. за да не мога да го обжалвам в съда /мин. 20лв. са обжалваеми/ .... та така ми измериха протектора колеги и колежки ......
                    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                    Коментар


                      #11
                      А чичковците полицаи, дали са сложили зимни гуми на личните си автомобили...?
                      1997 Brava 1.6, 16V

                      Коментар


                        #12
                        А чичковците полицаи, дали са сложили зимни гуми на личните си автомобили...?
                        За гумите незнам, ама вчера гледам една полицейска Астра не и работеше единия фар и от едната страна караше само на габарити , а питам се и не търся отговор дали акция "Светлина" не трябва да започне от служебните автомобили на МВР и КАТ
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар

                        Working...
                        X