Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ремонт в къщи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за ремонт в къщи

    Колеги, интересува ме дали някой е правил скоро всеизвестното разширяване на кухнята към терасата. Става въпрос за нормалните панелки. Въпросът ми е за цената. Тука някой фирми казват суми, които според мен не са много реални.Искаме да съборим това което е под прозореца, да изградим терасата с итонг, да се сложи изолация където трябва и да се замаже. Вътре с дребните работи мисля да се заема аз. От дограма също нямаме нужда, нашата е нова само малко ще се преправи. Та сумите се въртят някъде в порядъка на 3000-3500лв. Пък на нас не ни харесва така :D Така де ,ако някой е правил същата процедура скоро може да сподели колко му е излязло .
    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
    BMW X3 3.0D Aut

    #2
    абсурдедин колега скоро прави това, ако не се лъжа му взеха 600 леваще го питам паказ си го направих сам, с малката разлика че при мен не беше панел а тухла
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ванка, не ти трябва фирма. Свали си стената сам / може да се посъберем варненски фиатчета /, после с итонг си вдигни сам стената....не е толкова трудно. Аз сам съборих цяла стена в къщи и сам си я изградих, при положение че нито тапия имам, нито опит...и стана много добре...поне така казват...хахахах. Хем пари ще спестиш, хем и ще ти е кеф че сам си си го направил.Ето тази стена при махането на старата дограма буквално се срина. Съборихме я точно за един ден, после я изградих наново с итонг и викнах фирма единствено за дограмата. Като изключим самата дограма, всичко останало съм го направил сам....
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Два лева на час е профи къртача!Трябва ти още един чифт здрави ръце,флекс,чук,желание и разбира се свободно време!За зидането или закърпването нещата са още по прости. 3000лева е безумие...
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          хи хи хи хиабе и аз познавам един мастер, дето може да удари едно рамо.... примерно стеничката ще падне за една вечеря с биричка. После някой може да поизмаже и сложи гипсокартони и вата.... на следващото хапване....и познавам един бояджия, дето много тънко взима Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_40
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            phoenix написа:
            хи хи хи хиабе и аз познавам един мастер, дето може да удари едно рамо.... примерно стеничката ще падне за една вечеря с биричка. После някой може да поизмаже и сложи гипсокартони и вата.... на следващото хапване....и познавам един бояджия, дето много тънко взима Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_40
            хахахахахаххаха...тъкмо мислих да допълвам в поста по-горе за въпросният майстор....

            Коментар


              #7
              Това 3000-3500лв. което си го сметнал..го умножи по 2(две) и ше ти стигнат за ремонта..А стената се сваля и изнася точно за един ден. Миналата година цяло лято правихме ремонт вкъщи..и съборихме една стена която разделяше коридора и всекидневната..т.е. сега нямаме коридор..а влизаш от входната врата..и виждаш 2 дивана..кухня в ляво..може бил ХОЛ му се вика това нз ПС. Там където почва лилавото и където завърша кухнята имаше стена с врата
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                ТЕРАСА

                ЗА 3500 трябва и дограмата да смениш и то хубава намери само майстори може и един мисля че стига на мен толкова ми излезе със всичко изолация отвън и вътре , плочки и дограма само че прозорците ми са от по евтините което сега ми прави проблем имам конденз и се събира вода по лочките и по стените става черно така е щото кухнята ни е на терасата другата е с гипсокартон там малко е по добре
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  :D Ново инфо: цена с всичко и ламинат даже между 1600-2000. Ама аз май ще искам само грубите работи да свършат. Стената не мога я направя сам,щот сме на 4-я етаж и си е малко кофти.Не мога да сложа изолацията и да измажа вън. Така че това ще се прави от майстор със сигурност. Това което най-много ме спира да пробвам сам е, че нямам такова свободно време, освен ако не напусна работа (което не е съвсем лоша идея, между другото)Иначе благодаря за споделените мнения и на изявилите желание да помагат. Тя черпнята не се губи хич
                  Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                  Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                  Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                  BMW X3 3.0D Aut

                  Коментар


                    #10
                    ...аз ж зъ фключа на банкета чак...
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #11
                      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                      BMW X3 3.0D Aut

                      Коментар


                        #12
                        ремонт

                        колега някои майстор на часно ако хванеш може даже да ти падне още цената. а за ламината е толкова баламска работа която можеш и сам да я свършиш.успех с ремонта :D
                        uno-1.5i понто 1.2i

                        Коментар


                          #13
                          Ако беше в Бургас щях да ти помогна Аз точно приключвам с ремонта в хола. Поставях вътрешна изолация (селитрон и гипсокартон) + шпакловка и боядисване. Днес преди обяд си наредих половината ламинат. Не бях правил нищо от гореизброените, но неволята учи
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #14
                            Ламината се слага за отрицателно време...нашата спалня от 17 кв.м. го положих за един ден, в който повече време прехвърлях мебелите...

                            Коментар


                              #15
                              Като чета, явно доста от вас сами са си слагали ламината... пък аз точно в момента съм пред тази дилема - да викам майстор или сам да дерзая. Като за начало да отбележа, че имам от къде да взема за 1-2 дена циркуляр за рязането, знам също и за това, че ламината:- се реди "на тухлички", т.е. разместено, като отрязаното парче се слага на отсрещния край на новия ред;- се реди напречно на осветлението (прозорците де) за да се намали личенето на фугите;- оставя се дистанция м/у стената и ламината за да може да има на къде да се разширява при затопляне.Но! 1) Но не знам от къде да взема така наречените "клинчета" които се слагат м/у стената и ламината за дистанцията. Някой може лид а обясни?2) Понеже ламината ще е за дневната, където ще има "случайни" разливания на течности, а гледам в магазините продават силокон за ламинат, който се слага м/у отделните плоскости за хидроизолация. Само че тук почва да ме притеснява дали пък това няма да запарва ситуацията под ламината и накрая от кондез-влага да го издуе?п.п.Извинявам се на колегата, че му ползвам темата...
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X