Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждат промени в закона за данък МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Neosi написа:
    Аз пък въобще нямам намерение да регистрирам Бравата (данъчно) и да плащам грешни пари...
    Мислил съм по този въпрос и аз, но е голям проблем ако тръгнеш да я продаваш един ден. Иначе ако сте женени докато смъртта ви раздели - ОК /това последното е само майтап де - не го пожелавам на никого/
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #17
      това с продажбата не е никакъв проблемповечето нотариуси си затварят очите има и други "врътки"
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #18
        Вижте само темите от последния месец.... Само "приятни изненади": скок на горива, забраняват газовите уредби, нови по-високи данъци......... Е..си.....Аз като написах, че трябва да си купим колела си мислех че е забавно....ама май не е....

        Коментар


          #19
          Sev написа:
          това с продажбата не е никакъв проблемповечето нотариуси си затварят очите има и други "врътки"
          http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-06-06&article=235113Запор на заплата и конфискация на колата чака хиляди софиянци, които не са се издължили на общината. Доскоро местните налози - данък сгради, такса смет, налог кола, можеха да не се плащат с години. Но краят на дънъчното скатаване дойде. Общината се е заканила на всяка цена да си събере борчовете. Още повече че тя ще остане назад с около 20 млн. лв., след като съдът отказа да пусне високия данък кола.От миналата година общините имат право сами да си събират местните данъци и такси. Градските данъчни успяха да приберат част от неплатените налози. Софийската управа дори натисна държавните ведомства, които десетилетия са се ослушвали, да се отчетат с налозите за сгради и смет. Сега обаче общината ще подгони и по-малките длъжници, независимо дали са фирми или граждани.Частни бирници тръгват по домовете на столичани. Те ще събират местните данъци. Имаме споразумение с Камарата на частните съдебни изпълнители, предстои само да уточним техническите подробности, съобщи за "Стандарт" зам.-кметът по финанси Минко Герджиков.Общината вече е почнала да завежда дела срещу длъжниците. Щом ги спечели, бирниците влизат в дома и прибират вещи, за да погасят дълга. Камарата вече работи с кметството в Русе и с още десетина по-малки общини.39 съдия-изпълнители членуват в софийската секция на браншовата им организация. Те имат всички права по Гражданско-процесуалния кодекс. Те могат освен да конфискуват имущество и да налагат запор на заплати и сметки.Над 41 000 софиянци са първи в списъка на бирниците. Те не са си платили данък за кола. Средният налог за масовия автомобил в столицата е 67,32 лв. Това означава, че кметството има да си прибира към 3 млн. лв. Бирниците нямат право да взимат вещи от първа необходимост. Най-вероятно длъжниците ще се простят с телевизори и перални.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #20
            pinko написа:
            Sev написа:
            това с продажбата не е никакъв проблемповечето нотариуси си затварят очите има и други "врътки"
            http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-06-06&article=235113
            абсолютно съм съгласеназ данъците си ги плащаммакар че не вярвам да станеи това важи за хората, които са си регистрирали колата веднъж в данъчнотоостаналите на този етап май са невидими
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              Sev написа:
              ха ха, не съм очаквал и друто де"От тази преференция няма да се ползват собствениците на коли с допълнително монтирани газови уредби, понеже двигателите не са официално сертифицирани по стандартите на Евросъюза"
              Именно затова поздравявам Европата с песента на Хиподил, в която се пееше : "На майка Ви в п...та, на баба Ви в Г....за!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                kiro_of_the_day написа:
                Sev написа:
                ха ха, не съм очаквал и друто де"От тази преференция няма да се ползват собствениците на коли с допълнително монтирани газови уредби, понеже двигателите не са официално сертифицирани по стандартите на Евросъюза"
                Именно затова поздравявам Европата с песента на Хиподил, в която се пееше : "На майка Ви в п...та, на баба Ви в Г....за!
                трябва да поздравим нашите мили управницизащото даже и това да е вярно (в което силно се съмнявам), има как уредбите да подлежат на по-стриктен контрол и "сертифициране"
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Sev написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Sev написа:
                  ха ха, не съм очаквал и друто де"От тази преференция няма да се ползват собствениците на коли с допълнително монтирани газови уредби, понеже двигателите не са официално сертифицирани по стандартите на Евросъюза"
                  Именно затова поздравявам Европата с песента на Хиподил, в която се пееше : "На майка Ви в п...та, на баба Ви в Г....за!
                  трябва да поздравим нашите мили управницизащото даже и това да е вярно (в което силно се съмнявам), има как уредбите да подлежат на по-стриктен контрол и "сертифициране"
                  С най-голямо удоволствие ще ги поздравя и тях с тази песньовка...То тях когато и да ги поздравиш с нея - все ще е късно, все ще има за какво и все ще им е малко!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #24
                    А знаеш ли защо е така,Снейк.Защото когато/напр./ ни накараха да си сменим номерата висяхме по цели дни на опашки пред КАТ.Ако бяха накарали американците,те щяха да сринат Белия дом до основи.В ДРУГИ държави за 1процент увеличение на някакъв данък хората блокират цялата държава.Друго кво да ти кажа,братче.Явно си го заслужаваме.
                    Автомобилът е просто добавка към гумите иджантите

                    Коментар


                      #25
                      Sev написа:
                      pinko написа:
                      Sev написа:
                      това с продажбата не е никакъв проблемповечето нотариуси си затварят очите има и други "врътки"
                      http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-06-06&article=235113
                      абсолютно съм съгласеназ данъците си ги плащаммакар че не вярвам да станеи това важи за хората, които са си регистрирали колата веднъж в данъчнотоостаналите на този етап май са невидими
                      Абе лошото е, че винаги има начин да се провери и ако се хванат сериозно за инат ще изгорят точно такива като нас - с фиати :D Ако трябва ще проверят всички регистрирани в КАТ коли номер по номер дали са плащали. Аз затова данъка си го плащам въпреки неприемливия му размер в моя случай.А за продажбата е сигурно, че не става ако нотариус не си затвори очите. И се почват мъки - тъкмо преди да я продадеш трябва да декларираш колата, да платиш глоби и всички дължими данъци за годините дето си я карал. Е гадно е, нали А иначе за укриване на данъци в големи и особено големи размери си има чл. 255 от НК. За щастие, с данъци за фиати трудно ще попаднем в тази графа
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #26
                        Aз пък на нито една от двете си коли не съм плащал данък. Протестирам с/у гадните ни пътища. Не вярвам да опрат чак до мен или до някой от вас да съберат данъците на малолитражките ни ( повечето от нас ). Това са само медийни фойерверки ако можем така да го наречем. Нашата държава се е научила да краде това, което "без да иска" попада в ръцете им. Главата си залагам, че ще ги удари мързела да го направят. Само си говорят...както винаги...Разчитат повече на психологическа атака...
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар

                        Working...
                        X