Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждат промени в закона за данък МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обсъждат промени в закона за данък МПС

    "Нов закон за енергийната ефективност може да увеличи драстично годишния данък върху леките коли, който плащаме на общините. Промяната засяга мощните коли и всички автомобили, по-стари от 5 години. За тях данъкът ще скочи в пъти. Проектозаконът ще бъде обсъждан днес в Министерството на икономиката и енергетиката.В момента общините определят данъка върху леките автомобили в границите, заложени в Закона за местните данъци и такси. Новият проект въвежда още един клас автомобили - над 130 киловата. За тях годишният данък трябва да е от 5 до 7 лв. на киловат. В тази категория попадат не само джипове, но и много от леките коли с обем на двигателя над 2000 кубика.Проектозаконът предвижда за всички коли, по-стари от 5 години, данъкът да се умножава с 1.5. Това означава, че ако шофьор в София сега плаща 50.32 лв. за 10-годишната си кола с мощност 74 киловата, след промяната ще дължи 75.48 лв. Предвидени са сериозни облекчения за автомобилите, които най-малко вредят на околната среда."журналистите пак не са разбрали някои нещано това за 5-7 лева над 130 киловата е фрапиращоако не се лъжа в Турция има нещо подобнодано се сетят най-накрая за колите работещи на пропан-бутан/метанмакар че като знам политиката на държавата за ЕЕ - не ми се вярва да стане
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    E то и сега на над 5 годишна кола данъка се умножава по 1.5 ?!?!Също така, нещо което не мога да разбера е как може като съм 76 киловата да плащам по-висок данък от някои които са над 110?!?!"1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW. "
    Peugeot 407 2.0 HDI

    Коментар


      #3
      ами може, защото всяка община си решава сама
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Sev написа:
        ами може, защото всяка община си решава сама
        Е да де, ама тия стойности са нещо много тъпо определени - от-до, и могат и да се припокриват в доста големи граници...
        Peugeot 407 2.0 HDI

        Коментар


          #5
          Мисля, че е време колите с КАТАЛИЗТОР, без значение от кубатурата и мощността им, да ползват данъчни облекчения! Всяка година ме е яд като плащам данъка, че за 3 конски сили отгоре (те, вяроятно отдавна умрели) плащам по-вече от необходимото...

          Коментар


            #6
            ПО УБАФ БЕРЕКЕТ ОТ ТОВА ЗДРАВЕ МУ КАЖИ ! Данъка ми в момента е 120, ако го вдигнат още няма да го плащам и това е. При условие, че на година карам по-малко от 5000км.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Всяка година ме е яд като плащам данъка, че за 3 конски сили отгоре (те, вяроятно отдавна умрели) плащам по-вече от необходимото...
              Мноо гадно - и аз съм така.
              Bravo SX 1.6 16V 103hp '98
              GPS-5"+iGO Navigation

              Коментар


                #8
                И пак тръгваме с главата нагоре в тоя курник наречен държава накрая ще ни взимат по 1000 лева за данъци и след около 50 години ще почнем да усещаме разликата например, че държавата те стимулира да караш на био горива и даже може и заплатите да се вдигнат представяте ли си !
                Fiat punto 1,1
                Fiat bravo 1,6 16v
                Fiat bravo 2,0 20v
                Honda civic 1,5
                BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                Коментар


                  #9
                  http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=113548 Ей няма такива ла*нари като нашите законодатели и такава ла*нарска държава!!! Забележете не данъка на коли над 15 години, или дори 10, а над 5. И кво излиза, че трябва да си купуваме само чисто нови коли иначе ще ни режат главите с данък и след 5 години да ги хвърляме. А заплатите масово позволяват всеки да си купи нова кола или не? Ако имам много пари нали няма да карам 15 годишна кола бе, тъпанари. Ще ме стимулирате да си купя нова кола като направите освен цените и данъците, а и заплатите европейски. Колко е актуална темата за патриотизма сега. Ето n-хилядната причина да МРАЗЯ тая шибана държава.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    ха ха, не съм очаквал и друто де"От тази преференция няма да се ползват собствениците на коли с допълнително монтирани газови уредби, понеже двигателите не са официално сертифицирани по стандартите на Евросъюза"
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък въобще нямам намерение да регистрирам Бравата (данъчно) и да плащам грешни пари...
                      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                      Punto М2 1.2 SX 2000г.
                      МРАЗЯ НАП!!!

                      Коментар


                        #12
                        KrAs написа:
                        И пак тръгваме с главата нагоре в тоя курник наречен държава накрая ще ни взимат по 1000 лева за данъци и след около 50 години ще почнем да усещаме разликата например, че държавата те стимулира да караш на био горива и даже може и заплатите да се вдигнат представяте ли си !
                        След 50 г. няма да има бензин на земята. Днес четох, че световните рафинерии вече работят с утайките на нефтените находища. Според анализите на находищата и темповете на нарастване на потреблението петрол ще има през следващите от 10 до не повече от 40 г. Представяте ли си каква веселба ще настане, ако дотогава не се открие сериозна алтернатива на ДВГ ? Биогоривата не са панацея, тъй като увеличават продоволствената криза.А конкретно по темата... не знам вече какво да кажа. Чакат ни всички благини на ЕС, но само ако издържим първите 30-40 г :D .
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Neosi написа:
                          Аз пък въобще нямам намерение да регистрирам Бравата (данъчно) и да плащам грешни пари...
                          Хм... интересна идея...
                          Peugeot 407 2.0 HDI

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            След 50 г. няма да има бензин на земята. Днес четох, че световните рафинерии вече работят с утайките на нефтените находища. Според анализите на находищата и темповете на нарастване на потреблението петрол ще има през следващите от 10 до не повече от 40 г.
                            Нищо не се знае. Никой няма да каже ’’ооо, има нефт колкото си искате",иначе как ще ни дерат.http://store2.data.bg/trace/AutoBild...ia%20-%204.jpg
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              TOSHIRO написа:
                              Neosi написа:
                              Аз пък въобще нямам намерение да регистрирам Бравата (данъчно) и да плащам грешни пари...
                              Хм... интересна идея...
                              В момента това все още е възможно, тъй като няма онлайн връзка между КАТ и отделите по местни данъци в общините. А последната офлайн съпоставка на данните им беше доста отдавна. Уверявам ви, че при първата съпоставка на данните всички тези неща ще лъснат и ще се окаже, че има милиони левове за плащане. Същото се отнася и с далаверите по записване на по-малко KW в данъчното.Не си мислете, че тези шашми не са известни. Напротив, работи се по това да бъдат предотвратени. Ще стане същото, както с декларирането на доходите. Имаше години, в които всичко тънеше в мъгла, но много скоро след елементарни съпоставки между декларираното от фирмите и гражданите стана невъзможно да получиш сума с документ и да не се отчетеш в НАП.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X