Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде паркирате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    пред нас малко зор, но все се намира, на работа е пусто и място бол, в центъра си имам няколко места, където все намирам свободно, дори да трябваа да повървя 5 мин не ми пречи, във варна също знам няколко такива места и общо взето се справям
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      В Пазарджик проблем с паркирането нямам. Не че такъв не съществува, особено в центъра е почти невъзможно да се намери място. Става дума за място, за което да не се плаща, иначе платени паркинги има колкото искаш. А и новия кмет сега се изтарикати и наслага едни бетонни кубчета на всички ниски тротоари и други любими за паркиране места в центъра. Така че паркирането без пари (т.е. да оставиш колата например цял ден, ако си на работа) в центъра на града е невъзможно. Но аз нямам проблем, защото не ходя с кола на работа, а проблемът с паркирането е само в центъра. Навсякъде другаде има къде да си оставиш колата, а после може и дори да си я намериш пак там. А пред нас вкъщи мога да паркирам и камион, имам си и гараж.Сега като стана дума за паркиране, да споделя един сериозен проблем, който ме чака другата седмица. От понеделник до сряда съм на курс за Windows Server 2008 в сградата на една държавна агенция на "Дондуков" в София. И мисля да ходя с моята кола . Знам, че паркирането по "Дондуков" е забранено, напречните малки улички "Дунав" и др. са запушени винаги, та се чудя има ли на някакво обозримо разстояние (да кажем 2-3 км. от Дондуков в посока бул. "Сливница" например) някоя нормална тиха уличка, на която мога да си оставя колата сутринта и вечерта пак да я намеря, невдигната от паяк например.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        Е що за въпрос, действаш като всички в тоя периметър, тръгваш 23 мин по-рано обикаляш до момента в който не се нагласиш.... И те така...

        Коментар


          #19
          За съжаление все по-далече от работното ми място,но пък малко самоход ~10мин не е толкова зле!
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #20
            Гараж под наем... плащам си. Много колеги и приятели ме питат що давам грешни пари за гараж за тази "кола". Аз пък им отговарям - купувам си спокойствие. Не искам нощес да скачам при всяко шумолене, аларма или пяни тинейджъри минаващи тразнит покрай блока. На работа до преди 4-5г можеше с ТИР да си намериш колкото места поискаш... ама откакто направиха района бизнес център (Антим, Мтел, Сименс....) направо стана кошмар, бетер центъра... Добре че шефа ни успя да откопчи едно игрище и го превърна в служебен паркинг, та сега си имам служебно място (N7). Не че някои колеги от време на време (предимно в летния сезон) не правят опити да го "окупират", че се пада под дърво и е сенчесто... ама ходиме да си правиме забележки и нещата пак си идват на мястото. п.п.Предлагам някой да направи тема-анкета от рода на: "Скоро метро и в Младост, ще загърбите ли ’любовницата’?"
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #21
              Значи, аз съм гласа "на частен паркинг" имайки предвид паркирането на работа в центъра на София. Имаме подземен гараж. Пред нас в Младост не е проблем щото се връщам към 16:30 и места бол. Имам, обаче огромен проблем когато отида на работа и не мога до ползвам служебния паркинг. Понеже почвам работа в 08:00, трябва да съм стигнал там най-късно 07:20 и да скитам като изоглавен по малките улички докато намеря къде да се мушна. И пак цял ден треперя, щото работя на 50 метра от паркинги и гаражи И са ме вдигали без да съм в нарушение, че даже и не искаха да ми пишат акт, но преди това ми взеха 35 кинта, де....Абе пълен ужас!!!
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #22
                snake написа:
                В Пазарджик проблем с паркирането нямам. Не че такъв не съществува, особено в центъра е почти невъзможно да се намери място. Става дума за място, за което да не се плаща, иначе платени паркинги има колкото искаш. А и новия кмет сега се изтарикати и наслага едни бетонни кубчета на всички ниски тротоари и други любими за паркиране места в центъра. Така че паркирането без пари (т.е. да оставиш колата например цял ден, ако си на работа) в центъра на града е невъзможно. Но аз нямам проблем, защото не ходя с кола на работа, а проблемът с паркирането е само в центъра. Навсякъде другаде има къде да си оставиш колата, а после може и дори да си я намериш пак там. А пред нас вкъщи мога да паркирам и камион, имам си и гараж.Сега като стана дума за паркиране, да споделя един сериозен проблем, който ме чака другата седмица. От понеделник до сряда съм на курс за Windows Server 2008 в сградата на една държавна агенция на "Дондуков" в София. И мисля да ходя с моята кола . Знам, че паркирането по "Дондуков" е забранено, напречните малки улички "Дунав" и др. са запушени винаги, та се чудя има ли на някакво обозримо разстояние (да кажем 2-3 км. от Дондуков в посока бул. "Сливница" например) някоя нормална тиха уличка, на която мога да си оставя колата сутринта и вечерта пак да я намеря, невдигната от паяк например.
                Положението в преките на Дондуков е трагедия. Работата ми е на Бенковски - първата пряка преди Раковска и Дондуков. Тя не е синя зона, но обикалям по 40 минути преди да паркирам. Съветвам те, ако пред хотела има къде да паркираш и не е далече - позлвай градски транспорт, такси, колело или каквото сметнеш за добре. Вероятността някой дедик, който е решен да възпитава хората, които отиват на работа като им троши колите, да ти направи нещо на колата като на мен е огромна - я изкъртена чистачка, я драскане...говеда мръсни! Като цяло да си знаеш - в центъра, нормална, тиха уличка, на която да си паркираш няма. Всички нормални и тихи улички вече са заети

