Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не забравяйте, че сте смъртни! - в Стандарт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не забравяйте, че сте смъртни! - в Стандарт

    Меmento mori, шофьори!Антония КюмюрджиеваТова можеше да е и моето дете. Или вашето. Можеше да е моята или вашата сестра. 24-годишната Савина Чернева можеше да е сестрата на шофьора на автобуса, който я прегази на пешеходна пътека. Младото момиче е имало нещастието да се възползва от предимството си пред автобуса на зелен светофар и на пешеходна пътека...Не искам да съм на мястото на родителите на Савина! Ще започнат дела, ще се влачат по инстанциите, може би шофьорът ще бъде осъден. И ще плати някакво мижаво обезщетение на почерненото семейство. Но няма да върне момичето. Французите са казали, че наказанието ражда добродетели. Бих казала - възпитанието ражда добродетели. Не можеш до всеки шофьор да сложиш полицай. Ако ти се губят първите 7 години, колкото и ченгета да има, простаците все ще гледат да изшмекеруват. И ще вият, че живеят в полицейска държава. Простакът не трябва да се възпитава, а да се дресира. Като куче в цирка. С по три глоби на ден. Германците са дисциплинирани, защото са дресирани още от времето на Бисмарк. Дори в порутения през Втората световна война Берлин, когато почти всички коли са били реквизирани и пратени на фронта, светофарите са работели, а хората са пресичали пустите улици пак на зелено. И у нас по закон пешеходецът е цар на платното. Кой ти спазва обаче закона? Господар е чувството за безнаказаност.Крайно време е да престанем да се мислим за най-големите тарикати в света - всъщност едва ли има по-жалък народ от тоя, дето смисълът на живота му е да хване "зеленото" на светофара, и като види 300 метра прав път, обезателно да си издуха таратайката, ако може, с над 100 км/ч! Мементо мори, шофьори! Не забравяйте, че сте смъртни! Аз също не забравям. Затова всеки ден карам по всяка буква на правилника. Пускам пешеходците, пускам тези, които искат да се престроят или завият. Колкото и да са разбити и без маркировка улиците, колкото и знаците да са изкривени, откраднати, скрити от храсти или просто непоставени, колкото и нелепо да са подредени понякога светофарите. Не крия, дразнят ме мутрите с безумните си грамадни камиони, често купени на старо или "без роуминг", които като бесни изпреварват в насрещното. Дразнят ме дребните селски тарикати с прогнилите си таралясници, дето все гледат да се шмугнат нейде отпред. Дразнят ме рейсовете, дето като знаят, че са най-големи, и карат както им падне. Дразнят ме ченгетата, дето ги няма, където трябва, но са винаги налични на местата, удобни да хванат някой дребен нарушител и да си поискат рушвет. Дразнят ме мутреските, които за да си купят някой чорапогащник, спират по средата на "Патриарха". Дразнят ме, но карам по правилата, карам така, както бих карала и в Лондон, Берлин и Виена.
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    #2
    За всичко съм съгласна с теб ... за жалост обаче това няма да върне това момиче.....В същият този ден бях в София ... и какво да кажа "абе хора,спрете се бе".....подивели младежи с бараки от преди 15 години ... тъпи мутреси едва виждащи зад волна на огромното возило закупено им от некой тъпкач .... комплексари със стари БМВ 3-ка...ама не каква да е ами М 3-ка....некви смешници дето вярват че точно тази една минута която наваксват карайки като Аматьорски пилот борещ се да влезне в първа лига и да се състезава с големите е най - важната в живота му и е готов и слон да отнесе ако му се препречи на пътя ...Каквото и да кажа нищо не зависи от мен освен личният ми стил на шофиране!И да си призная,не знам дали бих разсъждавала така ако не бях живяла навън и не бях видяла с очите си що е това животно "нормалното шофиране"....където едно преминаване на пешеходната пътека на зелено не би ти коствало живота!!!На този "човек" прегазил момичето мога само да му пожелая същото един ден ... но и това няма да върне мъртвото момиче в разцвета на силите си когато целият свят е пред него ....Както казва колегата...във възпитанието е истината....за жалост като гледам днешните родители и техните отрочета не предричам нищо добро в следващите няколко десетилетия....Разбира се,не всички са такива но различните са вече изчезващ вид ....
    НЕ на безразсъдното шофиране!

