Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си направим пуканки :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Чудя се, как някой би се вързал на подобна глупост!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      Ами явно хората вярват на всякакви глупости. Ако пуканки се пукаха с телефон защо по дяволите правят микровълновите печки по 900 Вата ?Един такъв телефон има максимална мощност 2 Вата но поради спецификата на мрежата той излъчва само в 1/8 от времето. Значи 2 се дели на 8.И при това тази мощност пак остава на теория защото мрежата управлява мощността му. На практика в градовете телефоните по време на разговор не излъчват повече от няколко десетки милиВата.

      Коментар


        #18
        Пълни глупусти. Вълните не се предават от телефон на телефон
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #19
          ilkor написа:
          Ами явно хората вярват на всякакви глупости. Ако пуканки се пукаха с телефон защо по дяволите правят микровълновите печки по 900 Вата ?Един такъв телефон има максимална мощност 2 Вата но поради спецификата на мрежата той излъчва само в 1/8 от времето. Значи 2 се дели на 8.И при това тази мощност пак остава на теория защото мрежата управлява мощността му. На практика в градовете телефоните по време на разговор не излъчват повече от няколко десетки милиВата.
          Да ама Илко, идеята затова е да се звъни едновременно на телефоните - първоначално телефона бичи на пълна мощност като го потърси мрежата и чак след 2-3 секунди си намаля мощността до нужната. Гледал съм протокола - просто случайно ми попадна - след инициализацията на телефона в клетката първоначално, тя го запитва периодична там ли е, но все пак като го търси му задава макс мощност, за да е сигурна връзката, после според условията я намаля.А дали се пукат так а пущините - идея нямам.Щях да взимам днес от къщи пукалива царевичка, ама забравих - иначе не 4, не 8 ами над 12 телефона имаме само в нашата стая Повечето ми колеги са с по 2, май само аз останах с 1 - ама е служебен де
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            пробвай само с 4 , гледай всичко да е същото като на клипа, то така се проверява достоверността му
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #21
              Не е точно така.Когато телефонът е режим на обслужване от мрежата (и в момента не се провежда разговор) той слуша "броадкаст" канала на базовата станция за може да приеме повикване. И именно там има параметър който указва на телефона с каква максимална мощност да започне да излъчва при първоначално установяване на връзка. След като веднъж излъчи и базовата станция приеме сигнала му тя му казва да намали или увеличи мощността с една стъпка. Ако след като изпълни командата сигнала който тя приема е в норми не му праща повече команди да сменя мощността. Затова намяването или усилването става плавно - за 2-3 секунди както казваш ти. Но за всички оператори за които съм проверявал (наши и чужди) този параметър в броадкаст канала задава 1/2 от мощността на телефона.В моята микровълнова пуканките започват да пукат след поне 1 минута облъчване при мощност 900W, а на тези клипчета пукат след няколко секундно облъчване с телефон - само този факт доказва че са измама. При това по високата мощност е само за 2-3 секунди.

              Коментар


                #22
                Спомням си че имаше някаква спесификация за телефоните преди 2000 година за излъчванията.Възможно е да сава с ниски класове телефони от преди 2000, не претендирам да разбирам тези неща, но по-старите апарати излъчваха доста повече и за повече време. Имаше едни лепенки...светеха като излъчва апарата. Та на S25 лепенката светеше като фар, на S35 едва-едва, на някои нокии въобще.....
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #23
                  Светодиода когато свети харчи 20 милиВата ...И старите и новите телефони излъчват токова колкото им каже мрежата да излъчват.Всички телефони (Power class 4) работещи по GSM стандарта имат максимална мощност 2W(33dBm) без значение кога са произведени.Има мобилни терминали и клас 2 но те не се държат до ухото и са с мощност 8W(33dBm)Най високият клас 1 е само при базовите станции - 40W(43dBm)Всички тези числа се отнасят за честота 900MHz. При 1800МHz са наполовина ...Баси темата от пуканки ... къде стигнахме

                  Коментар


                    #24
                    Що бе човек, полезна е темата както винаги...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #25
                      ilkor написа:
                      Баси темата от пуканки ... къде стигнахме
                      Ми да, може да споделите и рецепти ... темата е отворена

                      Коментар


                        #26
                        не знам за пуканките, ама ми изстина кафето... дали ше мога да го стопля с телефона
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          wwweb написа:
                          Ми да, може да споделите и рецепти ... темата е отворена
                          Дали може едно пиленце да пекна? :D
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #28
                            Май трябват и специални пуканки

                            Коментар


                              #29
                              Вчера ни спряха тока и аз пробвах да изпека баница, ама не стана, може би е от алуминиевата тава Или пък 50 апарата са малко !!!Моля, някой който се е сблъсквал с този проблем да пише в темата или спешно да ми се обади на тел. 999 999 Ути Бъчваров!!!Много ми се яде баница....... Моля ви, да не спамите и да няма излишни коментари по темата
                              BMW E90 320D
                              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                              Коментар


                                #30
                                blagun написа:
                                Много ми се яде баница.......
                                Качи се на някой блок с монтирана клетка. Сложи тавата върху клетката и звънни на леля си да я питаш дали случайно няма свободна фурна!
                                Frontera Sport, X20SE март 1998

                                Коментар

                                Working...
                                X