                Коментар


                  #23
                  PASSARELLA написа:
                  Вероятността някой дедик, който е решен да възпитава хората, които отиват на работа като им троши колите, да ти направи нещо на колата като на мен е огромна - я изкъртена чистачка, я драскане...говеда мръсни! Като цяло да си знаеш - в центъра, нормална, тиха уличка, на която да си паркираш няма. Всички нормални и тихи улички вече са заети
                  Абсолютно съм съгласен! Какво се е случило с колата ти колега?
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #24
                    Аз пък в центъра гледам винаги да съм на синя зона. Не ме притеснява да си платя обаче то почти винаги няма къде, особено ако става въпрос за НДК и Витошка. А пред блока пак проблем. Не знам как стана така, но от моя вход има най-много коли и взимаме паркинга на половината блок и съседите вече пищат от къде толкова много коли. Двама мои съседи имат по 5 коли, аз имам 1 и сега още 2 ще купуваме, мой прител има 4 и гаджето му като дойде с неговата и та пак 5... А това сме 4 апартамента от 24 във входа и вечерно време паркираме един пред друг, защото просто няма къде на целия паркинг... Да не говорим, че имаме 10 коли на паркинга, които не се карат от незнам си колко години и бяхме говорили най-учтиво с тези съседи да ги преместят някъде да се освободят малко места, ама те не искат и в интерес на истината няма как да им заповядаме да го направя - просто не желаят да проявят разбиране. Стана страшно направо... Вчера бях в Пловдив, еми такова движение няма. В Пазарджик е даже още по-малко...
                    www.CarProfi-BG.com
                    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                    Най-атрактивните цени в София!