    Коментар


      #3
      И общо взето какво разбрахме - жената я дразнят куп неща. А какво я дразни Антония еди коя си кой го интересува? Трагедията наистина с момичето е огромна. Гадна и нелепа смърт на един млад човек. Но не давам оценка дали шофьора е виновен, защото всеки шофьор знае пешеходците понякога как изскачат изневиделица и понякога няма как да реагираш. Момичето може да е бягало, да е искала да хване "зеленото" и без да се огледа да е минала. Може и да не е така. Не знам и затова не давам оценки, както някой хора чули недочули. А това, че свети зелено и за колите, които завиват надясно и за пешеходците е отделен въпрос. Всеки ден минавам светофара, който е на Черни връх и Вапцаров. Когато пресичаш Вапцаров свети зелено на колите, които завиват от Черни връх на дясно за София ленд, свети зелено и за тези които са отсреща и завиват наляво пак в същата посока, свети зелено и на пешеходците. На зелено ако пресечеш там, вероятността да те блъснат е огромна. Още веднъж - жалко, жалко за момичето. Ужасна трагедия.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        Тези проишествия с автобуси почнаха да зачестяват,преди 1 или 2 седмици пак чух по БТВ че градски автобус в София е прегазил крака на някакво момиче и това не става само в столицата,преди година в Стара Загора точно до 6то основно отново автобус прегази човек и случая до Аскента с бебето отново в Стара Загора
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Няма никакво значение дали момичето е изскочило изневиделица или пък е гонело зеленото....човека винаги е с предимство!!!Що се отнася до кръстовищата описани от теб ... пак отново пешеходеца е с предимство без значение кой как го разбира ... правилника е такъв!Не разбирам защо да има опасност да бъде прегазен човек на такова кръстовище....всички ние знаем че дори и имайки зелено сме длъжни да дадем път...преминава се бавно и внимателно за да може да се спре във всеки един момент когато се появи пешеходец!
          НЕ на безразсъдното шофиране!

          Коментар


            #6
            Bella написа:
            Няма никакво значение дали момичето е изскочило изневиделица или пък е гонело зеленото....човека винаги е с предимство!!!Що се отнася до кръстовищата описани от теб ... пак отново пешеходеца е с предимство без значение кой как го разбира ... правилника е такъв!Не разбирам защо да има опасност да бъде прегазен човек на такова кръстовище....всички ние знаем че дори и имайки зелено сме длъжни да дадем път...преминава се бавно и внимателно за да може да се спре във всеки един момент когато се появи пешеходец!
            Знаем, че пешеходците са винаги с предимство, и когато съм такъв имам право да мина по споменатото кръстовище преди колите, но не, мерси, предпочитам да не се търкалям върху предния капак на някой. Иначе аз ВИНАГИ давам път на пешеходците и пускам коли без предимство, защото смятам, че трябва да сме толерантни.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              style34 написа:
              Bella написа:
              Няма никакво значение дали момичето е изскочило изневиделица или пък е гонело зеленото....човека винаги е с предимство!!!Що се отнася до кръстовищата описани от теб ... пак отново пешеходеца е с предимство без значение кой как го разбира ... правилника е такъв!Не разбирам защо да има опасност да бъде прегазен човек на такова кръстовище....всички ние знаем че дори и имайки зелено сме длъжни да дадем път...преминава се бавно и внимателно за да може да се спре във всеки един момент когато се появи пешеходец!
              Знаем, че пешеходците са винаги с предимство, и когато съм такъв имам право да мина по споменатото кръстовище преди колите, но не, мерси, предпочитам да не се търкалям върху предния капак на някой. Иначе аз ВИНАГИ давам път на пешеходците и пускам коли без предимство, защото смятам, че трябва да сме толерантни.
              Ето това е приказка...дано все пак повече шофьори започнат да разсъждават по този начин ... грозно , но в БГ човек определено има за какво да се страхува преминавайки дори на зелено
              НЕ на безразсъдното шофиране!

