Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пред очите ми стана...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Случка от вчера - карам си най-спокойно на разстояние зад една Корса, управлявана от пенсионер с лупи, с около 40 км/ч. Малоумникът реши рязко да забие спричаки на пешеходна пътека и аз спрях на милиметър от него. В първия момент, докато се осъзная, реших, че сме се ударили. Направо щеше да ми се "изтури" двигателя от рязкото спиране. Мисля, че трябва да се въведе пределна възраст за управление на МПС, че подобни некролози, единствено могат да откарат още няколко човека с тях в гроба ... за съжаление.

    Коментар


      #17
      Vladim написа:
      При подобна ситуация се натиска клаксона - така хем лелката няма да мърда, хем всички останали юрнали се напред ще имат едно на ум, че има извънредна ситуация. След това, когато всички спрат лелката си плюе в пазвата и се изнася от кръстовището!
      Това с клаксона няма да проработи, защото според мойте наблюдения, любимото нещо на шофьорите в Софето е да стоят по кръстовишата с натиснат клаксон. Пък и нали е забранено използването на класкон в населено място

      Коментар


        #18
        Забранено или не, той е задължителен атрибут в колата и задължително трябва да е в изправност, незнам дали си спомняте случая в Княжево дето единкамион налетя на тротояра и се заби в къща, изпомачка маса народ и тогава го питаха защо не е свирил а то се оказа че калксона му не работел, така че аз предпочитам при нужда да го използвам и да ме чуят отколкото да ме усетят.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          Не е забранено, ако с това ще предотвратиш ПТП.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            Бибиткането с клаксона по софийските кръстовища не е предотвратяващо ПТП...

            Коментар


              #21
              Много добре знам какво е. Това, че често се свири по причини, които може би не са ясни дори и на този, който го прави е друг въпрос. А и не съм казал, че винаги предотвратява, казвам кога е допустимо от закона.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #22
                Humppa написа:
                Бибиткането с клаксона по софийските кръстовища не е предотвратяващо ПТП...
                Да, не е! Съобщава на обекта на свиркането че в момета някой го ’’храни’’ до девета рода
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар

                Working...
                X