                    Коментар


                      #25
                      PASSARELLA написа:
                      Положението в преките на Дондуков е трагедия. Работата ми е на Бенковски - първата пряка преди Раковска и Дондуков. Тя не е синя зона, но обикалям по 40 минути преди да паркирам. Съветвам те, ако пред хотела има къде да паркираш и не е далече - позлвай градски транспорт, такси, колело или каквото сметнеш за добре. Вероятността някой дедик, който е решен да възпитава хората, които отиват на работа като им троши колите, да ти направи нещо на колата като на мен е огромна - я изкъртена чистачка, я драскане...говеда мръсни! Като цяло да си знаеш - в центъра, нормална, тиха уличка, на която да си паркираш няма. Всички нормални и тихи улички вече са заети
                      Проблемът е, че сме настанени чак в Банкя. И мислех да ходя на лекциите с колата до "Дондуков", но ще се откажа. По-добре колата да ми е на сигурно място на охраняем паркинг, отколкото цял ден да я мисля. Между другото ето защо аз се отказах да ходя с кола на работа. То не че работата ми е много далече от нас, но по-рано ходех. Но там, където паркирахме (междублоково пространство) има един лют дядо, който смята, че мястото е негово, макар че с нищо не му пречим. Човекът е педантичен: първо ти слага бележка под чистачките, при второ нарушение пука гуми, а след това шари със спрей или ти намазва колата с лютеница :D . Оказва се, че на по-светлите коли лютеницата се просмуква в боята и няма измиване. Много народ пропищя от него, даже и пистолети се вадиха един път.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        snake написа:
                        Но там, където паркирахме (междублоково пространство) има един лют дядо, който смята, че мястото е негово, макар че с нищо не му пречим. Човекът е педантичен: първо ти слага бележка под чистачките, при второ нарушение пука гуми, а след това шари със спрей или ти намазва колата с лютеница :D . Оказва се, че на по-светлите коли лютеницата се просмуква в боята и няма измиване. Много народ пропищя от него, даже и пистолети се вадиха един път.
                        Няма ли кой да пребие това говедо?
                        Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                        Punto М2 1.2 SX 2000г.
                        МРАЗЯ НАП!!!

                        Коментар


                          #27
                          паркинг

                          спрях един ден в забранен участак във Търново но да отбележа че на цялата улица имаше паркирани коли,и минали ченгетата с камерата и оп снимка.навсякаде едно и също.щом си с чужда регистрация си изгорял за най дребното нещо
                          uno-1.5i понто 1.2i

                          Коментар


                            #28
                            В Стара Загора паркирането не е чак такъв проблем,има зелена зона плащаш си и си готов но понякога няма места и просто трябва да спреш малко по-далече,а иначе днескашните пенсионери са свикнали че нещо е тяхно и си го пазят с цената на живота от което потърпевша е колата,я пукната гума,я счупен прозорец ... има ги сякви Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #29
                              Там па зелена зона било Тука е синя. Във всеки град различен цвят ли е ? хахаха

                              Коментар


                                #30
                                snake написа:
                                PASSARELLA написа:
                                Положението в преките на Дондуков е трагедия. Работата ми е на Бенковски - първата пряка преди Раковска и Дондуков. Тя не е синя зона, но обикалям по 40 минути преди да паркирам. Съветвам те, ако пред хотела има къде да паркираш и не е далече - позлвай градски транспорт, такси, колело или каквото сметнеш за добре. Вероятността някой дедик, който е решен да възпитава хората, които отиват на работа като им троши колите, да ти направи нещо на колата като на мен е огромна - я изкъртена чистачка, я драскане...говеда мръсни! Като цяло да си знаеш - в центъра, нормална, тиха уличка, на която да си паркираш няма. Всички нормални и тихи улички вече са заети
                                Проблемът е, че сме настанени чак в Банкя. И мислех да ходя на лекциите с колата до "Дондуков", но ще се откажа. По-добре колата да ми е на сигурно място на охраняем паркинг, отколкото цял ден да я мисля. Между другото ето защо аз се отказах да ходя с кола на работа. То не че работата ми е много далече от нас, но по-рано ходех. Но там, където паркирахме (междублоково пространство) има един лют дядо, който смята, че мястото е негово, макар че с нищо не му пречим. Човекът е педантичен: първо ти слага бележка под чистачките, при второ нарушение пука гуми, а след това шари със спрей или ти намазва колата с лютеница :D . Оказва се, че на по-светлите коли лютеницата се просмуква в боята и няма измиване. Много народ пропищя от него, даже и пистолети се вадиха един път.
                                Правилно - хич не ти трябва беля. Между другото спирането в синя зона е ограничено до 2 часа, на места - до 4. След това автомобилът се "евакуира".

                                Коментар

                                Working...
                                X