              Коментар


                #8
                Re: Не забравяйте, че сте смъртни! - в Стандарт

                Neosi написа:
                Простакът не трябва да се възпитава, а да се дресира.
                Fiat Stilo 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  след прочетеното до тук разбрах че всички обвинявате шофьора на автобуса /все едно вие не карате коли маа.у стара и не виждате какви заспали пешеходци има по улиците/ според прочетеното във вестника /което не съм сигурен дали е истина/ шофьора не е блъснал момичето със предницата на автобуса, което ме навява на мисълта, че или момичето е стояло не на тротоара и автобуса го е закачил като се изнася заради дължината си, или както имаше предположения, че момичето се е подхлъзнало и е попаднало под гумите на автобуса ПС също от прочетеното по горе разбирам че никой не е имал "щастието " да блъсне пешеходец, на мен ми се е случвало и то по подобен начин /на ляв завой, но червено за пешеходеца пиян едвам стои на краката си / добре че карах със 20 км та му нямаше нищо на човека
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Абе едва ли е виновно момичето. Общо взето всичките малоумни пешеходци които правят изпълненията са на възраст 99+ , демек .. ходещи некролози. Това е било разумно момиче. В разцвета на силите си. То не пречи да изкочи така, ама гледах снимки на кръсовището, тоя малоумник кой знае с колко е минал от там, защото трупа е почти до меката връзка. Минал е стабилно през нея. Малоумник. Някой знае ли нещо повече за момичето? Защото имам една приятелка в този район, с името Савина. Дано да не е тя. За жалост си губих телфона и после забравих да и го искам да си го вкарам наново. Имам и само ICQ-то пък от четвъртък не съм я засичал

                    Коментар


                      #11
                      Няма значение кой е виновен,момичето го няма което е жалко
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Bella написа:
                        Няма никакво значение дали момичето е изскочило изневиделица или пък е гонело зеленото....човека винаги е с предимство!!!
                        Помисли отново. Всяка сутрин минавам по Раковска. Пускам пешеходците, но има откровени камикадзета - изскачат иззад тролейбуси, коли... Пешеходецът винаги е с предимство, но той също носи своята част от отговорността, нали?Защото не знаеш какво е да ти изскочат изневиделица. На мен един ми се хвърли пред колата защото го подгони куче. Имах късмет, че карах бавно, но както си вървеше по тротоара изведнъж се озова пред колата. Знаеш ли какво е усещането? Дано не го разбереш.Монетата винаги има две страни. Погледни и двете и тогава отсъди.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          style34 написа:
                          И общо взето какво разбрахме - жената я дразнят куп неща. А какво я дразни Антония еди коя си кой го интересува?
                          Мен ме интересува!Интересуват ме същите проблеми!Ненавиждам тъпите копелета, упоменати в тази статия.
                          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                          Punto М2 1.2 SX 2000г.
                          МРАЗЯ НАП!!!

                          Коментар


                            #14
                            Neosi написа:
                            style34 написа:
                            И общо взето какво разбрахме - жената я дразнят куп неща. А какво я дразни Антония еди коя си кой го интересува?
                            Мен ме интересува!Интересуват ме същите проблеми!Ненавиждам тъпите копелета, упоменати в тази статия.
                            Да и мен ме дразнят,сигурно и много други хора ги дразнят.Обаче аз пък да попитам,авторката на статията,защо не си написа тези свои мисли и наблюдения,преди да се случи нещо такова?Защото сега е момента да се пишат подобни статии,за да се продават вестниците.Гадно казано,но е истина.Защо винаги разбираме,че пътища има много след като се е обърнала вече колата?До кога ще се продължава тази практика,да се вземат мерки,да не се случи нещо,едва след като то вече се е случило?Отговорът го знаем...,но дали някога това ще се случи в тази държава!Жалко за момичето,каквото и да си говорим,няма да го върнем.И мен миналият ден ако не внимавах,щеше да ме отнесе един с ауди,въпреки че пресичах на пешеходна пътека,на зелен светофар,придружен със звукова сигнализация,навярно заради намиращото се там училище за деца до 4-ти клас.Но този реши,че не си заслужава да спре на показващият му червено светофар,който имаше да го държи с червен сигнал още 7 секунди от момента в който този .....( не знам как да го нарека) напусна кръстовището.Ако на моето място пресичаше дете,почти сигурно щеше да бъде блъснато,понеже то няма погледа,който ние имаме,за движението на пътя.Всичко това се случва,отново заради манталитета ни и комплексарщината,също и заради това,че много хора не си вършат работата.

                            Коментар


                              #15
                              Neosi написа:
                              style34 написа:
                              И общо взето какво разбрахме - жената я дразнят куп неща. А какво я дразни Антония еди коя си кой го интересува?
                              Мен ме интересува!Интересуват ме същите проблеми!Ненавиждам тъпите копелета, упоменати в тази статия.
                              Аз също. Но въпроса е, че нищо не можем да направим и за съжаление нищо няма да се промени - тези с големите джипове винаги ще се мислят за богопомазани, момиченцата с русите коси и големите очила също.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар

                              Working...
                              X